support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mini AC Schnitzer Mini Cooper S – drzý fagan ! logo mini

AC Schnitzer Mini Cooper S – drzý fagan !

31.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Malé autá typu Toyota Yaris, boli, sú, aj budú obľúbenou karosárskou verziou nielen u nás na Slovensku. Ľudia si ich obľúbili najmä kvôli ich kompaktným rozmerom, aj napriek ktorým si stále zachovávajú taký ten mestský štýlový dizajn. Nespornou výhodou týchto áut je taktiež ich pohonná jednotka, ktorá v mnohých prípadoch nie je nijak enormne výkonná, no na pohyb po meste je úplne dostačujúca. Nie je problém si zaobstarať napríklad dvojliter turbobenzín, no náklady na jazdu v meste sa vyšplhajú do závratných výšok. Tak či onak, rozmerovo malé autá sú dnes v móde rovnako, ako napríklad športové kupéčka. Jedným z najslávnejších a najobľúbenejších autíčok je anglické Mini, ktoré si svoju cestu za slávou poctivo odjazdilo. Konkrétne nový Mini Cooper S sa stal terčom profesionálneho úpravcu menom AC Schnitzer.

MINI COOPER S – HISTÓRIA POKRAČUJE


AC Schnitzer Mini Cooper S
Po viac ako 35 rokoch je automobilka Mini späť a predstavuje jeden zo svojich najnovších modelov – Mini Cooper S. Aj takto nejako by pred pár rokmi mohlo vyzerať predstavenie ďalšieho modelu tejto britskej automobilky, teraz už pod záštitom automobilky BMW.

Mini Cooper S je na prvý pohľad malé a výkonné vozidlo, ktoré sa nielen v mestskej premávke určite nestratí. Aj keď sa svojimi rozmermi 3655x1688x1416 mm neradí toto autíčko medzi najmenšie vozy, svojou veľkosťou určite zaujme ľudí, ktorí túžia po skromnom a mrštnom vozidle. Mini Cooper nie je len o rozmeroch, výkonne a štýlovom dobovom dizajne, charakterizuje ho tiež jeho bujará história, asi najviac prezentovaná vtipným Mr. Beanom :-).

Písmeno S v názve tohto modelu naznačuje, že pôjde o najvýkonnejšie ponúkane Mini v sériovej výrobe. Pod prednou kapotou sa skrýva radový štvorvalec s rozvodom OHC a objemom 1598 cm3; preplňovaný turbodúchadlom, ktorého výkon sa vyšplhal na dynamických 163 koní (120 kW) a 210 Nm. S 1200 kg ťažkým autom tieto hodnoty poriadne „pocvičia“.

MINI COOPER S S KABÁTOM OD AC SCHNITZER


AC Schnitzer Mini Cooper S
Ako sme už neraz povedali, Mini Cooper S je jedným z tých vozidiel, ktorým po vizuálnej stránke nechýba takmer nič. Na to, akým štýlom bolo toto auto navrhnuté a zostrojené, je jeho dizajn exteriéru prepracovaný ozaj precízne s hlavným zameraním na športovú vizáž. AC Schnitzer bol s týmto faktom oboznámený a podľa toho aj pri úprave postupoval.

V exteriéry bolo urobených len zopár nie veľmi výrazných zmien. Do prednej časti auta putovala dvojica bočných spojlerov montovaných pod predný nárazník. Tie pritom akoby vychádzajú s predných rozšírených blatníkov, čo je ozaj veľmi efektný ťah, ako dodať autu ešte viac športovejšieho ducha.

Ďalšou ozaj veľmi príjemnou zmenou bol zadný nárazník, ktorý bol obdarený efektným difúzorom, ktorý je v strede doplnený o dvojicu hlasných koncoviek športového výfuku. Difúzor je po bokoch mierne zaoblený, čo napomáha lepšiemu usmerneniu prúdiaceho vzduchu. Auto vďaka tejto úprave získalo na pôvabe a športovom vystupovaní, za ktoré sa na ulici akéhokoľvek mesta nemusí absolútne hanbiť.

AC Schnitzer Mini Cooper S
Istá dávka tunerského cítenia sa preniesla aj do interiéru tohto Brita, kam putoval hliníkový set pedálov, hliníková hlavica riadiacej páky a velúrové koberce.

No asi najviac, resp. najintenzívnejšie zmeny sa udiali po motorovej stránke. AC Schnitzer je povestný tým, že takmer žiaden motor nenechá nedotknutý, pretože žiaden sériový výkon nie je pre tunera dostačujúci. A tak došlo na zvyšovanie výkonu motora. Dodatočnými úpravami, o ktorých sa úpravca nezmieňuje, bol výkon sériového motora zvýšený o takmer 60 koní na hodnotu 220 konských síl (162 kW). A to teda vôbec nie je málo.

Istý podiel na zvýšený výkonu mal zadný tlmič výfuku so zdvojenou alebo single koncovkou, záleží od majiteľa, na čo má chuť. Z dôvodu zvýšenia výkonu, museli byť prijaté isté „opatrenia“. Jedným z nich je znížený podvozok s tvrdšími tlmičmi, ktorý auto znížil o 25 alebo 30 mm. Aj tu záleží na výbere.

Osadené boli aj nové disky, pričom sa jedná o model Mi1, resp. Mi2, ktorý sa dodáva v rozmeroch7,5J x 17 alebo 18 palcov.


AC Schnitzer Mini Cooper S


AC Schnitzer Mini Cooper S


AC Schnitzer Mini Cooper S


AC Schnitzer Mini Cooper S


Fotogaléria MINI COOPER S s kabátom od OD AC SCHNITZER:Čo poviete na tohto drzého fagana Mini Cooper S v podaní od AC Schnitzer?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17637x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt