support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mini AC Schnitzer Mini Cooper Cabrio  S kabriolety – vylepšené ´bobáky´ logo mini

AC Schnitzer Mini Cooper Cabrio S kabriolety – vylepšené ´bobáky´

12.Aug.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Častokrát si automobilky spájame s krajinou, kde je ich hlavné sídlo. Keď sa povie Renault, hneď sa nám vybaví Francúzsko, keď sa povie Audi či Volkswagen, tak sa myšlienkami dostávame do Nemecka, pri Ferrari sme hneď v Taliansku, no a keď sa povie Mini, tak sa naše myšlienky môžu rozdvojovať. Je totiž rozdiel medzi Mini Cooper a Mini Cooper. Môže sa to zdať trochu metúce, ale vysvetlenie je úplne jednoduché. Kým pri prvom Mini Cooperi vás napadne Anglicko, pri tom druhom vás musí napadnúť Nemecko. Pýtate sa, „prečo“? No jednoducho preto, lebo kým prvú generáciu Mini vyrábali v Anglicku, tá druhá, nová, sa už vyrába v Nemecku. Pre tých, ktorí nevedia a pre tých ktorí vedia na oživenie pamäti, prvé Mini sa začalo vyrábať už v roku 1959 a tento model zožal neuveriteľný úspech a to nielen v Anglicku, ale aj vo svete. Bolo to malé, veľmi praktické auto, ktoré si nevyžadovalo veľké náklady na prevádzku a údržbu, ale pri jeho veľkosti ponúkalo naozaj veľa priestoru v interiéri. Posledný kus vyšiel z výrobnej linky len pred deviatimi rokmi. Je naozaj neuveriteľné, ako dlho sa tento „bobák“ udržal na trhu. Automobilku v roku 2000 kúpila nemecká automobilka BMW a tým sa začína písať nová história legendárneho Mini a na výber boli hneď tri modely. Mini One, Mini Cooper a Mini Cooper S. Toto nové Mini už však nebolo vytvorené pre také isté účely, ako to bolo pri prvej generácii. Nové Mini bolo vytvorené prevažne pre imidž. A aj vďaka tomu sa stalo veľmi obľúbeným a mnoho ľudí po ňom túži, no a samozrejme mnoho ľudí si ho aj zadovážilo.

Práve na tento nový model sa zamerala aj tuningová firma AC Schnitzer a pripravila pre Mini mnoho tuningových úprav, či už motorových alebo dizajnových. Konkrétne sa zamerali na kabriolet, ktorým Mini produkuje ďalší variant tohto kultového auta. Dizajnéri a inžinieri AC Schnitzer vyvinuli pre tento model množstvo nových špeciálnych doplnkov. V súlade s históriou Mini sa špecialisti zamerali na vývoj v oblasti „upgreadov“ výkonu, športových tlmičov, športového odpruženia, zliatinových kolies, exteriérových komponentov či interiérových detailov.

Pod kapotou tohto „bobáka“ sa pri sériovom prevedení nachádza motor s výkonom 175 konských síl, čo sa inžinierom AC Schnitzer málilo a tak mu pridali ďalších pár koníkov a zastavili sa na hodnote 153kW, čo je 208 koní. Mechanici tiež obmedzili pretáčanie diferenciálu a tak Mini Cooper S a špeciálny model JCW (John Cooper Work) ponúka maximálny pôžitok z jazdy spolu s výbornou priľnavosťou na vozovke.

Perfektný zážitok z jazdy je doplnený aj akustickými vlastnosťami a to AC Schnitzer športovým tlmičom výfukového potrubia zo špeciálnej ocele. Športový výfuk AC Schnitzer sa vynikajúco prispôsobil celému výfukovému potrubiu pre potreby vysokého výkonu a doladenému motoru. Potrubie je ukončené chrómovými koncovkami výfukov vytvorených pre Mini Cooper S a JCW.

AC Schnitzer Mini Cooper Cabrio S


Ďalšie komponenty, ktoré v neposlednom rade napomáhajú Mini k lepšiemu výkonu sú AC Schitzer športové podvozkové struny a výškovo nastaviteľné závodné tlmiče. Použité hliníkové rozpery na prednej náprave dodávajú Mini ešte väčšiu stabilitu a bezpečnosť pri športovej jazde. Pre úplnú dokonalosť nového Mini, nám AC Schnitzer ponúka na výber viacero druhov kolies a pneumatík v kombinácii s Mi1 diskami s veľkosťou 17“ a Mi2 diskami s veľkosťou 18“ .

Aj po vizuálnej stránke boli Mini skrášlené oproti sériovej výrobe. Nový predný a zadný nárazník (pre Mini Cooper S) zabezpečujú autu nielen vylepšený vzhľad, ale aj upravujú jeho aerodynamické vlastnosti. Samozrejme tým lepším smerom. Celkové ladenie nových Mini v čiernej, bielej alebo chrómovej/čiernej zaručujú autám dokonalé zladenie tvarov a farby.

No a na záver netreba zabudnúť na interiér, pretože ten si Aechen dizajnéri v AC Schnitzer zobrali na mušku tiež pridaním športových doplnkov ako napríklad novou hlavicou radiacej páky, novou ručnou brzdou, či pedálmi a miestom pre oddych ľavej nohy v hliníkovom prevedení. Taktiež pridali aj nové podlahové rohože.

AC Schnitzer Mini Cooper Cabrio S


AC Schnitzer Mini Cooper Cabrio S


AC Schnitzer Mini Cooper Cabrio S


AC Schnitzer Mini Cooper Cabrio S


Fotogaléria MINI COOPER CABRIO S v úprave od AC SCHNITZER:Čo poviete na týchto ´bobákov´Mini Cooper Cabrio S v podaní od AC Schnitzer?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6235x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt