support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo AC Schnitzer Z4 M Coupé Profile – bližšie stretnutie s nebezpečným predátorom ! logo

AC Schnitzer Z4 M Coupé Profile – bližšie stretnutie s nebezpečným predátorom !

01.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Svetu čoraz viac vládnu športové autá. Vysoký výkon a nabrúsený dizajn, to sú častokrát vlastnosti, ktoré majiteľ od svojho budúceho auta vyžaduje. Preto niet divu, že automobilky sa postupne viac angažujú do tvorby športovo-ladených vozov. Aj keď ide o klasický sedan, veľakrát sú na ňom viditeľné „športové stopy“. Pri vyslovení slova BMW každého určite napadne, k čomu tento predslov bude smerovať. Takmer každé „žijúce“ auto sa stalo, alebo sa ešte len stane terčom danej tuningovej firmy, svetové jednotky nevynímajúc. Autá ako BMW, Mercedes, či Audi sú azda najvyhľadávanejšími spomedzi všetkých a to nielen vďaka ich povesti alebo histórii. Nie je pravidlom, že každé auto prejde tuningovou procedúrou iba raz. Existujú tiež modely, ktoré sú natoľko obľúbené, že tuningové firmy o nich neustále prejavujú záujem. Jednou z nich je aj nemecký Špecialista AC Schnitzer, ktorý sa nedávno pustil do tak populárneho a tak dravého BMW, s označením Z4 M Coupé. A lahôdka je razom na svete.

BMW Z4 – DRUHÁ GENERÁCIA NEBESKEJ KRÁSY


Bmw Z4 M Coupe
BMW Z4 netreba nikomu zvlášť prestavovať. Je to jedno, nielen z BMW áut, ktoré sa teší pomerne veľkej celosvetovej obľube.

Dá sa povedať, že za málo peňazí, dostanete veľa muziky v podobe atraktívneho dizajnu, dostatočne výkonného motora a nezabudnuteľného športového zážitku v dvojmiestnom kupé.

BMW Z4 je bezpochyby štýlové auto, ktoré sa na rozdiel od iných automobilov neskrýva za svoj nablýskaný dizajn. Ak mu šliapnete na plyn, dokáže vám aj niečo ponúknuť...

BMW montuje do tohto športiaka vcelku svižný motor, konkrétne ide o trojlitrový šesťvalec, ktorý svojou nervozitou dokáže vyvinúť maximálny výkon 265 koníkov (195 kW) pri 6600 ot./min.

A že v kombinácii so zadným náhonom ide o ozaj serióznu výbavu, vás možno presvedčí aj zrýchlenie z nuly na stovku za krásnych 5,7 sekúnd.

AC SCHNITZER BMW Z4 M COUPÉ


Veľa ľudí veľmi dobre pozná výsledky prác tejto nemeckej firmy. Úpravy BMW-čiek im idú ozaj od ruky a finálny produkt stojí za to. Je síce pravda, že nie každý, kto sa pustí do úpravy nie hocijakého vozu, to dotiahne do šťastného konca. No firma AC Schnitzer veľmi dobre vie, čo na autá BMW platí a aj vďaka tomu vznikla už druhá modifikácia pre BMW Z4, s príznačným označením Profile.

Ac schnitzer Bmw Z4 M Coupe
Exteriér

Firma AC Schnitzer sa s týmto BMW očividne pohrala. Prvá vec, ktorú si človek pri pohľade na toto auto všimne, je výrazné bielo-oranžové lakovanie. Po svete už behá dosť upravených áut, lakovaných na opozerané farby ako čierna, krvavá červená atď. No firma AC Schnitzer je iná a je jedna z mála firiem, ktoré si povedali, že trošku výraznej zmeny neuškodí. Okrem krásneho lakovania je auto obdarené aj logami úpravcu a označením úpravy „Profile“.

V rámci úpravy vizáže auta sa začalo v prednej časti vozidla, kam na pôvodné miesto putoval modifikovaný predný nárazník. Ten sa nenesie v štýle „zabijak“, ale je skôr decentnejšieho rázu, no pre potreby Z4-ky dostatočne športového. Dominantou nárazníka je trojica otvorov s podlhovastým stredovým a dvojicou bočných krídel.

Krásne je na tom to, že všetko dokopy perfektne ladí a výsledný efekt je dokonalou kópiou ladných kriviek samotného vozu. Úprava sa dotkla aj prednej kapoty, kam boli osadené dva výduchy s chrómovou povrchovou úpravou. Aby motor lepšie dýchal :)

Bmw Z4 M Coupe
Úprava sa ďalej preniesla cez predné vytiahnuté blatníky, za ktoré putovala šestica štvorcových otvorov, lakovaných na bielo, ktoré vďaka svojmu „čistému“ prevedeniu tak trochu pripomínajú detské hračky. V kombinácii s ostatnými prvkami to vytvára príjemné pocity. Úpravca týmto vyriešil odvod zohriateho vzduchu od predných bŕzd, no zabudnúť nesmie ani na chladný vzduch k brzdám zadným.

To je vyriešené prahovými nadstavcami, ktoré sa od sériových až tak nelíšia, no rozdiel je viditeľný. Jedným je aj otvor v zadnej časti prahov, ktorý sa stará o spomínaný prívod vzduchu k zadným brzdám. Funkčné, maximálne jednoduché, no veľmi pôvabné.

Asi najviac zásahov obdŕžala zadná časť auta, kde bol vo veľkej miere modifikovaný zadný nárazník. Konkrétne išlo o pridanie dvoch otvorov na odvod „použitého“ vzduchu od zadných bŕzd. Azda najvýraznejšou zmenou na nárazníku je karbónový difúzor s vyčnievajúcou dvojicou oblúkov, z ktorých vykukuje pár oválnych koncoviek výfuku „Sports Trim“, ktoré sa určite postarajú o hlasný a dravý „spev“. Nárazník je ešte zdobený dvojicou bočných krídel, umiestnených na jeho spodnej strane.

Je pravda, že niekoho môže tento výsledok zastrašiť, predsa len mohutný difúzor a práve nie najmenšie koncovky výfukov spolu tvoria pomerne agresívnu kombináciu, no pri bližšom skúmaní zistíme, že sa jedná o ďalší športový výplod fantázie úpravcu.

V neposlednom rade bolo na auto ešte osadené pretiahnuté športové krídlo a karbónové mini-krídelko, umiestnené na hornej hrane zadného okna.

Interiér

Úpravca sa zameral aj na pocity pasažierov v podobe ich pohodlia, čo znamená úprava interiéru. AC Schnitzer vybavil toto auto športovými sedačkami a velúrovými kobercami. Pre športový pocit bol osadený hliníkový pedálový set a hliníkové madlo ručnej brzdy. Čo by to bolo za úpravu, keby sa zabudlo na obloženie prístrojovky a výplni dverí. V tomto aute je obloženie v podobe oranžového a tmavého karbónu, ktorý nájdeme na dverách, stredovej konzole, atď.

Bmw Z4 M Coupe
Performance

AC Schnitzer sa ukázal aj čo sa týka posilnenia už tohto od výroby výkonného auta BMW Z4 M Coupé. Na paškál si úpravca vzal vysokootáčkový šesťvalec, ktorému dodal trochu viac sebavedomia v podobe preprogramovanej riadiacej jednotke a výkonnejšiemu saniu vzduchu, tzv. „active-breathing“. Pre potreby motorových zmien, bol tiež poopravený výfukový systém v podobe dvojice športových tlmičov. Vďaka týmto zmenám povyrástol výkon tohto kupé o výrazných 85 koní na konečných 350 konských síl pri 8000 ot./minútu. Zmenený bol tiež prevodový pomer a pribudol aj short shifter pre kratšie a presnejšie riadenie.

Úpravou motora sa táto tuningová púť ešte neskončila, pretože ďalším bodom bol podvozok tejto Z4-ky. Ten má prívlastok Racing a majiteľ si môže regulovať jeho výšku. K spolupráci s podvozkom bol „prizvaný“ aj stabilizátor prednej nápravy, ktorý bráni pokrúteniu karosérie v zákrutách. Viac sa o svoju bezpečnosť a pohodlie nemusí báť. Taktiež posilnené boli aj brzdy, kde na prednej náprave sa ohrievajú kotúče s priemerom 374 mm, do ktorých hryzú osempiestikové strmene.

Posledným krokom boli disky. Tie sú skutočným majstrovským dielom rovnako, ako aj samotná práca úpravcu AC Schnitzer. Päťlúčové disky majú označenie „Type V“ a ich predný rozmer je 9.0J x 20" a zadný 10.0J x 20".

Fotogaléria AC Schnitzer BMW Z4 M Coupé Profile:Wallpaper "AC Schnitzer BMW Z4 M Coupé Profile" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


AC Schnitzer BMW Z4 M Coupé Profile v krátkom videu pri testovaní na známom nemeckom okruhu:Čo poviete na úpravu Bmw Z4 M Coupé Profile od AC Schnitzer ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9542x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt