support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered. logo bmw

AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered.

26.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered.
Renomovaná tuningová spoločnosť AC Schnitzer, špecializujúca sa na produkty mníchovskej automobilky BMW, spôsobila na nedávnom frankfurtskom autosalóne IAA 2007 nemalý rozruch, keď predstavila športové kupé GP3.10 Gas Powered, ktorého výkonný motor je schopný alternatívne spaľovať skvapalnený plyn LPG. Už samotná kombinácia ekologického automobilového projektu s „čistokrvným“ tunerským zázemím je pre motoristickú verejnosť minimálne prekvapivá.

Nás môže tešiť, že partia entuziastov z nemeckého Aachenu si zachovala svoj povestný maximalistický prístup aj pri vývoji tohto neobvyklého automobilu, takže i napriek ekologickým ambíciám ide v prvom rade o famózneho štvorkolesového športovca, schopného priviesť svoju posádku do absolútneho vytrženia.

Koncept GP3.10 konštrukčne vychádza z BMW 335i Coupé, pod ktorého kapotu inžinieri AC Schnitzer implantovali špičkový desaťvalcový agregát z elitného BMW M6. Motor má upravenú softvérovú mapu riadiacej jednotky, nové zvody výfukového traktu a športový katalyzátor, vďaka čomu dosahuje maximálny výkon 552 koní (406 kW) pri magických otáčkach 8 000/min-1, čo je o 52 koní viac ako poskytuje benzínová verzia (373 kW / 507 k) pod kapotou sériového BMW M6.

AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered.
Na úrovni 6 200 otáčok za minútu zaťažuje kľukový hriadeľ maximálny krútiaci moment 540 Nm, čiže aj v tejto oblasti sa úprava prejavila nepatrným nárastom (+ 20 Nm). V záujme dosiahnutia schopnosti spaľovať alternatívne palivo, inštalovali motorári do sacieho traktu dva paralelné splynovače LPG (každý pre päť valcov) a separátnu 80-litrovú nádrž na skvapalnený plyn.

Agregát je však stále schopný spaľovať aj klasický bezolovnatý benzín, takže GP3.10 disponuje aj ďalšou 60-litrovou benzínovou nádržou. Úpravca neuvádza, či pri spaľovaní LPG dochádza k degradácii maximálneho výkonu motora, deklaruje však špičkové dynamické parametre, vyjadrené zrýchlením na rýchlosť 100 km/h v priebehu 4,5 sekundy.

Dvestovka sa na 330-kilometrovom tachometri hybridného kupé zobrazí po necelých štrnástich sekundách brutálnej akcelerácie. V záujme zdôraznenia efektívnosti koncepcie spaľovania LPG spoločnosť AC Schnitzer demonštratívne otestovala kupé GP3.10 na slávnom talianskom okruhu Nardo, kde si „zaknihovala“ nový svetový rýchlostný rekord s hodnotou 318,1 km/h.

AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered.
GP3.10 Gas Powered je tak momentálne najrýchlejším automobilom spaľujúcim skvapalnený plyn na svete.

Predstavením konceptu GP3.10 Gas Powered spoločnosť AC Schnitzer potvrdzuje skutočnosť, že výkonný športový automobil ponúkajúci nefalšovanú radosť z jazdy, dokáže byť zároveň aj ohľaduplný k životnému prostrediu. LPG ako alternatívne palivo je totiž okrem cenovej dostupnosti charakteristické aj o 15% nižšou produkciou CO2 v porovnaní s konvenčným benzínovým spaľovaním.

Pri zohľadnení hustoty siete čerpacích staníc ponúkajúcich LPG je z pohľadu reálnej prevádzky táto alternatíva súčasne aj najmenej obmedzujúcim riešením, obzvlášť ak zmena druhu spaľovaného paliva je len otázkou stlačenia jediného prepínača na prístrojovom paneli.

Zástupcovia spoločnosti AC Schnitzer odhadujú trhovú hodnotu vozidla GP3.10 Gas Powered na 198 000 Eur, s ohľadom na jeho vyslovene exkluzívny charakter je však táto suma momentálne len informatívna, bez akejkoľvek šance na reálny predaj.


Fotogaléria GP3.10 Bmw od AC Schnitzer:Wallpaper "AC Schnitzer BMW GP3.10 Gas Powered" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na plynovú úpravu GP3.10 Bmw od AC Schnitzer ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10250x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt