support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Drak sa vracia - BMW 6 AC Schnitzer Street Version ! logo

Drak sa vracia - BMW 6 AC Schnitzer Street Version !

07.Oct.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilky v dnešnej dobe veľmi dobre poznajú nároky svojich zákazníkov. Asi to nebude nič nové, keď poviem, že ide predovšetkým o pohodlie, športovú dynamiku, luxus a možnosť využiť svoje auto v každej potrebnej situácii. Pri slovíčkach ako je luxus a šport ešte chvíľu zostanem. Už nejedno auto v sebe ukrýva práve tieto dve slová. Dopyt po takýchto luxusných športiakoch v posledných rokoch rapídne stúpol, čo len potvrdilo ozajstné potreby určitej skupine ľudí. Určitej skupine preto, lebo nie každý si môže dovoliť luxus má. Asi ani nemusím hovoriť o autách, ktoré v sebe skrývajú práve tieto prvky, ale spomeniem jednu konkrétnu automobilku, keďže o nej je dnešný článok. Ide o značku BMW, ktoré sú na automobilovej scéne už poriadne dlhú dobu a každý vie, o čom tieto vozidlá sú. Nielenže sú jedni z najluxusnejších, ale navyše doslova prekypujú športovým charakterom. Navyše, keď sa k tomu pridá ešte známy úpravca automobilov BMW a Mini, akým AC Schnitzer určite je, tak skutočne "nie je o čom". Predstavujeme vám luxusnú športovú loď BMW 6 a jeho rodnú tuningovú firmu AC Schnitzer. Poďme sa pozrieť na výsledok ich vzájomnej spolupráce.

5
Hádam každý pozná vozy automobilky BMW. Luxusné dizajnovo precízne autá bujarých rozmerov, ktoré si nájdu miesto ozaj na každom kúsku cesty. BMW radu 6 je typické svojim luxusným prevedením so športovým srdcom. Kto chce "rýchle pohodlie", určite siahne práve po tomto aute. Vyrába sa v dvoch karosárskych prevedeniach a to ako kupé a kabriolet.

Motorová ponuka nie je však veľmi široká, ale zato ponúka plnohodnotný zážitok z jazdy. Najvýkonnejším montovaným motorom do tohto žihadla je benzínový osemvalec s výkonom 367 konských síl (270 kW). Auto s týmto motorom dosiahne stovku za príjemných 5,4 sekundy. Ak k tomu prirátame šesťstupňovú SMG prevodovku a tlačidlo pre režim "Sport", každému je snáď jasné, o čom je tu reč ;-).Fotogaléria sériového BMW M6:BMW M6 AC SCHNITZER


5
Exteriér
Určite si väčšina z vás všimla, že dnešná novinka sa náramne podobá na žlté upravené „šestkové bavoro“ od rovnakej firmy AC. Zhoda nie je náhodná, pretože práve z tejto úpravy vychádzala táto najnovšia štúdia, resp. koncept. Jedná sa o upravené šestkové BMW s označením Tension Street Version.

Už na prvý pohľad je badateľné výrazné, bielo-šedé lakovanie (predná maska, kapota, strecha a zadný kufor) tohto jedinca, čo v dostatočnej silnej miere dodáva autu na agresivite. Čo však ešte viac vyprovokuje tento dojem, je predný nárazník.

V jeho spodnej časti na nachádzajú dva veľké, centrálne otvory a dva menšie bočné. Veľké otvory majú za úlohu doviesť chladný vzduch k motorovým častiam auta, akými je napríklad chladič a bočné dva privádzajú vzduch k predným brzdám.

Pritom tvarovanie centrálnych otvorov je viac ako netradičné. Presne kopíruje bočné krivky čierneho lakovania masky. Je vidieť, že AC Schnitzer má toto auto do bodky preštudované a vie, ako naňho. Otvory sú pritom vyplnené čiernym ťahokovom.

Čo je „zaujímavé“, je to, že pôvodná elegantná maska, typická pre vozy BMW, ostala na svojom pôvodnom mieste a nezmenená. Zmysel pre detaily a jedinečnosť, sa u úpravcoch cení. Predná kapota si taktiež prišla na svoje v zmysle výduchu, keďže pod ňou sa ukrýva upravený bujarý motor. Ale o ňom neskôr. Výduch je v kombinácii karbón a leštený hliník (mriežka a lemy otvorov s viditeľnými hlavičkami skrutiek). Čo viac k tomu dodať, maximálne efektné.

5
Bočná časť auta prešla tiež pomerne viditeľnými zmenami. Azda najvýraznejšou sú bočné prahy. Tie sú dizajnovo nenáročné, ale zato dostatočné štýlové. V ich zadnej časti sú umiestnené otvory pre prívod chladného vzduchu k zadným brzdám. Zároveň, dizajnovo perfektne ladia so zvyškom karosérie. Za prednými kolesami sa nachádzajú otvory pre odvod zohriateho vzduchu od predným kotúčov, pričom sú prekryté trojicou chrómových rebier. Nové sú tiež športové spätné zrkadlá v tvare slzy, originál od firmy AC Schnitzer. Decentné, ale zato agresívne zmeny.

Aj zadná časť si zaslúži primeranú pozornosť. V nej sa hrdo vyníma spodný tmavý difúzor, z ktorého po bokoch vykukuje pár oválnych chrómových koncoviek výfuku. Po bokoch koncoviek je zaujímavo tvarovaný zvyšok novej časti pod zadným nárazníkom. Nič veľké, ale dostatočne štýlové.

Performance Lákavejšou časťou tejto prestavby je performance stránka tohto vozidla. Auto sa nesie na majestátnych päťlúčových 20-palcových diskoch s označením Type V. Tieto disky sú charakteristické svojou extrémne nízkou hmotnosťou, ktorú chlapíci z AC dosiahli vďaka použitým materiálom.

Aj preto váži jeden disk len 10,8 kg! Obuté sú do nízkoprofilových pneumatík s rozmermi 245/35 ZR 20 vpredu a 285/30 ZR 20 vzadu. K tomu ešte prirátajme športový podvozok, ktorý znížil auto o 25 - 30 mm a dostaneme dokonalý športový voz so všetkým, čo k tomu patrí ;-)

Fotogaléria BMW M6 AC Schnitzer Street Version:5
Firma AC Schnitzer poskytuje pre toto auto dva typy motorových úprav. Chlapci z AC-Schnitzer si dali záležať s úpravami ako sú nové piesty, ECU, hlavy valcov atď. Dosiahli nárast výkonu o 44 resp. 78 koní, čiže konečných 411 koní (302 kW).

Taktiež vzrástol krútiaci moment zo 450 na 490 Nm resp. na 550 Nm. „Maximálka“ je teraz 320km/h resp. 330km/h. Stúpla tak o slušných 35 km/h oproti sérii (pri zrušenom obmedzovači, t.j. 295km/h) a zrýchlenie na „stovku“ o 0,1 sekundy. Zmena, ktorá osvieži :-).

Interiér
Ten je osadený do typického Tension štýlu. Je doslova prepchatý materiálmi ako karbón, hliník a koža a to konkrétne na trojramennom športovom volante, hlave riadiacej páky, ručnej brzde, sedadlách, dverách, stredovom paneli atď. Štýlové koberce s červeným logom AC Schnitzer dotvárajú výnimočnosť tejto úpravy.

Interiér ešte doplňuje kvalitné kožené čalúnenie sedačiek, ktorá je príjemné nielen na dotyk, ale dokáže vytvoriť pocit pohodlia na dlhé cesty.

Keďže AC Schnitzer pomenoval svoju úpravu Street Version, nemusím asi vysvetľovať, že ide o tuning, ktorý má hlavne prilákať ľudské oko v mestských uliciach a aglomeráciách. Skutočná lahôdka.


Wallpaper s námetom BMW 6 series Street Version AC Schnitzer Tension::

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo vravíte na úpravu BMW 6 series Street Version od AC Schnitzer ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12369x    hodnotenie: 49/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt