support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nemecká raketa Volkswagen Jetta VS4 v podaní od firmy ABT logo

Nemecká raketa Volkswagen Jetta VS4 v podaní od firmy ABT

16.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

SÉRIOVÁ JETTA


Volkswagen Jetta 2006
Volkswagen Jetta sa prvýkrát predstavila motoristickej verejnosti v roku 1979, iba päť rokov po uvedení revolučného modelu Golf. Bola to vlastne štvordverová limuzína so stupňovitou zadnou časťou, plne odvodená od Golfa. Bola určená pre konzervatívnejšieho zákazníka, pre ktorého bol Golf príliš „športový“.

Z celkového počtu 6,6 milióna vyrobených kusov, sa prevažná väčšina predala v USA, kde sa tento model stal doslova bestsellerom a veľmi rýchlo sa stala najpredávanejším európskym automobilom v zámorí. Neskôr bol model Jetta nahradený modelom Vento vychádzajúcim z modelu Golf 3. generácie a donedávna reprezentoval túto kategóriu model Bora.

Po 26. rokoch sa meno Jetta znovu objavilo na motoristickom výslní. Pôvodne to mal byť nástupca úspešnej Bory ale vďaka predchádzajúcim úspechom Jetty v zámorí, sa výrobca rozhodol pre jednotné meno na celom svete – Volkswagen Jetta.

Nová Jetta konštrukčne vychádza z posledného modelu Volkswagen Golf piatej generácie. Z tohto modelu sú prevzaté bezo zmeny aj všetky motorové jednotky.

Nová sériová VW Jetta vyzerá takto:

preview
preview
preview


VYTUNENÁ JETTA OD ABT


Volkswagen Jetta
Nemecký dvorný úpravca Volkswagenu, firma ABT predstavila krátko po uvedení novej Jetty, model ABT Jetta VS4. Za základ si zobral model s 2,0 litrovým preplňovaným vznetovým motorom, kde už v základe sa môže popýšiť výkonom 103 kW a krútiacim momentom 320 Nm. Rôznymi úpravami centrálnej riadiacej jednotky motora sa podarilo zvýšiť výkon „turbodiesla“ až na 170k a krútiaci moment stúpol o 50Nm.

Zvýšenie krútiaceho momentu sa priaznivo podpísalo pod dynamické vlastnosti vozidla. Zrýchlenie z 0-100 km/h absolvuje Jetta za 8,6 sek. A maximálna rýchlosť sa pohybuje na hranici 213 km/h. Zároveň zostáva priemerná spotreba do 6,5l/100 km, čo môžu zážihové motory s takým istým výkonom len tíško závidieť, nehovoriac o krútiacom momente.

Vzhľadom k zvýšenému výkonu, sa musel patrične upraviť aj podvozok Jetty. Boli použité nové pružiny s progresívnou charakteristikou. Tie zabezpečujú vozidlu stabilitu vo všetkých situáciách. Celý podvozok je nastavený tak, aby poskytoval posádke rozumnú mieru komfortu ale aj športového vyžitia. Zníženie vozidla o 40 mm len podčiarkuje športové ambície auta.

Volkswagen Jetta
Firma ABT pri úprave exteriéru vozidla sa vybrala umiernenou cestou. Decentné úpravy zahrňujú najmä predný spojler, ktorý svojim tvarom vhodne korešponduje s dizajnom prednej časti. Po bokoch vozidla si môžeme všimnúť nové plastové prahy a nádherné hliníkové disky značky Abt Sportsline AR.

Vozidlo roluje na pneumatikách Continental s rozmerom 235/35 R 19. V zadnej časti pribudol nový spojler zadného nárazníka a spolu s dvojitou koncovkou výfuku s priemerom 76 mm len podčiarkuje športové predpoklady Jetty.

Takto upravenou Jettou chce úpravca osloviť široké masy potenciálnych zákazníkov. Osloví manažérov v oblekoch, mladých vodičov so športovým srdcom a takisto aj rodiny s deťmi, kde využijú hlavne veľký batožinový priestor (až 527 litrov) s veľkou variabilitou interiéru.

Volkswagen Jetta je dôstojným nástupcom prvej generácie, a môže smelo pokračovať v predajnej úspešnosti prvého modelu. Všetky predpoklady na to rozhodne má.


Prvé obrázky upraveného auta VW Jetta VS4 od ABT Sportsline:

preview
preview
preview


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný spojler pod nárazník:na dopyt
- zadný spojler pod nárazník:na dopyt
- bočné prahové nadstavce:na dopyt
- športový podvozok, zníženie svetlej výšky auta -40mm:na dopyt
- úprava riadiacej jednotky auta:na dopyt
- exkluzívne disky Abt Sportsline (19"):na dopyt
- zadný “Duplex” výfukový systém, priemer 2x76mm:na dopyt


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto modelu značky Audi ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Abt Sportsline sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na túto úpravu Volkswagenu Jetty VS4 od ABT? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Samuel Fraňo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11297x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt