support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Letný relax - Volkswagen Eos ABT Sportsline ! logo

Letný relax - Volkswagen Eos ABT Sportsline !

24.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Leto sa pomalinky končí, ale predsa si ešte zopár teplých dní užijeme. K slovám leto a auto patrí neodmysliteľne aj slovo kabriolet. Autá bez strechy, ktoré sú navrhnuté na maximálne vychutnanie si jazdy v letných horúčavách. Vietor vám fúka do vlasov a vy si užívate jazdu plnými dúškami. V dnešnej dobe brázdi naše cesty množstvo kabrioletov s najrôznejším dizajnom. Tuningové firmy sú tu od toho, aby zmenili či už výkon alebo vzhľad sériových vozidiel, kabriolety nevynímajúc. Už veľakrát sme sa presvedčili že na to, aby auto vyzeralo skvelo a vzbudzovalo dravý dojem, netreba extrémne bodykity a obrovské disky. Stačí to vziať z toho decentnejšieho konca a výsledok sa dostaví. I keď je pravda, že treba vedieť, ako na to. Niet pochýb o tom, že nemecká tuningová firma ABT Sportsline veľmi dobre vie, o čom sa tu píše. Predstavujeme vám jej najnovší projekt - VW Eos.

VOLKSWAGEN EOS


Volkswagen EOS
Rok 2005, Frankfurt. Práve tu prvýkrát uzrel svetlo sveta nový člen do rodiny Volkswagen, športový kabriolet s označením Eos. Roadster s pevnou strechou, to je to, čo žiada drvivá väčšina priaznivcov kabrioletov. VW vsadil na správnu kartu. Vedel, že v dnešnom svete vládne tuning mánia a preto dbal na dizajn tohto Volkswagen-u. Disky, predná maska, línie karosérie. To sú neklamné znaky toho, že ide o ozaj štýlový kabriolet so športovými prvkami. Ak chcete v lete zažiariť, určite siahnite práve po VW Eos-e.

VW pripravil pre tento kabriolet 3 motory, pričom najvýkonnejším z nich je motor V6 s objemom 3,2 litra a výkonom 250 koní (184 kW)! To už je čo povedať. O radenie sa pritom stará 6-stupňová DSG prevodovka. VW sa môže chváliť takouto konfiguráciou.

Už v základnom balíku sa nachádzajú prvky ako, zadné svetlá s technológiou LED, 17-palcové disky LE MANS, 3-ramenný kožený volant, športové sedadlá, atď.


VOLKSWAGEN V ÚPRAVE ABT


Volkswagen EOS
Už pri prvom pohľade na toto auto je jasné, že ABT Sportsline sa pustil cestou decentnosti, ale zároveň dravosti. Vedel, aký štýl sa skrýva v tomto aute a preto chcel zachovať jeho krivky a línie.

Naozaj hravo sa pustil do prednej časti, kde sériový nárazník ostal na svojom mieste a k nemu sa len pridal spodný spojler. Ten je tvarovaný tak, aby identicky kopíroval krivky predného nárazníka a zároveň pôsobil športovo. Obsahuje tri podlhovasté otvory vyplnené čiernym ťahokovom, ktoré pôsobia jednak ako dekor, a tiež privádzajú vzduch k motorovým častiam auta a samozrejme aj brzdám. Nenáročná zmena, ale opäť sa potvrdilo, že k docieleniu agresívneho vzhľadu netreba extrémne časti. A myslím, že takýto druh úpravy sa pre toto auto náramne hodí.

Na rad prišli bočné prahy. Tie neobsahujú žiadne otvory, ale zato sú tvarované s veľkou dávkou precíznosti, ktorá toto auto robí jedinečným.


Volkswagen EOS
Zadný nárazník, rovnako ako predný, dostal ako prídavok nový spodný spojler z dielne ABT. V jeho strede sa nachádza otvor, takisto vyplnený čiernym ťahokovom, ktorý slúži predovšetkým ako dekor.

Po jeho stranách sa hrdo týčia dva páry okrúhlych koncoviek výfuku s priemerom 76mm. Na ich povrchu sa ešte nachádza vyryté logo úpravcu. Zadnú časť ešte zdobí decentné športové krídlo. Taktiež nenáročná zmena, ale o to efektnejšia.

Na svoje si prišla aj performance stránka tohto vozidla. A to v podobe športového podvozku, resp. tlmičov a pružín firmy ABT, ktoré znížili auto o príjemných 35mm. K tomu neodmysliteľne patria aj disky. ABT vybavil toto auto 5-lúčovými diskami o veľkosti 18- alebo 19-palcov, v závislosti od priania zákazníka.

Lákadlom bude iste aj chiptuning motora. Týka sa to sériového dvojlitra turbo FSI s výkonom 200 koní (147 kW). Ten po nadopovaní firmou ABT môže dosiahnuť výkon obdivuhodných 240 k (177 kW) alebo 270 k (199 kW), opäť je to na želanie zákazníka.

Firma ABT myslela aj na interiér a vybavila ho koženou hlavou riadiacej páky a ABT kobercami.

Fotogaléria Volkswagen EOS v úprave od firmy ABT:Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdáva úprava kabrioletu EOS firmou ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12284x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt