support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Vyšší inteligenčný kvocient aj v teréne - Audi Q7 od Abt Sportsline logo

Vyšší inteligenčný kvocient aj v teréne - Audi Q7 od Abt Sportsline

09.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma Abt Sportsline zaoberajúca sa úpravou predovšetkým koncernových značiek VW (VolksWagen, Škoda, Seat a Audi) sa vrhla na Audi Q7, ktoré bolo predstavené už minulý rok vo Frankfurte. Toto SUV vzbudilo rozruch, nakoľko sa hovorilo o novej koncepcii allroad triedy. Ako k označeniu allroad tak aj k značke Audi sa spája technika pohonu všetkých štyroch kolies. Audi sa preslávila svojím systémom quattro, ktorý používa už 25 rokov. Možno aj vďaka tomuto sa v Abt Sportsline rozhodli práve pre úpravu Audi Q7.

Audi Q7 Abt Sportsline
Aj keď Q7-čka nie je rýdzo cestným vozidlom, dokonale spĺňa požiadavky aj na dlhé cesty. Jazdné vlastnosti sú široko univerzálne či už pre kľukaté cestičky, alebo do mierneho terénu. Q7 nezaujalo však iba jazdnými vlastnosťami, ale aj výzorom, ktorý dáva jasne najavo, že ide viac ako o obyčajné SUV (Sport Utility Vehicle).

Dizajnéri z Audi vždy vedeli zaujať svojským dizajnom, ktorý upútal takmer každého. To čo však ponúka Abt Sportsline, je posun dokonalého ešte na vyššiu úroveň.

Audi nasadilo Q7-čke pekne široké blatníky, Abt ich ešte rozšírila, čím dosiahli „žabí“ efekt, ktorý silnejšie evokuje jeho športovosť. Samozrejme, že so zmenou blatníkov ide zmena bočných prahov ruka v ruke. Bočné prahy boli pozmenené pridaním hliníkovej lišty.

Predný nárazník dodal na mohutnosti celej Q7, aj vďaka doplneniu o spodný spojler, ktorý má strieborný kryt na ochranu odspodu.


Audi Q7 Abt Sportsline
Zadná časť prešla iba jednoduchými technickými, ale zato vizuálne pôsobivými zmenami. Na ukončenie strechy bol použitý robustný spojler s integrovaným tretím brzdovým svetlom, ktorý bol streknutý do farby laku. Úpravou prešiel aj nárazník, hlavne kvôli výfukovému systému.

Ten po úprave pozostáva z dvojitej vetvy, z ktorej každá je ukončená dvomi okrúhlymi koncovkami, každá s priemerom až 84 mm. Možno sa to niekomu zdá príliš veľké, vedzte však, že práve Q7-čke svedčia práve veľké a robustné tvary.

A čo by to bolo za tuning, bez výmeny kolies. Abt pre úpravu Q7 pripravila až tri možné varianty kolies. Buď varianta s 20-palcovými diskami typu AR obuté do pneumatík Conti CrossContact s rozmerom 275/45 R20 alebo 22 palcové disky s možnosťou výberu typu buď už spomínané AR alebo SP.

Obidve vo veľkosti až 22 palcov, ktoré obúvajú pneumatiky tej istej značky, ibaže s rozmerom 295/30 R22.


A pretože mechanici od Abt majú už čo-to za sebou, nenechali motor len bez povšimnutia. Za základ si vybrali jeden z dvoch motorov dodávaných od Audi. Rozhodli sa pre dieselový agregát. Možno preto, že diesle sa v poslednej dobe stávajú výrazne populárnejšími, a technicky napredujú obrím krokom. V sérií tento 6-válcový agregát so systémom comon-rail druhej generácie disponuje 233 konskými silami a krútiacim momentom 500 Nm pri 1750-2750 ot. Po úprave sa hodnoty zdvihli na 272 koní a krútiaci moment sa vytiahol na závratných 580 Nm. Sériový motor dokáže 2325 kilogramovú Q7-čku zrýchliť z 0 na 100-vku za 9,1 s. Nanešťastie Abt neuvádza túto hodnotu po úprave, ale myslím si, že každý údaj pod sériový je veľmi zaujímavý.

Q7-čka bola stavaná ako športové SUV. Firma Abt Sportsline rozhodne vlastnosti SUV nepotlačila, ale iba vyzdvihla športové charakteristiky, ktoré sú takmer neuveriteľné pre auto tejto triedy. Audi Q7 si rozhodne zachovalo vlastnosti rodinného auta so športovým entuziazmom pre jazdu. Úprava od Abt dodáva Q7-čke drsnejší športovejší výzor. Pokiaľ ste nadšeným tunerom a zároveň otcom, určite Vás s touto Q7-čkou nevysmejú ani doma a ani na tuningových zrazoch ;-)

V tejto galérii si môžete pozrieť upravené „Q-sedmičku“ od ABT:


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný spojler pod nárazník:33.320,-Sk / ks
- zadný nárazník (sada A):69.020,-Sk / sada
- zadný nárazník (sada B):47.600,-Sk / sada
- zadné strešné krídlo nad okno:14.280,-Sk / ks
- kompletná sada rozšírenia blatníkov auta:38.080,-Sk / sada
- zozšírenie kolies - distančné podložky (špeciálna úprava):21.420,-Sk / sada (4 ks)
- “Y” - adaptér, rúra:4.760-Sk / ks
- sada exkluzívnych hliníkových kobercov (rôzne farby):4.760,-Sk / sada (2 ks)
- úprava riadiacej jednotky auta:na dopyt
- exkluzívne disky Abt Sportsline (20 alebo 22"):už od 33.320-Sk / ks


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tohto modelu značky Audi ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Abt Sportsline sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny promo leták k úprave Audi Q7 od firmy Abt Sportsline si stiahnite tu (formát PDF):

Anglická verzia
preview
download
[ 236 Kb ]


Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na Audi Q7 v úprave od ABT Sportsline? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.crossrebel.com + archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Jakub Drgoň
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 39405x    hodnotenie: 60/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt