support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw ABT Sportsline Volkswagen Touran. logo vw

ABT Sportsline Volkswagen Touran.

13.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Abt Sportsline VW Touran
Úpravca Abt Sportsline sa v rámci svojej špecializácie na automobily koncernu Volkswagen neobmedzuje len na imidžovo orientovanú produkciu, ale veľkoryso zvyšuje prestíž aj v prípade masových a v mnohých prípadoch aj vyslovene prakticky zameraných modelov. Jedným z nich je aj Volkswagen Touran - midi van s konzervatívnym dizajnom, ktorého priestorové riešenie sa navyše podpísalo aj pod pomerne fádne, až úžitkovo pravidelné tvary karosérie.

Sériovú vizáž nedávno faceliftovaného modelu Touran bavorskí návrhári len zľahka retušovali, konkrétne prostredníctvom spodného nástavca pod predným nárazníkom, modifikovanej masky chladiča a decentného krídelka na hornej odtrhovej hrane piatych dverí.

Za štylistickú záležitosť možno považovať aj dvojitú koncovku výfuku a rozhodujúci podiel na celkovom vzhľade zušľachteného Touranu majú samozrejme aj atraktívne disky kolies. V tomto prípade je popri osvedčených modeloch kolies Abt Sportsline dizajnovej rady Z, či AR, možné skombinovať obutie aj s úplne čerstvou novinkou - leštenými diskami BR v priemeroch 18 až 19 palcov.

Abt Sportsline VW Touran
Vizuálny efekt dynamicky tvarovaných kolies dokonale umocní o 40 mm nižšia svetlá výška karosérie, ktorá sa dosahuje aplikáciou špeciálnej sady pruženia Abt s inteligentnými tlmičmi ISC (Intelligent Suspension Control). Primárnou úlohou podvozkového kitu pochopiteľne nie je len priblížiť karosériu nižšie k vozovke, ale v prvom rade zabezpečiť Touranu lepšiu ovládateľnosť a zvýšiť jeho jazdecký potenciál. To je možné práve vďaka už spomínaným tlmičom pruženia ISC, ktorých moderná konštrukcia s dvomi samostatnými olejovými okruhmi je schopná meniť pružiaci účinok podľa aktuálnych podmienok jazdy. VW Touran s prívlastkom Abt tak dokáže geniálnym spôsobom v momente poskytnúť vzrušujúci prejazd sériou zákrut, aby vzápätí dostatočne komfortným prejavom spríjemnil oddychovú jazdu viacčlennej posádke.
Motorári z Kemptenu sa postarali aj o sebavedomie rodinne založených vodičov, aby ani z výkonového hľadiska netrpeli žiadnymi komplexami. Vznetové agregáty dostupné pre VW Touran dostali riadnu porciu nových síl. „Jednadeviatka“ s pôvodným výkonom 66 kW má teraz 115 koní (85 kW) a populárna 77 kilowattová verzia disponuje po úprave výkonom 96 kW (130 k). Sériové turbodiesle 2.0 TDI 103 kW (140 k) a 125 kW (170 k) sa pod kapotou VW Touran Abt dokážu prejaviť silou 170 k (125 kW), resp. až 190 koní (140 kW).

Životne dôležitý krútiaci moment je v prípade oboch upravených dvojlitrov TDI na úrovni 350 a 400 Nm.Fotogaléria ABT Sportsline Volkswagen Touran:Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu rodinného vanu Volkswagen Touran ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14342x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt