support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw ABT Volkswagen Polo 6R0 – jedovatý čertík logo vw

ABT Volkswagen Polo 6R0 – jedovatý čertík

28.Sep.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Len nedávno sa v Ženeve svetu predstavilo nové VW Polo (6R0) a do Frankfurtu si ho už doviezol dvorný úpravca ABT po pár svojich zásahoch. Predovšetkým sa zameral na úpravy jednotiek nových preplňovaných motorov 1.2 TSI a 1.6 TDI, ale bez povšimnutia nenechal ani tuning exteriéru vrátane kolies a zníženia podvozku.

Nové Polo od Volkswagenu trochu podrástlo, ale to je jednoducho spôsobené dobou rovnako ako opačný trend tzv. „downsizing“ pri voľbe motorov. VW Polo sa preto dočkal hneď dvoch nových agregátov v podobe preplňovaného benzínu 1.2 TSI a preplňovanej nafty 1.6 TDI. Keďže ABT sa s týmito motormi zatiaľ nestretol, bolo načase s tým niečo urobiť. Povolal preto do boja svojich technikov, aby sa novým riadiacim jednotkám pozreli na zúbok. Dobrá vec sa podarila a jednadvojka TSI tak disponuje silou 130 koní namiesto pôvodných stopiatich. S dieselom (objem 1.6) to bolo trochu zložitejšie, pretože je v sérii ponúkaný v troch výkonových variantoch 75, 90 a 105 konských síl, ktoré vie ABT namnožiť na 90, 110 resp. 130 k.

Už pri letmom pohľade zistíte, že je na tomto Pole niečo inak, a pri podrobnejšej prehliadke možno odhalíte, že je to okrem karbónového vzhľadu krídlo piatych dverí a zadný nárazník s centrálne umiestnenou dvojitou koncovkou výfuku (2x84 mm). K tomu pribudli kolesá "Z" vlastnej výroby veľkosti 8x18" v odtieni titánu, ktoré môžu byť na želanie rovno obuté do ľubovoľných pneumatík. S kolesami ešte úzko súvisia nové pružiny, ktorých vplyv na zníženie podvozku bohužiaľ tlačová správa nespomína.

Môžete na to vziať jed, že ABT týmto určite neskončil a svoje portfólio úprav pre nové Polo bude dozaista naďalej rozširovať.

ABT VW Polo 6R0

ABT VW Polo 6R0

ABT VW Polo 6R0

ABT VW Polo 6R0

ABT VW Polo 6R0

ABT VW Polo 6R0

ABT VW Polo 6R0

ABT VW Polo 6R0

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu VW Polo verziu 6R0 od ABT ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT, tak navštívte našu podstránku:

ABT tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8909x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt