support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw ABT Sportsline VW Passat CC. logo vw

ABT Sportsline VW Passat CC.

11.Sep.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

ABT Sportsline VW Passat CC
Skratku CC v označení nového modelu Passat vysvetľuje automobilka Volkswagen ako „Comfort Coupé“. Tuneri z ABT Sportsline však tvrdia, že Passat CC môže byť minimálne rovnako športový, ako komfortný.

S týmto presvedčením pripravili chlapíci z renomovanej tuningovej spoločnosti balík úprav ABT Power, zameraný predovšetkým na zlepšenie dynamiky štýlového wolfsburgského modelu.

Program ABT Power je dostupný pre všetky pohonné jednotky, s výnimkou vrcholného benzínového šesťvalca 3.6 FSI.

Východiskový motor, priamovstrekový benzínový štvorvalec 1.8 TSI, so sériovým výkonom 118 kW (160 k), známy napríklad aj z Octavie, je pod kapotou ABT Passat CC schopný vyprodukovať až 200 koní (147 kW).

Dvojliter 2.0 TSI, ako druhá benzínová alternatíva, má už vyššie ambície, keďže stádo dvoch stoviek koní zvláda už v sériovom prevedení.

ABT Sportsline VW Passat CC
V jeho prípade znamená krvavo-červený dodatok „ABT Power“ na plastovom kryte hlavy valcov prírastok 40 koní, na celkových 177 kW (240 k).

Motorári z nemeckého Kemptenu pochopiteľne neobišli ani dva naftové agregáty, ktoré tiež môže mať Volkswagen Passat CC alternatívne pod kapotou.

Štvorvalce 2.0 TDI v dvoch sériových výkonových špecifikáciách 103 kW (140 k), resp. 125 kW (170 k) sú schopní nadopovať na úroveň 124 kW a 140 kW.

Rozsah úprav sa neobmedzuje len na nárast výkonového potenciálu, s využitím športového pruženia úpravca ponúka aj zlepšenie ovládateľnosti a agilnejší jazdný prejav a súčasne efektne znižuje svetlú výšku vozidla, čím zvýrazňuje už tak dynamickú siluetu wolfsbugského Comfort Coupé.

Atraktívnu vizáž auta účinne umocňujú aj zliatinové disky kolies priamo z produkcie ABT Sportsline, pričom zvlášť nový model BR v 20-palcovom prevedení vyznie na Passate CC vskutku impozantne.


Tento článok Vám priniesol www.autoindex.sk

ABT Sportsline VW Passat CC ABT Sportsline VW Passat CC ABT Sportsline VW Passat CC

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu Volkswagenu Passat CC v podaní spoločnosti ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Autoindex.sk

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 28166x    hodnotenie: 43/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt