support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw ABT Volkswagen Golf VI GTI – čierno červená smrť logo vw

ABT Volkswagen Golf VI GTI – čierno červená smrť

08.Sep.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tri zázračné písmená GTI, vyvolajú v niektorých jedincoch vzrušenie a okamžitú pozornosť. Už niekoľko desiatok rokov tieto tri písmená predstavujú športový živel na štyroch kolesách, sú stelesnením precíznosti nemeckých inžinierov a ukazujú, že aj Volkswagen patrí do segmentu športových vozidiel. Jeho kultový model Golf konkrétne GTI stelesňuje únik od reality a umožňuje aspoň nachvíľu stať sa slobodným a nezávislým a užívať si športovú jazdu naozaj naplno. Už veľa tuningových firiem sa pokúšalo vylepšiť nemecké GTI-čko, no nie každej sa to podarilo tak, ako sa to podarilo firme ABT Sportsline. Tá si do parády vzala najnovší počin nemeckej automobilky, VW Golf VI GTI.

VOLKSWAGEN GOLF GTI


Pojem GTI je medzi motoristami veľmi uznávaný a všetko nasvedčuje tomu, že aj naďalej bude. Prvé GTI-čko sa objavilo v roku 1974, kedy sa vlastne začala výroba aj prvého VW Golfu Mk1. Na svoju dobu to bolo pomerne silné a ľahké auto, s ktorým sa dalo „napáchať“ veľa parády. Po viac ako tridsiatich rokoch k nám prichádza už v poradí šiesta Mk6 generácia tohto ľudového auta, ktorá sa taktiež môže chváliť prívlastkom GTI.

Ako sme vyššie načrtli, Volkswagen Golf Mk6 sa taktiež vyrába vo verzii GTI. Srdcom tejto športovej verzie je preplňovaný štvorvalec TSI o objeme dva litre, ktorého maximálny výkon činí 210 konských síl (153 kW) a 280 Nm točivého momentu. Takýto výkon stačí na dynamický šprint z pokoja na stovku za necelých 6,9 sekundy. Samotný dizajn šestkového Golfu GTI je rýdzo športový so znateľnými športovými prvkami karosérie ako aj interiéru.

ABT SPORTSLINE VW GOLF GTI


Technici z ABT Sportsline nás neustále prekvapujú zaujímavými tuningovými paketmi pre rôzne modely automobilov. No ten dnešný je niečím zvláštny, niečím opäť zaujímavý. Predstavujeme vám Volkswagen GTI šiestej generácie upravený firmou ABT Sportsline.

Ako to u silných áut býva zvykom, prvou úpravou, ktorá sa udeje bude tá pod kapotou. ABT nenechal nič na náhodu a pre nové GTI-čko pripravil hneď dva stupne zvýšenia výkonu. S preplňovaným agregátom sa dajú robiť ozajstné divy a tak sa stalo aj v tomto prípade. Prvý stupeň úpravy zahrňuje preprogramovanie riadiacej jednotky, ktoré zabezpečí nárast výkonu o znateľných 50 konských síl a 80 Nm točivého momentu. Druhý stage, označený ako Abt Power S v sebe skrýva väčšie turbo, nový výfukový systém a prispôsobenie ECU, čo prinieslo veľmi značný nárast výkonu o silných 90 koní, teda finálnych 300 konských síl (221 kW). Tento výkon zaručí šprintovanie na stovku do šiestich sekúnd, čo už naozaj nie je sranda :-). Pre potreby väčšieho výkonu bol nainštalovaný športový podvozok, ktorý znižuje auto o viditeľných 30 mm.

100 bodov za nápad si ABT Sportsline zaslúži za dizajn exteriéru a interiéru tohto GTI-čka. Auto je lakované do tmavo sivej farby s odtieňom karbónu a doplnené je dravými červenými prvkami. Nainštalované boli taktiež prvky karosérie. Úprava sa začala vpredu, kam putoval predný nárazník a nová športová maska. Dizajn nárazníka je na pohľad veľmi efektný a nenáročný, má integrované LED denné svietenie a dve prídavne svetlomety. Výrazným prvkom predného nárazníka je podlhovastý stredový otvor a difúzor vo výraznej červenej farbe.

ABT Sportsline Volkswagen golf VI

Osadené boli taktiež prahové nástavce, ktoré majú integrovaný červený prvok v ich spodnej časti. Taktiež dizajn prahových nástavcov je ladený do športového „odtieňa“ a dokonale ladí so zvyškom karosérie.

Posledným dizajnérskym počinom na exteriéri auta je zadný nárazník, ktorý bol upravený pre potreby koncoviek športového výfuku, umiestnených nad sebou. Do očí bije najmä výrazný difúzor.

V rámci dizajnu, ako aj performance tohto GTI-čka, boli osadené 19-palcové disky ABT BR Sport, ktoré boli zároveň prelakované do tematiky tejto úpravy, teda dostali červený lem po celom obvode disku. Auto tento prvok dodáva nesmierne dravý a športový charakter.

Aj interiér dostal poriadnu dávku zmien. Rovnako ako exteriér, aj kabína auta dostala množstvo červených prvkov, ako napríklad nové koberčeky, prvky športového volantu, lemy budíkov, lemy palubnej dosky a madiel dverí. Efektným doplnkom by možno bolo aj červené šitie športových sedadiel, ale úpravca asi najlepšie vedel, čo robí :-).

ABT Sportsline Volkswagen golf VI

ABT Sportsline Volkswagen golf VI

ABT Sportsline Volkswagen golf VI

ABT Sportsline Volkswagen golf VI

ABT Sportsline Volkswagen golf VI

ABT Sportsline Volkswagen golf VI

Volkswagen Golf VI ABT Sportsline:

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu VW Golf VI od ABT Sportsline ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23222x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt