support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw ABT Sportsline VW Golf V Variant – požehnanie pre športových oteckov ! logo vw

ABT Sportsline VW Golf V Variant – požehnanie pre športových oteckov !

04.Jun.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vozidlá kombi a tuning. Veľmi často omieľaná dvojica slov, ktorá má v dnešnom tuningom zaplnenom svete svoje špecifické postavenie. Už dávno neplatí pravidlo, že na úpravu sa hodia prevažne sedany či kupéčka, pretože cestu ku kombíkom si postupne našiel každý individuálne, ale aj skupinovo a výsledkom sú vkusne upravené a odlíšené rodinné vozy. Svet sa mení a s ním aj nároky zákazníka, ktorému je v istých prípadoch ťažko vyhovieť, no tuningové firmy veľmi dobre vedia, čo robia. Nedávnym tuningovým počinom je aj VW Golf V Variant, ktorého sa chopil známy nemecký úpravca ABT Sportsline a urobil z neho pozoruhodný tunerský kúsok.

VW GOLF V VARIANT – POKRAČOVANIE NEMECKÉHO ÚSPECHU


ABT Sportsline VW Golf V Variant
VW Golf je známy po celom svete, pričom je jedno, a akú verziu ide. Auto, ktoré je obľúbené v mnohých smeroch, no asi najvyhľadávanejším je pre priaznivcov tuningu.

Možno aj preto nie je na našich cestách tak často vidieť golf vo verzii Variant, resp. kombi. Ako sme sa už presvedčili neraz, žiadne auto neostane nedotknuté a tak prišiel rad aj na VW Golf V Variant.

Golf Variant piatej generácie je najnovším prírastkom do rodiny Volkswagen, ktorý si od tohto modelu sľubuje viac, ako len článok v novinách. Jeho dizajn je kombináciou nemeckého konzervatívneho myslenia a európskeho dopytu, takže každý si nájde svoj obľúbený kúsok karosérie.

Jeho nespornými výhodami sú výkonné motory, veľká kapacita kufra, impozantná nosnosť a dizajn, ku ktorému si cestu musí nájsť každý sám.

Budúci majiteľ sa pri výbere svojho štvorkolesového pomocníka môže rozhodnúť spomedzi piatich benzínových motorov a dvoch dízlových.

Ak sa bavíme na tému „najvýkonnejší ponúkaný motor“, prvenstvo si odnesie štvorvalcový benzínový motor s objemom 1,4 litra a podporou turbodúchadla, dodávaný vo verziách Sportline a Comfortline, ktorého sériový výkon siaha k hranici 170 konských síl (125 kW) a 240 Nm. Opäť sa potvrdila teória, že aj s kombíkom sa dá užiť neobyčajná zábava.

ABT A VW – POVAB NA DRUHÚ


ABT Sportsline VW Golf V Variant
Úpravca ABT Sportsline veľmi dobre vedel, že príde čas, kedy sa ľudia začnú zaujímať o nové kombi od Volkswagenu v súvislosti s jeho úpravou. Firma Caractere si svoju prácu už urobila, teraz prichádza na rad ABT.

Keďže sériový vzhľad nového Golfu Variant je viac než príťažlivý, ABT sa rozhodol pomôcť mu k dokonalosti len miernou zmenou stylingu. Aj z toho dôvodu ostal predný nárazník nezmenený, akurát zospodu bol osadený zaujímavý podnárazník. Ten vo svojom strede obsahuje otvor, ktorý zmierňuje prúdiaci vzduch, rovnako ako po bokoch umiestnené menšie otvory. Takto vytvorený celok príjemne harmonizuje so zvyškom továrenského dizajnu.

Úprava ďalej prešla na bok auta, na ktorom sú badateľné bočné prahové nástavce, ináč povedané prahy. Ich dizajn je vcelku kultivovaný, takže nijak nenarúša vydarený celistvosť sériového prevedenia.

Zmena stylingu bola ukončená osadením zadného prítlačného krídla a dvojice okrúhlych koncoviek výfuku, vyrobených z nehrdzavejúcej ocele.

ABT Sportsline VW Golf V Variant
Predsa len treba mať na pamäti, že sa jedná o rodinne založené vozidlo, takže je potrebné predísť akémukoľvek obmedzovaniu vo „výkone“ jeho poslania.

ABT neostal len pri zmene exteriéru vozidla, ale bližšie sa mu pozrel aj na pohonné jednotky. Tie boli dodatočne upravené preprogramovaním riadiacej jednotky motora, ktorého výsledkom je celkom výrazný nárast výkonu. Prvým modifikovaným motorom je motor TFSI s objemom 1,4 litra, ktorý po úprave dosahuje maximálny výkon 210 konských síl (154 kW), čo je o 30 koní viac, ako v sériovom stave.

Zvýšenia sa taktiež dočkal agregát 1,9 TDI, ktorému stúpol výkon z pôvodných 115 koní (85 kW) na 130 koní (96 kW).Posledným zasiahnutým motorom bola dvojlitrový turbodízel so sériovým výkonom 170 konských síl (125 kW). Po úprave sa výkon vyšplhal o 20 koní, čiže na konečných 190 kobýl (140 kW).

K adekvátnemu výkonu patrí aj kvalitný podvozok, ktorý komplet pochádza z produkcie ABT Sportsline a taktiež kolesá. Pre Golf V Variant je pripravená dvojica diskov s piatimi lúčmi, modely AR a BR, dostupné vo veľkosti 19 palcov.


VW Golf Variant ABT Sportsline

VW Golf Variant ABT Sportsline

VW Golf Variant ABT Sportsline

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu rodinného kombi Volkswagen Golf Variant ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12991x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt