support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw VW Scirocco ABT Sportsline – bude pánom ulíc ??? logo vw

VW Scirocco ABT Sportsline – bude pánom ulíc ???

12.Nov.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

VW Scirocco
Volkswagen Scirocco je športové kupé, ktoré je produkované nemeckým výrobcom automobilov Volkswagen od roku 1974 až do roku 1992. Pretože bol tento model vysoko úspešný a pomohol automobilke Volkswagen vylepšiť si reputáciu, svetlo sveta uzrela v Auguste 2008 už jeho tretia generácia. Po množstve špekuláciách v tlači bola v Júni 2006 oficiálne vyhlásená produkcia nového modelu Volkswagen Scirocco na továrenskom zraze Autoeuropa v Palmele v Portugalsku.

Koncept Scirocca predávaného od roku 2008 bol po prvýkrát predstavený verejnosti na Parížskej Auto Show v roku 2006. V tom čase bol však nazvaný ako model Iroc, len neskôr z neho vzišiel už dávnejšie známi model Scirocco. Bolo predstavené s úlohou šíriť ducha a meno viac ako formu s originálnym dizajnom.

Volkswagen Scirocco 2008 ponúka na výber štyri benzínové a dva dieselové motory: Volkswagen TSI twincharged s priamym vstrekovaním, ktoré produkujú 120 koní (89 kW), 158 koní (118 kW), 200 koní (150 kW) a 200-koňový TFSI motor (nedávno predstavený v piatej modelovej rade Volkswagenu Golf GTI, Passat a Jetta).

VW Scirocco
Common rail 2,0 TDI motory produkujú výkon 138 koní (103 kW) a 168 koní (125 kW) (nedávno predstavený v najnovšom Volkswagene Tiguan).

V Apríli roku 2007, Americký viceprezident pre firmu Volkswagen, Adrian Hallmark, uviedol, že nechceli uviesť nový Volkswagen Scirocco na Severoamerický trh, kým si nebudú istí, že jeho predaj nebude mať negatívny dopad na predaj modelov GTI. Neskôr bolo však uvedené, že konečné rozhodnutie bude uverejnené v roku 2008 Martinom Winterkorn (z Volkswagen CEO) a nie americkou pobočkou Volkswagenu.

Na 24-hodinových pretekoch na Nürburgringu v Máji 2008 si tri z týchto nových Volkswagenov Scirocco počínali veľmi dobre, obklopené vysokovýkonnými upravenými automobilmi, ktorých bolo viac ako 200. Sciroccá sa umiestnili na jedenástom resp. pätnástom mieste. Na tom jedenástom skončil skúsený veterán Hans Joachim Stuck, ktorý šoféroval obe autá (ten „pomalší“ bol Carlos Sainz). Priamou konkurenciou im boli dva Ople Astra GTC šoférované skúsenými jazdcami, ktorí boli vybraní spomedzi 18 000 úspešných súťažiacich. Nakoniec boli oba tieto automobily presvedčivo porazené.

VW Scirocco ABT Sportsline


VW Scirocco ABT Sportsline
„Úplne prvý Volkswagen Scirocco bol absolútnou hviezdou spomedzi športových kupé“, povedal Hans-Juergen Abt. Manažér renomovanej tuningovej firmy ABT Sportsline je veľmi fascinovaný pravnukom tohto Wolfsburgerského trendového automobilu: „Scirocco vyzerá skutočne dynamicky a ovládanie je skutočne agilné.“ O to viac však s inováciami z Kemptenu.

Tieto zmeny skutočne vniesli búrku do opusteného vetra: Predný spojler ABT dodáva tomuto automobilu bezchybnú tvár športového kupé a robia ešte viac charakteristickým.
Je jasné, že auto vyzerá skvele keď ho vidíte stáť na zaparkované na ulici. Ale kto je skutočným „Pánom Prsteňov“, alebo keď už hovoríme o autách, tak Pánom ulíc? ABT Scirocco vyzerá, ako keby sa virtuálne skrýval v úzadí jeho konkurentov.

Tento dojem je dosiahnutý na líniách po oboch jeho stranách, kde sa nachádzajú bočné nadstavce prahov, ktoré absorbujú a pokračujú v jeho elegantnom štýle. Naznačujú to aj nasávače vzduchu ako aj hrany na výrazných dverách, ktoré dodávajú celej karosérií nový, unikátny vzhľad.

VW Scirocco ABT Sportsline
Volkswagen Scirocco ABT vyzerá s týmito prvkami agresívne a veľmi dynamicky. Takisto veľmi zaujímavý je pohľad na zadné partie. Zadný set nástavcov pozostáva zo zadného spojlera a diagonálne pripojenými koncovkami 4-trubkového výfukového systému. Športový vzhľad dotvára aj ABT zadné krídlo a ABT zadný panel. ABT Sportsline odporúčajú k celému setu ešte ich BR alebo AR disky, pre ideálny extravagantný vzhľad bodykitu.

Tieto disky sú vyrobené z ľahkých zliatin a sú dostupné vo veľkostiach od 18 do 20 palcov a samozrejme je možné k nim zakúpiť vhodné pneumatiky a podložky.

ABT majú samozrejme vo svojom sortimente aj set pružín. Použili ich aj pre Volkswagen ABT Scirocco, znížili tak jeho výšku o 30 milimetrov a automobilu bola dodaná ešte väčšia agilnosť na ceste. Kompletný balíček úprav pozostáva z dizajnových častí, 4-trubkového výfukového systému, pružín, a kompletný set kolies (19-palcové disky AR v diamantovom odtieni alebo v čiernej farbe, pneumatiky a podložky) a je dostupný na odobratie a nainštalovanie pre Volkswagen ABT Scirocco od Januára 2009 za cenu 5 990 eur.

VW Scirocco ABT Sportsline
Čokoľvek, čo má takúto dynamickú charizmu, muší mať taktiež výkon, ktorý bude tomuto vzhľadu zodpovedať. Vo firme ABT preto vyvinuli pre tento automobil a motor Volkswagen ušľachtilé doplnky pre jeho výkon. Motor 1,4 TSI teraz ponúka na ceste výkon 200 koní (147 kW) , pričom jeho pôvodný výkon bol 160 koní (118 kW) a turbodieselový motor s dvojlitrovou kapacitou ponúka výkon 170 koní/125 kW (štandardne: 140 koní / 103 kW).
Volkswagen ABT Scirocco bude dostupný s týmito úpravami hneď od začiatku. Neskôr v priebehu roka sa na rad dostanú aj upravovacie prvky pre silnejší benzínový motor s označením 2,0 TSI. S úpravami bude dosahovať výkon 240 koní/177 kW (štandardne 200 koní/147 kW).

Brzdové pedále brzdového systému od spoločnosti ABT sú schopné a pripravené na každú situáciu a s ich priemerom 345 milimetrov vždy dosiahnu potrebný výkon. Ako je už zvykom pre spoločnosť ABT, všetky detaily do seba perfektne zapadajú a v dôsledku toho je výsledkom fascinujúci automobil s najvyšším hodnotením. Už na prvý pohľad je možné vidieť dokonalé spracovanie a pohľad naň vás bude provokovať a vy s ním budete chcieť utiecť.


VW Scirocco ABT Sportsline VW Scirocco ABT Sportsline VW Scirocco ABT Sportsline VW Scirocco ABT Sportsline

VW Scirocco ABT Sportsline:VW Scirocco ABT Sportsline v "Green" verzii:Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu Volkswagenu Scirocco v podaní spoločnosti ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11045x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt