support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw ABT Sportsline Volkswagen golf VI – ešte horúca poleva na čerstvom koláči logo vw

ABT Sportsline Volkswagen golf VI – ešte horúca poleva na čerstvom koláči

05.Dec.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Konkurencia v dnešnom tuningovom svete je tak veľká a intenzívna, že žiadna firma zaoberajúca sa úpravou vozidiel neotáľa a hľadá všemožné spôsoby, ako by mohla byť práve ona tá videná a obdivovaná. Jednou z naozaj fungujúcich spôsobov ako zaujať, je vydať balík úprav pre ešte neexistujúce auto. No, aby sme to spresnili, máme na mysli vozidlo, ktorého odhalenie očiam sveta sa udialo len pred zopár týždňami, pričom ešte nie je ani v predajniach dílerov. Lepšie povedané, svetová novinka, ktorá sa už v prvých dňoch svojho života dočkala svojho prvého balíku úprav. Takéto počiny sa nedejú často, no keď je niečo veľmi očakávané, tak aj reakcie sú vskutku bleskové. Takýto vzťah má aj novučičký Volkswagen Golf VI. rady a nemecký úpravca, ktorý si hovorí ABT Sportline.

VOLKSWAGEN GOLF VI


Volkswagen golf VI
Volkswagen Golf VI bol najočakávanejšou automobilovou novinkou roku 2008, právom. Asi neexistuje človek, ktorý by nebol zvedavý na to, ako bude vyzerať pokračovateľ tak úspešného nemeckého rodu so všadeznámym menom Golf. Na úto legendu si brúsilo zuby už mnoho ľudí, no nikto si netrúfal odhadnúť, čo ponúkne šestková generácia.

Nový VW Golf VI je konečne odhalený a v tomto momente sa nielen priaznivci vozidiel Golf rozdelili na dve skupiny, ako to býva častým zvykom pri odhaľovaní dlho očakávaných noviniek.

Jedny sú z dizajnu nového Golfa unesený a tí druhí, naopak, zhrozený. Ono je ťažké polemizovať o tom, aký nový Golf je, pretože jeho dizajn je tak veľmi „iný“, že názor naňho si musí urobiť každý sám.

Dobrou správou však je, že Volkswagen bude vyrábať taktiež verziu GTI, čo je najmä pre priaznivcov výkonných vozidiel viac než skvelá správa. Ďalšou skvelou správou je aj to, akým pohonným ústrojenstvom bude šestkové GTI disponovať.

Pod kapotou bude uložený dvojlitrový preplňovaný motor o výkone slušných 210 konských síl čo je o 10 koní viac oproti päťkovému GTI (154 kW) a 280 Nm. Tento motor bude možné skombinovať s dvojspojkovou poloautomatickou DSG prevodovkou, vďaka ktorej auto z pokoja na stovku zrýchli za necelých 7,2 sekundy. Ručička tachometra sa zastaví až na hodnote 235 km/h.

Samozrejmosťou bude tiež jemne odlišný dizajn, podľa ktorého človek bude schopný odlíšiť bežnú verziu od verzie GTI. Ide najmä o agresívnejší predný a zadný nárazník, masku chladiča s dravými červenými lemami, športové prahy, koncovky výfuku, 18-palcové disky, strešné krídlo, atď.

ABT SPORTSLINE VW GOLF VI


ABT Sportsline Volkswagen golf VI
Úpravca ABT Sportsline je charakteristický tým, že vie zaujať. Každé auto, ktoré upraví je oproti iným niečím výnimočné. Svedčí o tom aj prípad nového Golfa, ktorého úprava bola očividne premyslená do posledného detailu.

Ak sa na to pozrieme z tej druhej strany, je pomerne náročné navrhnúť bodykit pre auto, ktoré sa ešte ani nestihlo ohriať v rukách šťastných majiteľov a je preto ťažké predpokladať, čo sa bude ľudom páčiť. No v prípade dizajnu ABT to nehrozí.

Exteriér
VW Golf VI dostal od firmy ABT nový predný nárazník, ktorý sa dosť odlišuje od svojho továrenského predchodcu. Pozorovateľa ako prvé na ňom zaujme mohutný centrálny otvor, ktorý po stranách ohraničený zaujímavo tvarovanými dvoma pármi priečok, z ktorých dva obsahujú prídavne svetlomety.

Celková kombinácia rozmiestnenia otvorov a tvarovania záhybov je viac než pekná. Ak k tomu celému ešte prirátame karbónový difúzor a športová maska chladiča, úchvatný výsledok je na svete.

ABT Sportsline Volkswagen golf VI
Po stranách auta boli osadené nástavce prahov, ktoré tak auto opticky ešte viac približujú k zemi. Ich dizajn je jednoduchý, nenáročný a nenarúša tak celkový symbiózu okolia.
Na zadnej časti auta si dal úpravca taktiež veľmi záležať. Dozadu putoval nový nárazník so vcelku veľkým rebrovitým difúzorom, ktorý sa tak stará o korekciu prúdiaceho vzduchu spod auta.

Po jeho stranách je veľmi efektne osadená štvorica koncoviek výfuku, čo len znásobuje dynamiku a štýl tohto vozidla. A aby toho nebolo málo, na veku kufra si svoje miestečko našlo športové krídlo väčších rozmerov.

Performance
Pohonné jednotky nového Volkswagenu sú zatiaľ len viac-menej na papieroch a úpravca ABT už ponúka ich upgrade. A verte tomu, že to nebude len také nejaké pošteklenie riadiacej jednotky, ale výkonový rozdiel bude patrný.

Tu vám prinášame tabuľkový prehľad výkonových zmien:

SériaABT Sportsline
1.4 TSI - 122 konských síl /90 kW 170 konských síl /125 kW
1.4 TSI - 160 konských síl /118 kW 200 konských síl /147 kW
2.0 TSI - 210 konských síl /154 kW 240 konských síl /176 kW
2.0 TDI - 140 konských síl /103 kW 170 konských síl /125 kW

Úpravou motora sa tuningový balík pre nový Golf VI ešte nevyčerpal. Chýbať nesmú ani luxusné päť lúčové disky s rozmermi 18 a 19 palcov, športový znížený podvozok a samozrejme výkonnejšie brzdy s priemerom kotúčov 345 alebo 380 mm.

ABT Sportsline Volkswagen golf VI ABT Sportsline Volkswagen golf VI

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWČo poviete na úpravu novučičkého Volkswagenu Golf VI v podaní spoločnosti ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15392x    hodnotenie: 35/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt