support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi ABT TT-R – tuning od nemeckého úpravcu ! logo audi

Audi ABT TT-R – tuning od nemeckého úpravcu !

19.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi TT-R Abt Sportsline
Auto, ktoré je pre firmu ABT – dvorného úpravcu AUDI jedným z hlavných modelov, sa dočkalo svojho prívlastku - „R“ . Áno, správne hádate. Ide o AUDI TT-R.

Ak hľadáte auto, ktoré už aj v sériovej podobe v sebe skrýva čistotu tvarov, perfektné jazdné vlastnosti a zároveň poskytuje vodičovi neopakovateľnú radosť z jazdy, mali by ste sa obzrieť za vozidlom, ktoré nesie názov AUDI TT. Nestačí?

Žiaden problém! Nová modelová rada Abt TT, ktorá nesie označenie Abt TT-R vám ponúka ešte viac ako by ste čakali. Agregát VR6 s objemom 3,2l, výkonom 355 koní (262kW) a krútiacim momentom 350 Nm vám umožní zrýchliť z nuly na 100 km/h za 5,1 s. Sériová verzia to zvládne „len“ za 5,9 s.

Je to na vás veľa? Firma Abt vám ponúka niečo „menšie“. Trochu slabší trhač asfaltu s označením SPORT. Táto verzia tiež používa kompresorový agregát s objemom 3,2 l no výkon je o čosi menší. „Len“ 228kW (310 koní). Z ďalšej ponuky je tu štvorvalec s objemom 2l a označením T-FSI. Silnejšia verzia ponúka 199 kW (270 koní), slabšia má 177 kW (240 koní).

Koľko to spapá? Tak s upravenou prevodovkou a ľahkej nohe by ste to mohli zvládnuť okolo 4 litrov na 100km a je prakticky jedno s akým benzínom. Toto je možné vďaka dokonalej riadiacej elektronike. Platí tu len jedno -> menej oktánov = menej výkonu.

Audi TT-R Abt Sportsline
Ďalší dôležitý prvok pre Abt TT je okrem výkonu aj dizajn. Ak potrebujete k svojmu obleku drahý šperk striebrolesklej farby, mali by ste si vybrať koženú verziu interiéru. Koža svojou eleganciou neposilní len vaše sebavedomie, ale dodá vám určitý spoločenský kredit.

Naopak, ak potrebujete upútať pohľady okolia čo sa vám určite podarí aj s predchádzajúcou verziou, mali by ste zvoliť plnohodnotnú športovú úpravu interiéru. Spomeniem len Recaro sedačky výraznejšej farby, ktorá sa bude opakovať aj na iných častiach vnútra vozidla a množstvo ďalších doplnkov, dokážu robiť divy.

Špeciálne štylistické prvky karosérie v rade Abt Sportsline dodávajú TT-čku šmrnc zaváňajúci neobyčajnou dravosťou. Abt TT sa stáva agresívnejším vďaka integrovanej maske predného nárazníku dávajúcou dôraz na tvar predných hmloviek.

V rovnako krásnom štýle upravené boky karosérie nás zavedú k extravagantnej zadnej časti auta. Difúzor a krídlo sa na rozdiel od sériovej verzie nedajú sklopiť, čo však zabezpečuje nielen „trvalo“ športový vzhľad vozidla ale hlavne zväčší jeho prítlak.

Špeciálne úpravy podvozku a pružín, kolesá s rozmerom 19 palcov - AR19 a SP1 s pneumatikami 255/35 ZR19, dokonale štýlovo sediace 4 koncovky výfuku a načierno nalakovaná stredná časť kapoty dodávajú už aj tak nádhernému TT-čku Abt Sportsline neopakovateľný dravý vzhľad. Čo viac dodať? … nech sa páči, ráčte nasadnúť.

Typový prehľad Abt TT:


VR6 3.2 K - 355 koní - 262 kW - Abt TT-R
VR6 3.2 K - 310 koní - 228 kW - Abt TT-Sport
2.0 T-FSI - 270 koní - 199 kW - Abt TT-Sport
2.0 T-FSI - 240 koní - 177 kW - Abt TT-iS


Fotogaléria Audi TT-R od nemeckého úpravcu ABT:


Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Audi TT v štýle TT-R od dvorného úpravcu ABT z Nemecka? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Náther
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12911x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt