support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi ABT Audi S3 logo audi

ABT Sportsline Audi S3 – performance úprava ako sa patrí !

17.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úpravy sériových vozidiel sú dnes už bežným javom. V drvivej väčšine prípadov, najmä v Európe, sa tuning začína úpravou exteriéru, pričom niektorí ľudia nepoznajú mieru. Výsledkom sú tak často hybridne vyzerajúce vozidlá, ktorých hmotnosť plastov je väčšia, než hmotnosť samotného auta :-). Samozrejme česť výnimkám, nablýskaným leštenkám. Iná situácia však nastane, ak prvou a jedinou modifikovanou vecou na aute je performance, čiže úprava motorových častí. Až vtedy začína plnohodnotne platiť charakter rýdzo športovej úpravy. Konkrétnym príkladom by mohla byť nemecká firma ABT Sportsline, ktorá prišla s modifikovanou Audi S3.

NA VŠETKO PRIPRAVENÉ AUDI S3


ABT AUDI S3
Dnes už má takmer každá automobilka svojho „športového zástupcu“, ktorý je postavený na báze sériového modelu. Do tejto skupiny sa radí, medzi inými, aj automobilka so štyrmi kruhmi v znaku a pochádzajúca z Nemecka, Audi. Doteraz by sme v jej portfóliu hľadali márne, pokiaľ by sme chceli dobre vyzerajúce vozidlo s dobrými parametrami. No doba pokročila a automobilka Audi dnes ponúka útly a štýlový model A3, z ktorého je vytvorený najsilnejší trojkový model, S3.

„eS trojka“ je najnovší prírastok do rodiny Audi, ktorý bezproblémov zvládne náročný automobilový trh, čoraz viac preplnený športovými nadšencami. Audi S3 nielenže skvelo vyzerá, ale oproti svojmu predchodcovi, resp. základnom modelu A3, sa vyznačuje nesmierne dravým výzorom (športové prahy a nárazníky, chróm atď.) a dokonale zvládnutým vysokovýkonným motorom. V skratke: Audi S3 je určené aj pre toho najnáročnejšieho fajnšmekra.

Pri modeli S3 sa môžeme tešiť na jednu konkrétnu lahôdku, ktorou nie je nič iné než pohonná jednotka. Je všeobecne známe, že Audi je odborníkom na motory s priamym vstrekovaním paliva FSI, ktoré našlo uplatnenie aj v tejto športovej odrode.

S3-ke na pohon slúži radový benzínový štvorvalec s priamou asistenciou turbodúchadla a elektronickým manažmentom motora o objeme dva litre. Celkový výkon tohto turbo motora je 265 konských síl (195 kW) pri 6000 ot./minútu a nemalých 350 Nm dostupných od 2500 ot./minútu. Vďaka takýmto hodnotám sa ani nie jeden a pol tony vážiace auto rozhýbe na stokilometrovú rýchlosť za 5,7 sekundy.

AUDI S3 + ABT SPORTSLINE = SILA


ABT AUDI S3
ABT Sportsline je mnohým určite známa firma. Stredobodom ich záujmu je úprava automobilov „Volkswagen group“, čiže vozidiel Volkswagen, Škoda, Seat a Audi.

Výsledkom sú vkusne vytunené mašiny, ktoré istú porciu tuningu dostali aj pod kapotu.

Najnovším projektom tejto nemeckej firmy bolo zvýšenie výkonu už sériovo nadupaného auta, čiže motorová úprava modelu Audi S3.

Ak čakáte nejaké optické zmeny, márne, nedočkáte sa.

ABT Sportsline sa v prípade tohto modelu zameral výlučné na performance stránku.

Pýtate sa prečo? Stačí sa pozrieť na sériové Audi S3 a dôvod je jasný.

Upravovať takú lahôdku, akou je benzínový turbo motor s priamym vstrekom, je pre každého úpravcu potešenie.

ABT AUDI S3
ABT teda siahol po overenej a takpovediac štartovacej metóde zvyšovania výkonu motorov, chiptuning.

Vďaka nemu dosiahol nárast výkonu o celých 45 konských síl na konečnú hodnotu 310 koní.

Posilnený bol aj točivý moment na finálnu hodnotu 420 Nm, čo je o 70 Nm viac oproti sériovke a čo vás určite zatlačí hlbšie do sedadla.

Zrýchlenie sa tak zlepšilo o 0,3 sekundy na 5,4 sekundy, čo vôbec nie je zlé. Navyše, auto dostalo novú koncovku výfuku s typickým dravým ABT zvukom.

Lepším parametrom sa zákonite prispôsobil aj podvozok, ktorý bol znížený a pritvrdený a nastavoval ho sám Christian Abt, jeden z najlepších DTM pretekárov.

Nakoniec auto dostalo nové obutie v podobe päťlúčových ABT diskov modelovej rady AR s rozmermi 8,5x19 ET50.


ABT AUDI S3


ABT AUDI S3


Fotogaléria Audi S3 od nemeckého úpravcu ABT:


Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Audi S3 od renomovaného úpravcu ABT Sportsline z Nemecka? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10414x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt