support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi ABT Sportsline Audi AS5. logo audi

ABT Sportsline Audi AS5.

17.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi A5
Je to len pár týždňov, čo sa v showroomoch Audi objavil dlho očakávaný model A5, ktorý ingolstadtskému výrobcovi konečne umožní vytvoriť adekvátnu alternatívu ku konkurenčnému Mercedesu CLK Coupé, či BMW radu 6.

Nové Audi A5 sa tak zaraďuje do kategórie automobilov, ktorým sa niekedy hovorí aj "rýchliky biznismenov" a v tomto vyslovene prémiovom, respektíve až imidžovom segmente mieni svojich konkurentov predčiť nielen podmanivým dizajnom "z pera" šéfdizajnéra koncernovej skupiny Volkswagen, Waltera de´Silvu, ale aj nespochybniteľným jazdeckým talentom.

Na najnovšie ingolstadtské "dielo" podľa očakávaní už upriamila svoju pozornosť spoločnosť Abt Sportsline, tradičný úpravca automobilov z koncernovej produkcie VW.
Partia nadšencov z nemeckého Kemptenu je známa predovšetkým výkonovým dopingom pohonných agregátov a vývojom športových podvozkov v rámci zúročovania ich bohatých skúseností z motoristického športu, v ktorom ako súťažný tím už roky veľmi aktívne pôsobia.

Audi S5
V prípade Audi A5 sa však okrem technických modifikácií podujali v Abt zušľachtiť aj dizajn veľkého kupé, čo ako samotní predstavitelia spoločnosti priznávajú, nebola vôbec jednoduchá úloha.

Zasahovať do štylistiky takého pozoruhodného auta, akým Audi A5 bezpochyby je a prepisovať tak rukopis uznávaného Waltera de´Silvu, to chce nielen poriadnu dávku sebavedomia, ale aj stopercentnú istotu, že výsledok bude stáť za to. Uvedomovali si to určite aj dizajnéri Abt Sportsline a umne sa vyvarovali akýchkoľvek rizikových zásahov do vizáže auta.

Zamerali sa ale na veľmi konkrétne detaily, ktoré pedantne retušovali s cieľom zvýrazniť športový akcent karosérie, čo sa im podľa priložených fotografií podarilo viac než presvedčivo.

Dá sa dokonca povedať, že Abt AS5, ako sa upravený automobil oficiálne označuje, disponuje väčšou dávkou vizuálnej dynamiky, než vrcholové sériové prevedenie Audi S5, ktoré bolo predstavené súčasne s "civilným" modelom A5.

Audi S5
Hlavnú zásluhu na tom majú predovšetkým prepracované spodné partie integrovaného predného nárazníka, ktorý so zmeneným tvarom vstupných nasávacích otvorov má tak súmernejší a vďaka horizontálnym deliacim lištám aj markantnejší vzhľad. Všetky tri spodné vzduchové vstupy majú v prípade Abt AS5 vnútorný gril s rovnakou štruktúrou a farbou, čo navodzuje optický dojem, akoby mriežka bola z jedného kusa a z vnútornej strany pokrývala spodnú časť po celej jej šírke.

Predný spojler je po stranách ukončený nenápadnou odtrhovou kontúrou, ktorá z celkovej línie výraznejšie vystupuje až tesne pred prednými kolesami, aby hneď za nimi opticky nadviazala na decentné prahové nadstavce s elegantnou hranou, kopírujúcou sériový bočný prelis karosérie.

Dynamický profil dotvárajú aj oblé žiabrovité tepelné výstupy, integrované do predných blatníkov. V rovnako decentnom duchu sú spracované aj vizuálne doplnky pre zadnú časť vozidla. Odtrhovú hranu veka batožinového priestoru zvýrazňuje jemná lišta, vystupujúca z pôvodnej línie už na úrovni vonkajších rohov koncových svetlometov.

Audi S5
Priestor medzi dvojitými koncovkami výfukového systému vypĺňa členitý plastový panel, ktorý imitujúc aerodynamický difúzor dodáva elegantnému kupé agresívnejší vzhľad. Všetky exteriérové štylistické doplnky spája premyslená farebné schéma, ktorá povrch karosérie rozdeľuje na samostatné zóny. V závislosti na zvolenej farebnej schéme sú potom jednotlivé diely lakované tak, aby splývali s odtieňom hlavnej zóny, resp. aby s jej odtieňom cielene kontrastovali.

Program motorových úprav pre Audi A5 nemajú v Abt ešte úplne dokončený, už dnes však úpravca deklaruje výkonový doping pre naftový agregát 3.0 TDI na báze modifikovanej riadiacej jednotky, ktorý sériových 176 kW (240 k) "zaokrúhli" na lákavých 200 kW (272 k). Pri použití výkonnejšieho turbodúchadla dokážu motorári Abt z trojlitrového turbodiesela dostať dokonca až 300 koní. V záujme zvládnutia dynamického potenciálu nadopovaných motorov vybavia v Kemptene novú A5-ku vlastným brzdovým systémom s kotúčmi o priemere 380 mm. Tie sa nádherne vynímajú pod päťlúčovými zliatinovými diskami dizajnového radu AR, ktorý Abt Sportsline ponúka v priemeroch 1820 palcov. Rozsah dostupných podvozkových modifikácií uzatvára nastaviteľné športové pruženie, ktoré dokáže vrodený jazdecký talent sériového Audi A5 priviesť takmer k dokonalosti.

Fotogaléria Audi AS5 v úprave od firmy ABT:
Wallpaper "ABT Sportsline Audi AS5" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na Audi A5 upravené firmou ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Ján Kaduk

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9589x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt