support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Abt Sportsline Audi AS6 3.0 TDI s 300 koňmi pod kapotou ! logo audi

Abt Sportsline Audi AS6 3.0 TDI s 300 koňmi pod kapotou !

05.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Abt AS6 3.0 TDI.
Už pri predstavení programu štylistických úprav pre famózne kupé Audi A5 začiatkom leta sľubovali zástupcovia spoločnosti Abt Sportsline poriadny výkonový doping pre turbodiesel 3.0 TDI.

Vývoj potrebných konštrukčných úprav bol už medzičasom ukončený a renomovaný úpravca automobilov z koncernovej produkcie VW predstavil pod kapotou modifikovaného Audi A6 TDI-čko, ktoré svoj trojlitrový zdvihový objem dokáže premeniť na rovné tri stovky konských síl!

Vidlicový šesťvalec 3.0 TDI, ktorý sa okrem vozidiel so štyrmi kruhmi v logu uplatňuje napríklad aj vo veľkom Volkswagene Phaeton, je štvorventilový agregát s dvoma vačkovými hriadeľmi v hlave valcov, ktorý zo zdvihového objemu 2 967 cm3 vyprodukuje v sériovom prevedení výkon 171 kW (233 k).

Vďaka systému prípravy zmesi Common rail vstrekujú jeho piezo-injektory naftu priamo do spaľovacích priestorov pod neskutočným tlakom 1 600 barov. S poháňaným vozidlom dokáže poriadne zamávať už aj jeho sériový krútiaci moment 450 Nm, ktorý neúnavne generuje od 1 400 až do 3 250 otáčok za minútu.

Abt AS6 3.0 TDI.
Motorárom z Kemptenu však evidentne ani takéto argumenty nestačia. Potenciál trojlitrového TDI-čka „nabudili“ preprogramovaním riadiacej jednotky a sériové turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek vymenili za vlastné, výkonnejšie turbo, ktoré vyvinuli špeciálne pre tento agregát. Uvedené modifikácie priniesli vskutku pozoruhodný nárast výkonových parametrov. Šesťvalec Abt 3.0 TDI vyvinie pri nezmenených otáčkach výkon až 300 koní!

Z litra naftového objemu teda čarodejníci od Abt vykúzlili rovnú stovku „žrebcov“. Krivka priebehu krútiaceho momentu sa mierne posunula v prospech vyšších otáčok, takže jeho maximum po úprave vrcholí až na hranici 4 000/min-1. Za pozornosť ale stojí predovšetkým nová maximálna hodnota krútiaceho momentu – až 600 Nm! Zástupcovia Abt Sportsline pritom zdôrazňujú, že motor si aj napriek konštrukčným modifikáciám zachováva svoju všestrannú každodennú použiteľnosť bez akýchkoľvek prevádzkových obmedzení.

Abt AS6, čo je vlastne kemptenská obdoba Audi A6, zrýchli s upraveným šesťvalcom 3.0 TDI na rýchlosť 100 km/h už za 6,9 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 249 km/h.Fotogaléria AS6 3.0 TDI v úprave od firmy ABT:
Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na AS6 3.0 TDI upravené firmou ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Ján Kaduk

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7352x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt