support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Abt Sportsline - Volkswagen Touareg V10 ! logo volkswagen

Abt Sportsline - Volkswagen Touareg V10 !

18.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volkswagen Touareg ABT
Písal sa rok 2002 keď si cestu medzi silné SUV začal raziť Volkswagen s typom Touareg. „Taktiež pre firmu Abt je toto auto absolútne novým teritóriom“, vysvetľuje Hans-Jürgen z Abt. Tesne potom, riaditeľ manažmentu firmy Abt Sportsline malo v skutku pochybnosti o trhových vyhliadkach tohto silného SUV.

Ale toto SUV sa stalo nad očakávania veľmi úspešným modelom. Spolu s Touaregom písalo úspešnú kapitolu aj Audi Q7, a tak vytváralo konkurenciu pre firmu Volkswagen. Samozrejme, jednou samozrejmosťou tohto je fakt, že väčšina z Allgäuských tunerov si z tohto SUV vyberú športovú verziu S.

V tomto momente sú k dispozícii tri dieselové motory VW a každý z nich prichádza so zvýšeným výkonom z dielne Abt Sportsline. Tu je očividne najpopulárnejší motor 3,0 TDI, ktorý, v tejto verzii, prináša výkon 270 koní (199 kW) zo sériových 225 koní (165 kW) a točivým momentom 550 Nm.

Tento oddiel elegantných SUV začína s motorom 2,5 TDI, ktorý vďaka firme Abt prináša výkon 295 koní (z pôvodných 174), alebo 143 kW (zo sériových 128 kW).

Klenotom firmy Abt je Touareg VS10, 10-valcový turbo diesel, z ktorého vytiahli slušný výkon 360 koní (265 kW) z päťlitrového motoru. Motor perfektne harmonizuje s úpravami od Abt. Takisto aj verzia V8, s objemom motoru 4,2 litra je perfektnou ukážkou SUV vyrobeného v Kemptene. Namiesto sériových 350 koní (257 kW) je tu výkon 500 koní (368 kW), ktoré dávajú modelu Abt VS8-R pôsobivý drive.

Abt podvozok, ktorý je na mieru vyrobený pre požiadavky tohto mimoriadneho auta, garantuje enormný potenciál pre ovládanie počas jazdy v modeli Abt Touareg. Pre túto verziu je tiež k dispozícii pohodlný vzduchový podvozok, ktorý je výškovo nastaviteľný a taktiež vyrobený firmou Abt. Dokonca v rizikových situáciách brzdový systém od Abt sa dokáže silným stiskom zastaviť toto 2,4 tonové auto vo veľmi krátkom čase.

Tuneri z Kemptenu navrhli tomuto SUV taktiež extravagantný bodykit. Tak ako to spravili v prvej verzii Touaregu: „lízatko“ pod predný nárazník, bočné prahy, rozšírenie blatníkov, zadné krídlo a 4 koncovky výfukového systému typické pre firmu Abt a ich dizajnové prvky, ktoré dodávajú autu na kráse a dodávajú mu dynamický vzhľad z každého uhlu pohľadu.

Abt Touareg je ďaleko nižší a širší ako jeho sérové dvojča a svedčí mu to perfektne. Dokonca nielen keď auto stojí, ale aj v akomkoľvek teréne sa cítite, ako keby ste sedeli doma v obývačke. A to aj vďaka diskom, s možnosťou výberu 19, 20 alebo 22 palcov. S týmto autom sa vždy reprezentujete adekvátne.

Fotogaléria Volkswagen Touareg v úprave od firmy ABT:Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdáva úprava VW Touaregu firmou ABT? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11047x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt