support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi ABT Audi S3 logo audi

ABT AS4 Sportsline - Audi A4.

19.May.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

S postupom času sú nové modely áut čoraz viac prepracované a ich dizajn je čím ďalej, tým viac atraktívnejší a taktiež viac športovo orientovaný. Na podnet tejto skutočnosti je úprava týchto nových modelov pre tuningové firmy čoraz ťažšia a musia sa tak viac na úpravu sústrediť. A čo je dôležitejšie, prvky úpravy musia byť vyberané s tým najjemnejším citom tak, aby celkový výsledok nebol horší, ako ten sériový. Ako pekný príklad môže slúžiť nedávno predstavená novinka od nemeckej automobilky Audi, ktorej označenie je A4. Už v sériovom stave je to veľmi dobre vyzerajúce auto, ktorého úprava nebude vôbec jednoduchá. No ostrieľaný tuner rovnakej národnosti, ktorý si hovorí ABT Sportsline, sa s týmto druhom určitej výzvy ľahko popasoval a výsledkom je vkusne upravená Audina s typovým označením AS4.

AUDI A4 – DOTYK PRÍŤAŽLIVOSTI


AS4 ABT AUDI S4
Vyzerá to tak, že súperenie medzi automobilkami Mercedes, BMW a Audi tak skoro neskončí. Nové Audi A4 je totižto odpoveď na predstavený model Mercedes C. Sedan so štyrmi kruhmi v znaku je ďalším pokračovaním úspešne začatého seriálu s názvom A4.

Inšpirácia modelom A5 je v prípade novej A4ky zrejmá, no aj napriek tomu si nový model vytvoril zopár vlastných, preňho typických čŕt. V reáli pôsobí nová A4ka pomerne robustným dojmom, no čo je dôležité, z akéhokoľvek uhla sa na nové Audi A4 pozriete, uvidíte len do bodky prepracovanú športovú karosériu, ktorá doslova srší dynamikou. Tento model je pred ostatnými vpredu aj vďaka použitým moderným technológiám.
Keď sa povie športový sedan, každý si v jeho súvislosti vybaví silný a húževnatý motor. V prípade novej Audi A4 si ozaj každý príde na svoje. Pre vyznávačom spáleného benzínu, automobilka Audi pripravila siláka v podobe 3,2 litrového šesťvalca quattro s húževnatým výkonom 265 konských síl (195 kW) a 330 Nm. Pre tých viac šetrnejších je pripravený trojlitrový šesťvalcový dízel s celkovým výkonom 240 koní (176 kW) a až 500 Nm točivého momentu. Každému podľa jeho chuti.

ABT AS4 – STOPERCENTNÁ DYNAMIKA


AS4 ABT AUDI S4
ABT Sportsline sa za svoje úpravy nemusí vôbec hanbiť, pretože jeho výsledky práce sú plné dynamických tvarov a výkonných parametrov.

Za svoju ďalšiu obeť si vybral nový model Audi A4, pre ktorý ponúka až dve varianty motorových úprav, Abt Power a Abt Power S.

Celé sa to začalo na úprave zovňajšku vozu, ktorý dostal nové diely karosérie. V prednej časti auta je teraz dominantou športový predný nárazník s výraznými zošikmenými otvormi a integrovanou dvojicou prídavných svetlometov.

Za nimi je integrovaná dvojica výduchov, ktoré privádzajú chladný vzduch k predným brzdám.

V strede sa ešte nachádza úzky otvor na prívod náporového vzduchu. Celkovo auto pôsobí s týmto nárazníkom veľmi športovo a dodal mu istú porciu športovej arogancie.
Úprava sa ďalej presunula na bok auta, kde pokračovala osadením bočných prahových nástavcov, ktoré sú maximálne jednoduché.

AS4 ABT AUDI S4
Veľkým plusom týchto prahov je to, že krásne lícujú s krivkami karosérie a nijak nenarúšajú pôvodnú harmóniu bočných línií.

Zadná časť auta si získala okoloidúcich implementovaným výrazným difúzorom, spolu s dvoma pármi okrúhlych koncoviek vcelku hlučného výfuku. Úpravca nepotreboval osadiť mohutný zadný nárazník, aby zaujal.

Stačí ozaj málo a vkusne upravené auto je na svete. A ako čerešničku na torte pridal ABT Sportsline prítlačnú lištu na veku zadného kufra, ktorá sa tam naozaj hodí.

ABT Sportsline sa s chuťou pustil aj do úpravy motorov, teda do zvyšovania ich sériového výkonu.
Dobrou správou je, že úpravca sa nezameral len na jednu pohonnú jednotku, ale v ponuke má motorový tuning pre štyri z ôsmich ponúkaných motorov.

Ako sme na začiatku spomenuli, v ponuke sú dve verzie výkonových úprav motorov a to Abt Power a Abt Power S.

1,8 TFSI

Sériovka: 160 koní (118 kW)
AS4 ABT AUDI S4
Abt Power: 200 koní (147 kW)
Abt Power S: 240 koní (177 kW)

2,0 TDI

Sériovka: 143 koní (105 kW)
Abt Power: 170 koní (125 kW)
Abt Power S: 200 koní (147 kW)

2,7 TDI

Sériovka: 190 koní (140 kW)
Abt Power: 230 koní (162 kW)

3,0 TDI
Sériovka: 240 koní (177 kW)
Abt Power: 270 koní (199 kW)
Abt Power S: 300 koní (221 kW)


Následne po zvýšení výkonu bol osadený športový podvozok, ktorý bol upravený a naladený automobilovým závodníkom, pánom Christianom Abt. Z dvoch verzii zákazník môže vybrať aj športové brzdové ústrojenstvo. Vo verzii Abt Power sa dodávajú kotúče s priemerom 345 mm a vo verzii Abt Power S majú kotúče 380 mm.

Posledným krokom bolo osadenie štýlových diskov modelovej rady AR alebo BR. Obidva modely sú dostupné vo veľkostiach 18, 19 a 20 palcov. Záleží len na chuti zákazníka.

AS4 ABT AUDI S4

AS4 ABT AUDI S4

AS4 ABT AUDI S4

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Audi AS4 od renomovaného úpravcu ABT Sportsline z Nemecka? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9911x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt