support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Abarth Fiat Grande Punto S2000 ! logo fiat

Abarth Fiat Grande Punto S2000 !

12.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Abarth Fiat Grande Punto S2000
Hmotnosť je najväčším koeficientom pre akceleráciu a celkové správanie automobilu. Na výslnie sa vracia nízka hmotnosť a malý objem s turbom.

Tohtoročný ženevský autosalón bol skvelou príležitosťou pre odštartovanie nového veľkého projektu. Je to znovuzrodenie jednej z najprestížnejších značiek svetového motoršportu. Jej symbolom je škorpión a jej meno je Abarth.

Značka Abarth bola vždy synonymom pre vysoký výkon, súťaživosť, vášeň a vzrušenie a teraz sa navracia s novým nábojom, ktorý osloví všetkých milovníkov športovo ladených vozidiel.

Dravosť má Abarth aj v znaku - hlavným motívom inovovaného loga s 3D efektom je škorpión.

Prvú úpravu automobilu Fiat Grande Punto vo vyhotovení Abarth bolo možné vidieť v stánku značky Fiat na ženevskom autosalóne. Je to prvý model, ktorý prešiel úpravou, a neskôr ho budú nasledovať ďalšie modely.

Pred autosalónom zverejnil Fiat fotografie a oznámil iba základné údaje o novom rýchlom modeli, no už tie sú dostatočne atraktívne. Úplne nový motor v modelovom rade Grande Punto disponuje preplňovaním, a tak pre neho nie je prekážkou na ceste k výkonom malý zdvihový objem a tým aj menšia spotreba.

Prvá verzia 1,4 T má mať 110 kW (150 konských síl) , respektíve až 114 kW (155 konských síl) po natankovaní 98 oktánového benzínu. Všetko je taktiež pripravené pre ďalšie zvyšovanie výkonu, ktoré v prípade preplňovaného motora môže predstavovať výrazné plus oproti originálnej atmosférickej verzii. Zatiaľ je oficiálne potvrdený príchod továrenskej úpravy 1,4 T 132 kW (180 koní). Čo si myslíme, že už sériový výkon tak malého motora je priam úchvatný.

Abarth Fiat Grande Punto S2000
Samozrejme postupom času budú takéto motory pribúdať. Tlačová správa ale pripomenula, že napr. Fiat 600 Abarth zo sedemdesiatych rokoch mal výkon 2x vyšší ako bežná verzia. Sériový Fiat 600 mal výkon 13 koní pri 400 otáčkach a maximálnu rýchlosť 85 km/hod. Po zásahu Abarthu mal výkon 26 koní pri 5000 otáčkach a maximálnu rýchlosť 118 km/hod.

Štylisticky sa Abarth Grande Punto líši oproti sériovej verzii v mnohých detailoch. Predok s novým veľkoplošným nárazníkom nesie štyri rozdielne tvarované otvory sania, namiesto loga Fiatu je na maske žlto-červený symbol Abarth a štandardné združené svetlomety dostali tmavé pozadie. Samotné svetlomety budú vyrábané aj v LED verzii, ktorá je v dnešnej dobe veľmi vďačným štylistickým doplnkom na autách. Módny biely lak je doplnený červenými rýchlymi pruhmi a čiernymi lemami blatníkov, nárazníkov a prahových nadstavcov.

Styling kolies, rovnako tak ako celá karoséria, má byť paralelou k súťažným špeciálom S2000, s ktorými by Fiat rád nadviazal na svoje víťazstvá v svetových rallye.

Grande Punto Abarth bude výkonným, dravým, pretekárskym autom za veľmi rozumné ceny. Na trh sa dostane v septembri tohoto roka a ja len naozaj dúfam, že cena bude skutočne tak priaznivá, ako sa hovorí.

Fotogaléria Fiat Grande Punto v úprave Abarth S2000:
Wallpaper Abarth Fiat Grande Punto S2000 (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo si myslíte o úprave Abarth Fiat Grande Punto S2000? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Abarth, tak navštívte našu podstránku:

Abarth tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20665x    hodnotenie: 52/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt