support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Pozemky pod cestami by sme mali vysporiadať zákonom

18.Sep.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber
Pozemky pod cestami by sme mali vysporiadať zákonom
				TRENČÍN 18. septembra (WEBNOVINY) - Vláda chce pripraviť zákon o generálnom vysporiadaní pozemkov pod cestami II. a III. triedy, ktoré sú v pôsobnosti samosprávnych krajov. Na dnešnej tlačovej besede po stretnutí s predsedami samosprávnych krajov v Trenčíne to uviedol premiér Robert Fico. Samosprávne kraje potrebujú mať pozemky vysporiadané, aby na opravu ciest mohli získať prostriedky z eurofondov. Podľa Fica je táto téma akútna a zákonom by zabránili rôznym špekulantom vo vydieraní štátu. Fico zdôraznil, že cesty sa používajú verejne už desaťročia. Zákonom by sa vyhol vyvlastňovaniu alebo vyplácaniu za pozemky. Vláda sa tým bude zaoberať budúci týždeň v Tisovci.
Predsedovia samosprávnych krajov rokovali s premiérom aj o Regionálnom operačnom programe (ROP). Ten je súčasťou 11 programov v rámci Národného strategického a referenčného rámca, cez ktorý majú na Slovensko v rokoch 2007 až 2013 prísť stovky miliárd korún z eurofondov. Samosprávne kraje trvajú na spolupráci pri čerpaní ROP, s čím však nesúhlasilo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR s nominantom SNS Mariánom Janušekom. Predsedovia samosprávnych krajov znovu zopakovali, že nechcú rozhodovať o programe, ale ako znalci miestnych pomerov určovať priority v kraji. Premiér Fico sa postavil za predsedov samosprávnych krajov. Bez ich spolupráce by ministerstvo realizáciu programu vraj ani nezvládlo. Fica mrzí, že medzi ministerstvom a krajmi je "pnutie." Rezort by podľa jeho slov mal čo najskôr so samosprávnymi krajmi pristúpiť k zmluvám, ktoré im umožnia program realizovať. Fico zdôraznil, že do sporu nechce ťahať politiku.
Fico rokoval so županmi aj o rozpočte na budúci rok. Vzhľadom k tomu, že aj pre deficit v Sociálnej poisťovni nie je doriešený, tému odložili s prísľubom, že ešte pred schvaľovaním rozpočtu sa premiér s predsedami stretne. Fico pochválil predsedov samosprávnych krajov za nápad, aby sociálne zľavy v železničnej a autobusovej doprave boli na celom Slovensku rovnaké. Štát by v tomto smere samosprávnym krajom pomohol.
V súčasnosti vláda nepripravuje rozšírenie kompetencií pre samosprávne kraje. Fico dodal, že ak by sa tak rozhodli, nesmie sa už opakovať postup minulej vlády, ktorá najskôr kompetencie dala a až potom riešila ich financovanie.
SITA

Zdroj: Webnoviny

Tento dokument bol prečítaný 1531x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt