support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Lámač rekordov - Porsche 911 GT2 od firmy 9ff logo

Lámač rekordov - Porsche 911 GT2 od firmy 9ff

04.Oct.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

9ff je nemecká tuningová firma, o ktorej sa v poslednom roku hovorilo v súvislosti s možným ohrozením šesť rokov starého rýchlostného rekordu McLarenu F1, ktorý sa v rukách Andyho Wallace rozbehol v roku 1998 na maximálku 386,3 km/h. V týchto dňoch vyšlo najavo, že sa jej to malo podariť v polovici decembra minulého roku na skúšobnom ovale Nardo v Taliansku a 9ff si teda nárokuje uznanie za najvyššiu rýchlosť dosiahnutú v kategórii cestných áut. K tomuto účelu sa v minulom roku zaoberala vývojom špeciálnej verzie 911 GT2, ktorú označuje svojím vlastným názvom 9ff-V400 (ako zamýšľaná maximálna rýchlosť). Na prvý pohľad sa ale sériové GT2 veľmi nepodobá, pretože všetky aerodynamické prvky boli prispôsobené jedinému cieľu. Karoséria je na mnoho miestach odľahčená a strecha, predná a zadná kapota, dvere a spätné zrkadlá sú z uhlíkových vlákien. Vo všetkých smeroch prepracovaný ležatý šesťvalec biturbo má objem 3,8 litrov a k hlavným technickým úpravám patrí modifikácia turbodúchadiel, použitie kovaných titánových ojníc, kovaných piestov a tiež vodou chladených medzichladičov. Prevedeným zmenám je prirodzene prispôsobená i riadiaca jednotka. Zosilnená šesťstupňová prevodovka má dlhé prevody a je spojená s trilamelovou spojkou.

Tu Vám prikladáme zopár obrázkov tohto nemeckého rekordmana:A aký výkon teda potrebujete k tomu, aby ste sa mohli rozbehnúť na 388 km/h? Podľa 9ff to je 828 koní pri 7200 ot/min a 883 Nm pri 6450 ot/min. Mimo iného potvrdzujú tieto hodnoty i to, že tisíckoňový výkon Bugatti Veyron nie je v súvislosti s plánovanou maximálkou 400 km/h bezdôvodným excesom, ale holou nutnosťou. S hmotnosťou zníženou na 1300 kg (sériová GT2 váži 1420 kg a jazdí 315 km/h) vychádza u 9ff-V400 pomer 637 koní na tonu. Sériová GT2, u ktorej nikto nepochybuje o istom stupni nadmotorizácii, má pre porovnanie omnoho skromnejších 340 koní na tonu.

Pokiaľ ide o hranicu 400 km/h, firma 9ff dúfa, že ju dosiahne ako prvá, ešte pred možnými konkurentmi ako je napr. švédsky Königsegg. Nikto ďalší v súčasnosti neprichádza do úvahy. Konštruktér McLarenu F1 Gordon Murray už v dobe vzniku F1 predvídal, že sa v priebehu ďalších desať rokov môže objaviť auto, ktoré bude ešte rýchlejšie než McLaren. Na okraj ale tiež nikdy nezabudol dodať, že to ešte neznamená, že bude poskytovať rovnaký stupeň jazdných zážitkov.

9ff plánuje výrobu zhruba dvadsať kusov V400, každý za cenu okolo 12 miliónov korún. Otázkou zostáva, či sa na ne bude pozerať ako na plnohodnotných a právoplatných premožiteľov McLarenu F1, alebo ako na stále výnimočné, ale predsa len tuningové autá. Mať cestnú poznávaciu značku totiž pre vstup medzi legendárnych výrobcov zďaleka nestačí. A to je mienené bez urážky.

Ostatné Porsche rakety z továrničky 9ff si pozrite v tejto galérii:Čo hovoríte na túto špecialitku z Nemecka? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií o aute a výrobcovi sa dozviete na ich web stránke:

9FF


Viacej informácii k tomuto autu a firme 9ff vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9690x    hodnotenie: 36/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt