support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

8. Autotuning autohifi zraz !

8. Autotuning autohifi zraz !

08.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Miesto akcie: letisko Trenčín
Dátum akcie: 2. september 2006

Po pohodovom piešťanskom zraze som navštívil aj ten trenčiansky, ktorý sa konal 2. septembra. V sobotu 2. 9. 2006 o 9:00 som prišiel na zraz. Pri vchode bola priestranná trávnatá plocha na parkovanie. Každý hovoril že vstupné je moc veľké, ale malo to aj svoj účinok v podobe žiadnej nehody, viac áut, lepšie atrakcie, programy, väčšia bezpečnosť, nie nadarmo hovorili organizátori pri šprintoch aby sa ľudia netlačili na príjazdovú cestu na šprintovaciu dráhu, a ľudia sa na nich hnevali že ich „buzerujú“.

Počasie bolo moc pekné, až moc, mám spálený krk a nos od Slnka :-) Už ráno bolo v areáli viac než dosť krásnych áut, pozeral som na ne a čakal do poobedia, aby boli v areáli všetky autá, aby som mal „uľahčené“ fotenie. Autá stále pribúdali a to bolo dobré znamenie pre môj fotoaparát ;-)

autotuning_autohifi_zraz
Areál bol teraz rozdelený inak, všetko ostalo rovnaké až na to, že tam, kde boli minule stánky s občerstvením (betón pred pódiom) sa teraz vynímali tie vzhľadovo a celkovo najkrajšie autá zrazu, čiže „leštenky.“ Poviem vám, to bolo krásne, na niektoré autá som sa nemohol vynadívať. Niektoré prekvapili novými vzhľadmi, tvarmi, lakmi, interiérmi, airbrushmi,...

Zmienim sa tu o pár autách čo ma zaujali, nováčikova aj staré tváre, prekvapením bol jeden práve dokončený, oranžový Fiat 126 ktorý mnohí poznajú pod poľským slovíčkom maluch, bol kompletne prerobený, celý predok nový. Super odvedená práca, skladám klobúk dole pred majiteľom - úpravcom. Ďalej tam stál čierny Seat Ibiza so vzduchovým podvozkom, snehovým interiérom, lambo dvermi a mnoho ďalšími vychytávkami. Vedľa neho stála vkusná fialová Škoda Felícia s mega aparatúrou, ďalej tam bola Octavia s novým flip-flopovým lakom a bielym interiérom (biele interiéry sú v Čechách dosť v móde), bližšie ku vchodu do areálu stáli hneď štyri Škodovky naraz, biely Rapid, bielo-perleťový Rapid, červená „stodvacka“ a „stotridsiatka“ rovnakej farby. Veľmi veľký úspech zožalo jedno fialové americké auto ktorého značku (po rozsiahlej úprave) vôbec nepoznám, vrážalo ľudom dych a niektorým, vrátane mňa :-) išli pri pohľade naň oči vypadnúť. Nechce sa mi tu vypisovať každé auto ;-)) Proste ich tam bolo mnoho (viď fotogalérie).

Nadšenci audia, majitelia áut s audio aparatúrami, a všetci tí, čo majú radi poriadny bass v autách, sa mohli zapojiť do merania tlaku a kvality zvuku. Boli tam tak precízne zostavené audioaparatúry že keby to pustili naplno, tak by som tam nevydržal ani 2 minúty, idú vám prasknúť bubienky. Sú to fakt blázni, v dobrom zmysle :-) Do meraní sa mohol zapojiť každý.

Fotogaléria lešteniek a stánku DOTZ:autotuning_autohifi_zraz
Tí čo majú radšej preteky vo forme šprintov, spálené gumy a slalom, sa mohli za bezpečnostným oplotením pozerať na slalom, v ktorého sa zúčastnilo mnoho áut, alebo na šprinty ktorých sa zúčastnili aj dve supersilné poľské autá, jedno z nich, Audi 200 Quattro 5.0 V10 Tdi s výkonom 650 koní prekonalo bývalý slovenský rekord 11.91s časom 11.57 a to už je niečo.

Pri spomínanom parkovisku pre leštenky bolo pódium na ktorom sa konalo moderované Show&Shine. Majitelia svojich lešteniek mohli predviesť veľkému počtu divákov. Sprvu sa nikomu nechcelo, ale nakoniec sa odvážne pohla spomínaný Fiat 126 k pódiu a tým sa to odštartovalo. Na tomto pódiu sa konalo aj ženské pretláčanie rúk.

Najviac divákov ale priťahovalo pódium stánku DOTZ pri ktorom boli vystavené disky značiek DOTZ, AEZ, DEZENT a ENZO. Na pódium priebežne vystupovali štyri pekné baby v plavkách DOTZ ktoré priťahovali chlapov. Každý kto si s nimi chcel na pódiu a pred ním zatancovať, mohol. Niektorých si baby doslovne pritiahli. Z vrchu pódia neustále padala pena, takže nikto z tancujúcich nezostal suchý ;-))).

Pre tých, ktorí zostali hladní, tu boli na trávnatej ploche gastro stánky, čiže občerstvenie. Hneď vedľa boli stánky s tuningovými doplnkami. Výber bol dobrý, mohli ste si tam kúpiť volanty, stroboskopy, výfuky, neóny, číre predné a zadné svetlá, poťahy, samolepiace polepy, autopríslušenstvo a mnoho iného. Žiaľ nemôžem vám napísať ako dopadlo odovzdávanie pohárov, lebo som v tej dobe som bol už na ceste domov. Ak mám celkovo zhodnotiť zraz, tak musím povedať že ma nesklamal, organizácia bola na dobrej úrovni, ako sme u nej zvyknutí.

Fotogaléria ostatných áut, niektoré z nich sa zúčastnili aj šprintov:Pár video-momentov spred stánku DOTZ:

preview
download
[ 6,4 MB ]
preview
download
[ 22 Mb ]
preview
download
[ 3,4 Mb ]


Boli ste sa aj Vy pozrieť na 8.Autotuning autohifi zraz v Trenčíne? Ako bolo? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto každoročnej akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Peter Guczmann
Fotky: Peter Guczmann
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 35221x    hodnotenie: 260/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt