support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi 500 koní pre Audi RS3 Sportback – zvýšený výkon a lepší vzhľad od ABT logo audi

500 koní pre Audi RS3 Sportback – zvýšený výkon a lepší vzhľad od ABT

14.Feb.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Audi RS3 Sportback je hrdým zástupcom v kategórii hot-hatch kde mu jednoznačne patria popredné priečky z pohľadu výkonu a celkovej vyváženosti. Svoju príslušnosť k rýchlym hatchbackom ukazuje športovým bodykitom a už po naštartovaní zistíte podľa zvuku, čo asi toto Audi dokáže. Schopnosti modelu RS3 sa rozhodol vylepšiť aj dvorný úpravca koncernu Volkswagen, spoločnosť ABT.

Audi RS3 Sportback má vďaka ABT vyšší výkon a štýlovejší vzhľad


Hneď na úvod sa povenujme vizuálnym úpravám. Tie sú v duchu tradícií spoločnosti ABT vykonané s maximálnou presnosťou a citom. Hlavným cieľom úpravcu bolo vylepšiť aerodynamiku, pričom tej prispieva najmä spojler predného nárazníka. Ďalšie doplnky plnia skôr estetickú funkciu, reč môže byť najmä o upravenej prednej maske, bočných „žiabroch“ a upravenom difúzore, ktorému robia spoločnosti dve zdvojené koncovky výfukov s priemerom až 102 mm. K vizuálnej stránke ešte dodajme, že úpravca ponúka na výber 4 rôzne modely diskov s priemerom 19 a 20 palcov.

audi rs3 sportback abt sportsline

Kameň na kameni nezostal ani v prípade interiéru. Tu nájdete špeciálne čalúnenie sedadiel s emblémom úpravcu. Jeho logo zároveň by ste našli aj na ďalších prvkoch, ako je napríklad hlava radiacej páky či štartovacie tlačidlo. K dispozícii je aj paket karbónových prvkov a osvetlenie prahov.

Pozornosť si zaslúžia aj technické a výkonnostné úpravy. Až doteraz úpravca ponúkal pre tento model zvýšenie výkonu na 460 koní. V tomto ohľade došlo ďalšou konfiguráciou elektronického modulu ku zvýšeniu výkon až na magickú hranicu 500 koní. Nie je však všetko len o výkone a v ABT to dobre vedia. Jazdné vlastnosti Audi RS3 sa rozhodli vylepšiť vlastným podvozkovým paketom, na ktorom spolupracovali s odborníkmi z KW, a na mieru vyhotovenými stabilizátormi.

audi rs3 sportback abt sportsline

V rámci tuning programu v ABT dostalo Audi RS3 Sportback vylepšenie prakticky v každom smere. Vyššiemu výkonu a lepším jazdným vlastnostiam nasadzuje korunu ešte štýlovejšie spracovanie karosérie.

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

audi rs3 sportback abt sportsline

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto do športovej podoby, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Čo tvoj názor na takto upravené Audi RS3 Sportback od tunerov z dielne ABT Sportsline? Nech sa páči, hlasuj tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2097x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt