TOPlist

Tempus Becep Rally Košice 2007

23.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dňoch 26.-27.10.2007 sa v metropole východu konala posledná súťaž rally v tomto roku. Tejto súťaže sme sa spolu s ďalšími posádkami KOP-STAV s.r.o rally teamu zúčastnili aj my. (Šamo – Tischler).

Pre nás to bola domáca súťaž na známych tratiach, čo Tiborovi asi prospelo. Už pri tréningu mi diktoval čo bude nasledovať. Pre mňa ako spolujazdca to bola zase jedná veľká skúsenosť a prírastok do mojej “rally učebnice “. Tréning prebiehal v kľude, až na jednu výnimku. Tou bolo také malé prekvapenie pre nášho mechanika. Ďodimu alias “ Postave“ sa nám podarilo vybaviť zvezenie s Igorom Drotárom v jeho Škode Octavii WRC. Tým sa mu splnil jeho veľký sen.

Je tu piatok, konečne štart prológu a predtým ešte preberania, ktoré prebehli bezproblémov. S Tiborom sme sa tešili na preteky , veď nám už o nič nešlo. Prvý prejazd prológu nebol ničím zvláštnym. Netajili sme sa tým, že sme chceli držať krok s Ďodim Molnárom na Fábii. Ako sa však ukázalo Fabia je celkom niekde inde ako Felícia. Druhý prejazd sa nám zdal rýchlejší, ale opak bol pravdou, čas na tabuli bol toho dôkazom. Odchádzali sme spať na 3 pozícií, čo bolo na domácu súťaž celkom fajn.

V sobotu ráno sa vstavalo ťažko. Prvé kolo prebehlo v klasickom tempe. Ďodiho jazda bola krásna a ako sa hovorí nám aj pekne nakladal. Keď sme ho videli stáť na Herľanoch, nálada bola zrazu v ”čudu”. Veľmi sme mu držali prsty. Ďodi škoda Ťa, ale verím, že to raz vyjde.

Prešlo sa prvé kolo aj servis, nič mimoriadne sa v našom teame neudialo, vládla pohoda. Druhé kolo sa teda mohlo začať. RS Bankov pre nás priniesla zvrat. Tibi začal ísť viac na hranu a keď videl Vila Pavlinského stať po havarii na boku trate o to viac pridal. Zrazu sme sa ocitli vo vedení. Hm, niekto by mohol povedať : ”veď ste sa len vozili“. Tento šport je však rôznorodý. Situácia sa môže zmeniť zo sekundy na sekundu.

Ostalo nám bezpečne dôjsť do cieľa. To sa podarilo. Mne sa splnil ďalší sen. Vyhrať domáci pretek v Košiciach.

Týmto chceme poďakovať sponzorom za dôveru a priazeň. mechanikom , bez ktorých by to nešlo, za výdrž všetkým naším priaznivcom.