support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo sparco Športová sedačka Sparco Pro Adv Supercarbon – nový štandard bezpečnosti logo sparco

Športová sedačka Sparco Pro Adv Supercarbon – nový štandard bezpečnosti

30.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Iste všetci poznáte výraz „safety first“. Tento už pojem platí v podstate pri každej činnosti, ktorú človek vykonáva, obzvlášť teda v motoristickom svete. Tam nie je bezpečnostných prvkov nikdy dosť a odkedy FIA upravila bezpečnostné štandardy u športových sedačiek, je potrebné sa im venovať vo väčšej miere. Taliansky výrobca športových autodoplnkov Sparco teda prišiel s novým modelom svojej sedačky, aká tu ešte predtým nebola.

Sedačka nesie označenie Pro Adv Supercarbon, pričom vychádza zo svojho mladšieho a podstatne lacnejšieho súrodenca Pro Adv. Sparco Pro Adv Supercarbon je pevná športová sedačka s dizajnom dokonale kopírujúcim vodičovo (Pro Adv Supercarbon Plus) aj spolujazdcovo telo (Pro Adv Supercarbon Standard), ktorá je vyrobená prakticky celá z karbónu. Je to nielen kvôli čo najnižšej hmotnosti (verzia Standard váži 11,8 kg a verzia Plus váži 13 kg), ale taktiež z dôvodu extrémnej pevnosti.

Sparco pri výrobe týchto športových sedačiek používa špeciálnu technológiu, ktorá zabezpečí použitie nižšieho množstva živice vo výrobnom procese karbónu, vďaka čomu je výsledkom výrobného procesu ulita s vyšším percentom uhlíka.

FIA prednedávnom vydala nové, resp. upravené bezpečnostné pravidlo pre závodné sedadlá. Nesie označenie FIA 8862 – 2009 a podľa neho sa musia výrobcovia športových sedadiel odteraz riadiť. Sparco Pro Adv Supercarbon znesie simulačné zaťaženie zrýchlenia až 70 G, čo je asi trojnásobok hodnoty určenej podľa starej normy FIA 8855 – 1999 a zaťaženie približne 3000 kg.

Model novo-vyvinutej závodnej sedačky Sparco Pro Adv Supercarbon by sme taktiež mohli označiť slovom Supermodel, pretože spĺňa všetky náročné kritériá, je vyrábaná zo špeciálnych ultraľahkých a pevných materiálov. Asi aj preto stojí tento model vyše 3.900,- EUR za kus :-).športová sedačka sparco pro adv supercarbon fia 8862 predpisšportová sedačka sparco pro adv supercarbon fia 8862 predpis

Túto športovú sedačku Sparco PRO ADV Supercarbon si môžete objednať tu:

Upozornenie: v prípade vážneho záujmu, sa skladá 50% finančná záloha vopred:

katalog
Sparco PRO ADV Supercarbon za 3.900,-€/ksŠportové sedadlá od SPARCO si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ostatné produkty od SPARCO si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Aktuálny cenník výrobkov od firmy SPARCO si stiahnite tu:

preview
download
[ 564 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Chcete sa dozvedieť viac o produktoch SPARCO? Kliknite sem:

Sparco doplnky oblecenie Sparco doplnky oblecenie


Váš názor na kvalitu výrobkov značky Sparco? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k výrobkom SPARCO Vám radi poskytneme. Sparco produkty nájdete na našej podstránke:

SPARCO


Viac informácií k interiérovému stylingu Vám radi poskytneme. Športové sedačky nájdete na našej podstránke:

ŠPORTOVÉ SEDADLÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola:Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 11952x    hodnotenie: 1.6/5, 5


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt