support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo renault Renault Clio RS Ringtool v šedo-zelenej vinyl fólii od Cam Shaft Premium logo renault

Renault Clio RS Ringtool v šedo-zelenej vinyl fólii od Cam Shaft Premium

12.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Renault už síce pár mesiacov predáva úplne novú generáciu modelu Clio a dokonca už ukázal svetu aj jeho ostrú verziu RS. O tej však reč ešte nebude a zatiaľ sa tento malý trhač asfaltu v novom balení len pomaličky dostáva do predajov. Venovať sa ale budeme ešte predchádzajúcej verzii, ktorej toho z pohľadu výbavy veľa nechýba a preto si ešte pozornosť určite zaslúži. O to viac, že toto auto si zobrali na starosť profesionáli z nemeckej firmy Cam Shaft a pripravili ho na okruhové jazdy na slávnom Nurburgringu.

Tretia generácia modelu Clio sa predávala od roku 2005 pričom o štyri roky neskôr ju čakal pomerne výrazný facelift. Ten stačil na to, aby Clio mohlo o zákazníkov bojovať ďalšie tri roky. Teraz tu už máme jeho nástupcu, ktorý je z pohľadu dizajnu poriadne inovatívny, no my sa budeme venovať jeho predchodcovi. Ten sa totiž stal objektom odvážnych úprav spoločnosťou Cam Shaft, ktorá mu dopriala veľmi slušnú povrchovú úpravu. Clio Renaultsport vo svojej najvýkonnejšej verzii skrýva pod kapotou stádo 200 koní. Kam sa až podarilo nemeckým úpravcom v tomto prípade zájsť? Musíme uznať, že veľmi ďaleko. Nešlo však iba o vizuálne zmeny, najvýkonnejšie Clio RS chceli v prvom rade dôkladne pripraviť na nemecké „zelené peklo“ – Nurburgring.

Renault Clio RS Ringtool – vo firme Cam Shaft na úpravách určite nešetrili


To prvé, čím Renault Clio RS s označením Ringtool hneď zaujme, je prevedenie zovňajšku. Karoséria je pokrytá kvalitnou matnou wrap-fóliou so svetlozelenými ozdobnými škvrnami. Zmeny si možno všimnúť aj na svetlometoch, tie dostali tmavšiu optiku, ktorá ladí s povrchovým prevedením zvyšku auta. Pozornému oku neujdú ani žlté kryty predných hmloviek. Tmavých krytov sa dočkali tiež zadné združené svetlá. Športový bodykit, s ktorým je tento model už vyrábaný, si príliš veľa zmien nevyžadoval, a tak sa v Cam Shaft obmedzili na osadenie lišty pod predný nárazník. Zmenené sú ale 17-palcové športové disky v zelenej farbe a s matným povrchom, ktorý pekne ladí so zvyškom vozidla. Pre okruhovú jazdu siahli úpravcovia po športových semi-slick pneumatikách Kumho s rozmerom 215/45.

renault clio rs ringtool matná zelená metalíza vinyl wrap fólia autofólie tuning cam shaft premium

Samozrejme nešlo len o fólie a nové disky, úpravcovia sa venovali tiež pohonnej jednotke, z ktorej sa im podarilo vydolovať výkon 225 koní. Stalo sa tak vďaka preprogramovaniu elektronickej riadiacej jednotky a inštalácii vzduchového filtra K&N. Výsledkom je teda pár koní navyše a aj o niečo živšie správanie dvojlitrového štvorvalca, ktorý je už od výroby pripravený na ostrú jazdu. Príprava na Nurburgring si však vyžaduje určité špeciálne zmeny a aj tu môžeme hľadať dôvod ďalších výkonnostných úprav. Na náhodu nič nenechali tvorcovia ani v podvozkovej časti tohto hot-hatchu. Jazdným vlastnostiam pomáhajú tuhšie tlmiče H&R, lepší zvuk dodáva prepracovaná výfuková sústava so športovým katalyzátorom a tlmičom Mantova. V súvislosti s vyšším výkonom si Clio RS vyslúžilo aj účinnejšie brzdy, ktoré zdedilo po svojom väčšom súrodencovi, športovom Megane R26 R.

Z interiéru zmizlo pár prebytočných prvkov, ktoré zvyšovali hmotnosť. Hlavné však je, že sem ale pribudla bezpečnostná klietka, ktorá je rovnako ako disky, pokrytá matnou zelenou fóliou. Kokpit navyše zdobí množstvo nálepiek.

renault clio rs ringtool matná zelená metalíza vinyl wrap fólia autofólie tuning cam shaft premium

renault clio rs ringtool matná zelená metalíza vinyl wrap fólia autofólie tuning cam shaft premium

renault clio rs ringtool matná zelená metalíza vinyl wrap fólia autofólie tuning cam shaft premium

renault clio rs ringtool matná zelená metalíza vinyl wrap fólia autofólie tuning cam shaft premium

renault clio rs ringtool matná zelená metalíza vinyl wrap fólia autofólie tuning cam shaft premium

renault clio rs ringtool matná zelená metalíza vinyl wrap fólia autofólie tuning cam shaft premium

Renault Clio RS Ringtool - športová úprava a wrapping od Cam Shaft:cam shaft logo

Cam-Shaft Premium Wrapping


Firma Cam Shaft z nemeckého mestečka Kempen pôsobí na trhu len od roku 2010, jej zakladatelia sú už v motoristickom fachu však viac než 14 rokov, čím získali dôležité skúsenosti a najmä kontakty. V Cam Shaft sa okrem iného špecializujú na prémiové polepy vozidiel a svoju prácu už neraz predviedli aj na tých najvýkonnejších autách sveta. O kvalite ich práce svedčí aj to, že polepy vyrábajú a aplikujú aj pre tuningové firmy ako Hamann, Brabus, či Startech. Venujú sa však aj reklamným polepom, či individuálnym prácam pre jednotlivcov. Vo svete tuningu nie je nič nemožné a v Cam Shaft to dokazujú najmä veľmi originálnymi nápadmi pri navrhovaní wrap fólií.

Váš názor na športovú úpravu a wrapping autofóliami pre Renault Clio RS Ringtool od Cam Shaft ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut od firmy Cam Shaft, tak navštívte našu podstránku:

CAM SHAFT tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Renault vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

RENAULT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 6162x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt