support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo porsche Najrýchlejšie Porsche Panamera Turbo S od Edo Competition s výkonom až 700 koní logo porsche

Najrýchlejšie Porsche Panamera Turbo S od Edo Competition s výkonom až 700 koní

11.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak túžite po športovo ladenom aute prémiovej značky, chcete tak trochu vytŕčať z davu, ale zároveň sa nechcete vzdať solídneho jazdného komfortu, určite by ste mali nad Porsche Panamera minimálne popremýšľať. Aj bezmála tri roky po jej prvom predstavení na autosalóne v Šanghaji, dokáže upútať pozornosť a vytočiť krk nielen zarytým motoristickým fanúšikom. A keď teda vaša voľba napokon na tohto stuttgartského „koňa“ padne, tak vedzte, že ešte silnejšie zážitky vám poskytne tuningový paket od nemeckého špecialistu – firmy Edo Competition.

PORSCHE PANAMERA TURBO S


Sympatické štvordverové Porsche Panamera zdanlivo už nepotrebuje nič ku svojej dokonalosti – výkonnostne určite postačí a na cestách pôsobí veľmi sebavedome. Vo verzii Turbo S, ktorá sa stala základom pre úpravy firmy Edo Competition, ponúka toto auto veľmi solídny výkon zodpovedajúci hodnote 550 koní a maximálny krútiaci moment 750 Nm. Túto vrcholovú verziu s preplňovaným osemvalcom predstavila automobilka len v marci minulého roku. Za tú dobu sa stala vcelku obľúbenou a to najmä vo svojej domovskej krajine. Z tej istej krajiny, teda z Nemecka, pochádza aj tuningová firma Edo Competition, ktorá je vďaka svojim, niekedy až drastickým výkonnostným úpravám vo svete tuningu už dobre známa. Firma z nemeckého Ahlenu si na tohto štvorkolesového krásavca s poriadne rozpumpovaným srdcom brúsila zuby vlastne už od jeho uvedenia. Výsledok však vidíme až dnes, no dnes rozhodne za to stojí, aj keď na zrátanie dizajnových úprav budú prsty jednej ruky viac než dosť.

Prečo však tuningovať auto s výkonom 550 koní? Najlepšiu odpoveď na to poznajú snáď len tvorcovia tohto paketu. No úprimne, príliš sa tomu nečudujeme, veď v Edo Competition si pre svoje úpravy veľmi radi vyberajú poriadne nadupané autá, veď v ich portfóliu nenájdeme len mohutné a luxusné SUV, ale aj majstrovsky spracované výtvory so znakom Ferrari, či Lamborghini.

porsche panamera turbo s edo competition tuning

EDO PANAMERA TURBO S – NAJRÝCHLEJŠIA PANAMERA


Obvykle si ešte pred uvedením detailov o motore spomenieme úpravy zovňajšku. Tie sú však v tomto prípade takpovediac minimálne, veď čo už len viac potrebuje Porsche Panamera ku svojej kráse? Úpravca sa teda v tomto prípade plne stotožnil so zásadou, že menej je niekedy viac a tak sa všetky úpravy zovňajšku obmedzili len na osadenie veľmi vkusne vyzerajúcich 22-palcových diskov s karbónovým stredom a výrazným bielym okrajom korešpondujúcim s lakom karosérie. Uznávame, že viac jednoducho netreba. A čo je ešte lepšie, čas čo ušetrili na modifikácii vzhľadu, tvorcovia tejto úpravy plne investovali do úprav techniky a teda najmä motorového priestoru. Práve vďaka technickým úpravám sa táto Panamera môže popýšiť tým, že je najrýchlejšia svojho druhu. Aspoň to o nej autori tejto úpravy tvrdia. No ale teraz sa už pozrime na konkrétne čísla.

porsche panamera turbo s edo competition tuning

EDO COMPETITION – VYŠŠÍ VÝKON O 150 KONÍ A ZRÝCHLENIE Z 0 NA 100 ZA 3,5 S


Ako sme už spomínali vyššie pod kapotou kraľuje 4,8-litrový osemvalec s dvojitým preplňovaním a už pohľad na tento majestátne pôsobiaci agregát sľubuje veľmi silný zážitok. Pod pôsobivým karbónovým krytom motora prebehli úpravy, ktoré poriadne pridali na výkone. Väčšie turbodúchadlá, športový katalyzátor, filtre, upravená elektronická jednotka a napokon aj poriadne vyladená výfuková sústava sa postarali o poriadny nárast výkonu. Ak hovoríme poriadny nárast, tak máme na mysli posilu rovno 150 plnokrvníkov. Suma sumárum sa tak Porsche Panamera Turbo S od Edo Competition môže popýšiť celkovým výkonom 515 kW/700 koní a maximálnym krútiacim momentom 880 Nm. Ten sa na všetky štyri kolesá dostáva vďaka mierne upravenej sedemstupňovej automatickej prevodovke PDK.

Výsledné parametre sú priam fenomenálne – zrýchlenie z nuly na 100 km/h zvládne táto Panamera už za 3,5 sekundy, čo je oproti továrnemu prevedeniu Turbo S zlepšenie o tri desatiny. Z pokoja to na 200 km/h rýchlosť vyženie už za 11,4 sekundy, čo už je zlepšenie o bezmála dve sekundy oproti štandardnej Panamere Turbo S. Pri aute s hmotnosťou niečo málo cez 1 900 kg ide o naozaj skvelé výsledky, a aby sme nezabudli, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 340 km/h. Je to jednoducho raketa.

porsche panamera turbo s edo competition tuning

V dielni firmy Edo Competition to však úpravami pohonnej jednotky neskončilo, pre lepšiu aerodynamiku osadili technici znižovací kit – teda špeciálne upravené pružiny a tlmiče. Panameru tak poslali bližšie k zemi o celých 30 mm. Po slušnom ubratí zo svetlej výšky sa potom pohrali ešte s nastavením riadenia, kvôli lepšej ovládateľnosti pri vyšších rýchlostiach. Veľa práce s tým však nemali, keďže tieto modely už z výrobnej linky schádzajú pripravené na dosahovanie rýchlostí cez hranicu 300 km/h.

Cenu za takéto úpravy zatiaľ tvorca neprezradil, no určite nepôjde o lacnú záležitosť. Táto strela sa pritom tvári rovnako ako jej súrodenci so znakom Turbo S „na zadku“, no v skutočnosti je ešte lepšia a to vám dokáže po poriadnom zošliapnutí plynového pedálu.

porsche panamera turbo s edo competition tuning

porsche panamera turbo s edo competition tuning

porsche panamera turbo s edo competition tuning

Porsche Panamera Turbo S Edo Competition:edo competition logo

Ako sa vám pozdáva toto najrýchlejšie Porsche Panamera Turbo S od nemeckého úpravcu Edo Competition ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Edo Competition, tak navštívte našu podstránku:

Edo Competition


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 3259x    hodnotenie: 1.2/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt