support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo porsche Porsche Panamera Turbo – rodinný ´športiačik´ pre rok 2010 logo porsche

Porsche Panamera Turbo – rodinný ´športiačik´ pre rok 2010

21.May.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Porsche bolo po dlhé roky svojho pôsobenia na automobilovom trhu známe tým, že jeho autá boli vhodné na športovú jazdu a pre viacčlennú rodinu boli absolútne nevhodné. Ale na druhej strane povedzme si pravdu, do športového auta predsa rodina nepatrí. Veď kto by šantil po cestách s manželkou a vzadu s dvoma deťmi. No asi len blázon. A tak konštruktéri a dizajnéri automobilky Porsche začali cítiť trochu sociálnejším smerom a zamerali sa na konštruovanie nielen športových áut, ale aj takých pre rodinné účely. Samozrejme sila motora, výborné jazdné vlastnosti a vysoká bezpečnosť nemôžu chýbať. No ale dosť bolo o „rodine“. Poďme si predstaviť krásavca Porsche Panamera Turbo, ktorého sa chystajú vypustiť zo svojej stajne a oboznámiť sa s jeho parametrami.

Oficiálne mohla verejnosť vzhliadnuť Porsche Panamera Turbo na tohtoročnej už trinástej auto show v čínskom Šanghaji a tak trojica 911, Cayenne a Boxster/Cayman dostala nový prírastok do rodiny. Dá sa teda povedať, že Panamera je štvrtým modelom Porsche v rade a do rúk priaznivcov sa dostane najskôr 12. septembra tohto roku a to hneď v troch variantoch. Panamera S, Panamera 4S no a nakoniec Panamera Turbo, ktorej je aj venovaný tento článok. Panamera bude debutovať s osemvalcovým motorom s výkonom 400k, respektíve 500 konských síl a na výber bude tiež pohon zadnej nápravy alebo všetkých štyroch kolies. Pre menej náročných bude v ponuke aj šesťvalcový benzínový motor a na hybridný model si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

porsche panamera turbo

Vďaka svojej konštrukcii, čo je zjavné už na prvý pohľad, Panamera Turbo vyčnieva od ostatných modelov rovnakej kategórie. Ale nie len tým, ale aj športovým výkonom či luxusným komfortom. Všetok výkon a luxus sa zmestil do rozmerov 4,97m na dĺžku a len 1,42m na výšku, čo je však úplne postačujúce na to, aby sa pasažieri cítili naozaj pohodlne na všetkých štyroch sedadlách.

Panamera zavádza minimálne päť nových inovácií v oblasti technológií. Medzi ne patrí napríklad Štart-Stop systém v spojení s automatickou prevodovkou alebo aj aktívna aerodynamika s nastaviteľným, multi–dimenzionálnym rozšíriteľným zadným spojlerom.

Všetky modely Porsche Panamera budú obsahovať priame vstrekovanie paliva, nízke trenie jazdného systému či ľahučké, hmotnostne optimalizované časti tela. Porsche ponúka na Panameru dva druhy zavesenia. Jedno pevné a to druhé, pre náročnejších staviteľné s plne-riadeným príklopným systémom. A vďaka svojej inteligentnej koncepcii podvozku je Panamera perfektným spojením luxusného sedana s jazdnou dynamikou a plnokrvnosťou športového vozidla Porsche. Jediným stlačením tlačidla si viete prispôsobiť svoje auto či už aktuálnemu stavu vozovky alebo momentálnemu jazdnému štýlu, to znamená zvoliť buď mimoriadne komfortnú jazdu alebo na druhej strane športovú.

porsche panamera turbo

No a prejdime z exteriéru do interiéru, kde nám Panamera taktiež má čo ponúknuť. Dizajnéri navrhli stredovú konzolu tak, že sa tiahne od palubnej dosky vpredu, až ku zadným sedadlám, čo prináša cestujúcim na zadných sedadlách väčší komfort. Všetky štyri sedadlá ponúkajú pre cestujúcich bezprecedentný pocit priestoru a vynikajúci pocit z jazdy. Sedadlo vodiča a „kokpit“ ponúkajú dokonalú ergonómiu okolo seba a nízke položenie sedadla ponúka výborný kontakt z vozovkou typický pre Porsche. No samozrejme aj ostatné sedadlá ponúkajú vysoký komfort na každom jednom mieste. Interiér celkovo ponúka už luxusnú výbavu a to aj pri sériovej výrobe, ale ak máte vyššie nároky, na žiadosť vám aktualizujú širokú škálu doplnkov či špeciálne vybavenie. Stačí si len vybrať.

porsche panamera turbo
porsche panamera turbo
porsche panamera turbo
porsche panamera turbo
porsche panamera turbo

Porsche Panamera Turbo:Porsche Panamera Turbo pre rok 2010 v prezentačnom videu (bez komentára):Váš názor na nové Porsche Panamera Turbo?


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 11529x    hodnotenie: 1.7/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt