support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo porsche Porsche Panamera Stingray GTR od TopCar - exkluzivita alebo obyčajný gýč? logo porsche

Porsche Panamera Stingray GTR od TopCar - exkluzivita alebo obyčajný gýč?

25.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


O tom, že ruská tuningová dielňa TopCar si zobrala do parády Porsche Panameru sme vedeli už niekoľko mesiacov dopredu. Na prvý náčrtoch sme si vtedy mohli pozrieť približnú podobu upraveného exteriéru. Ten bol, dá sa povedať, zvládnutý celkom dobre a charakterizoval typickú ruskú náturu. Čo ale uvidíte, keď nazriete do interiéru?

Tí nedočkaví z vás si už určite dopredu pozreli fotografie vnútrajška, takže asi už tušíte o čom bude hlavne reč a na čo sa zameriame. Ešte predtým sa ale poďme podrobnejšie pozrieť na zovňajšok, ktorý aj v preplnených moskovských uliciach iste vzbudí dostatočnú pozornosť. Elegantný čierny lak príjemne ladí s masívnym bodykitom. Predný nárazník dostal agresívny podtón množstvom výduchov a širokým „lízatkom“, praktickú funkciu budú plniť integrované LED pásiky pre denné svietenie. To ale zďaleka nie je všetko.

V duchu nekompromisného ruského bojovníka sa nesie aj predná kapota s aerodynamickými výduchmi. Bočnú líniu zas zdobia karbónové doplnky, tento ultraľahký materiál nechýba ani v zadnej časti, kde je z neho vyrobený neprehliadnuteľný zadný spojler pomáhajúci obtekaniu vzduchu okolo karosérie. Pri pohľade na zadnú časť karosérie musíme zhodnotiť, že Panamera vďaka novému nárazníku opticky pribrala do šírky a pôsobí trochu ťažkopádne. Príjemnou zmenou je zadný karbónový difúzor so vstavaným LED svetlom.

TopCar Porsche Panamera Stingray GTR


porsche panamera tuning stingray gtr

Čo sa týka techniky, tu si len zopakujeme informácie spred piatich mesiacov, kedy sme sa o Porsche Panamera Stingray GTR dozvedeli prvýkrát. V dielni TopCar vám za príplatok radi spravia výkonnostné úpravy, resp. úpravu riadiacej elektronickej jednotky. Model Stingray GTR vychádza z verzie Panamera Turbo S s výkonom 550 koní pochádzajúceho zo silného 4,8 litrového osemvalca s dvojitým preplňovaním. Na želanie môže úpravca zvýšiť vášmu tátošovi výkon o 50 a o 150 koní. Akékoľvek predsudky o tažkopádnosti vyplývajúce z masívnosti bodykitu sa rozplynú už pri jemnejšom pošteklení plynového pedála a to samozrejme aj vtedy, ak si nezvolíte žiadne výkonnostné úpravy.

porsche panamera tuning stingray gtr

Pri zvyšovaní výkonu musíte samozrejme myslieť aj na bežnosť, práve preto ponúka tuningová dielňa TopCar k tomuto autu aj profesionálne športové brzdy Brembo. Cieľom ruskej tuningovej dielne bolo predovšetkým zaujať vizuálne a pôsobiť na emócie a zmysli. Preto v tomto prípade nebola úprava technickej stránky Porsche Panamera tou hlavnou záležitosťou, silnou stránkou počinu od TopCaru má byť práve precízne prevedený exteriér a interiér, čo si myslíme, že sa celkom podarilo. A teraz sa už konečne povenujeme interiéru. Kým v bežnom prevedení TopCaru je kokpit veľmi decentný a luxusný, v prevedení, ktoré vám dnes predstavujeme, je interiér už pre trochu silnejšie a odvážnejšie povahy.

porsche panamera tuning stingray gtr

V ruskej dielni TopCar sa rozhodli vyrobiť presne 25 kusov takýchto vozidiel, ale jeden z nich šokuje úplne najviac. Je to práve tento, ktorý má maximálne vyšperkovaný interiér. Po otvorení dverí sa ocitnete v úžasnom kokpite obloženom bielou a čiernou originálnou krokodílou kožou. „Krokodílom“ je obložené prakticky všetko, bielu lesklú kožu dopĺňajú svetlé drevené obklady a zlaté lišty a kľučky. Zaujímavo pôsobia aj červené bezpečnostné pásy, luxus jednoducho všade kam sa pozriete. Natíska sa však otázka, či to zákazník so svojimi požiadavkami trochu neprehnal, niektorí ľudia by bez okolkov mohli toto prevedenie označiť za gýčové. Proti gustu majiteľa ale nemôžeme namietať, každému sa páči niečo iné a keď je možnosť a najmä financie, prečo takúto príležitosť úpravy nevyužiť? O praktickosti interiéru snáď písať nemusíme, do tohto auta musí byť škoda vôbec nastúpiť obutý.

porsche panamera tuning stingray gtr

A ako je to s cenou? Cena zovňajšku bola stanovená na 45 tisíc Eur – to je cena, za ktorú v TopCar vášmu interiéru nebudú venovať prílišnú pozornosť. Celková cena tejto konkrétnej úpravy sa vyšplhala až na neuveriteľných 150 000 Eur, čo znamená, že keď k tomu prirátame bežnú cenu za Porsche Panamera Turbo S, prídeme na to, že majiteľa stála táto paráda viac než 400 tisíc Eur. Či už sa vám takto prepracovaná Panamera páči alebo nie, isté je, že ide o úplnú raritu, ktorú len tak niekde neuvidíte.

porsche panamera tuning stingray gtr

TOPCAR Porsche Panamera Stingray GTR v galérii:top car logo

Ako sa vám páči toto Porsche Panamera Stingray GTR z dielne ruskej firmy TOPCAR ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy TOPCAR, tak navštívte našu podstránku:

TOPCAR tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 3759x    hodnotenie: 1.2/5, 11 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt