support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo porsche Gemballa Mirage GT Carbon Edition – karbónový trhač asfaltu logo porsche

Gemballa Mirage GT Carbon Edition – karbónový trhač asfaltu

14.Sep.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úpravy luxusných a športových vozidiel je jeden dlhý, nikdy sa nekončiaci film. Záujem o tieto štvorkolesové skvosty asi nikdy neutíchne a stále sa nájdu ľudia, ktorí budú ochotní si za takúto parádu zaplatiť. Napríklad, úprava 300.000,-EUR-ového Porsche Carrera GT nemeckým profesionálom na úpravy luxusných automobilov, vás vyjde na ďalších 300.000,-EUR bez DPH :-D. Suma sumárum, ak máte v garáži jedno takéto Porsche a chcete sa odlíšiť, navštívte nemeckého úpravcu Gemballa.

PORSCHE CARRERA GT


Porsche Carrera GT bolo svetu predstavené na jar v roku 2003 na Ženevskom autosalóne a je vrcholovým modelom nemeckej automobilky Porsche a toto prvenstvo mu právom patrí. Nie je to len kvôli jeho silným koreňom, patrnej exkluzivite, ale taktiež kvôli montovanému agregátu. Carrera GT je totižto jediným modelom, do ktorého sa montoval najsilnejší ponúkaný motor automobilky Porsche. Ide o 5,7 litrový desať valec, ktorého maximálny výkon činí 612 konských síl (450 kW) a 590 Nm. Z toho je jasné, že maximálka bude kdesi za hranicou 300 km/h, konkrétne 330 km/h a zrýchlenie z pokoja na sto kilometrovú rýchlosť zvládne toto GT za 3,9 sekundy.

Aj napriek tomu, že tento model sa nejaký ten piatok už nevyrába, záujem oň prejavuje stále čoraz viac tuningových firiem, rodná Gemballa nevynímajúc.

GEMBALLA MIRAGE GT CARBON EDITION


Nemecký úpravca Gemballa, ktorý je známy úpravami tých najštýlovejších a najluxusnejších vozidiel značky Porsche, sa tejto činnosti venuje už vyše 27 rokov, čo je zárukou stopercentnej kvality a exkluzivity. Ich posledným počinom je luxusná úprava exkluzívneho vozidla Porsche Carrera GT, s príznačným názvom Carbon Edition.

Tak, ako názov napovedá, hlavným materiálom použitým pri tejto prestavbe je ľahký a pevný materiál, karbón. Úpravca ho v hojnom množstve použil v podobe karosárskych dielov, ktoré ale neplnia len estetickú funkciu. Všetky diely karosérie boli testované a navrhnuté v kooperácií s veterným tunelom, aby sa tak čo najviac znížil ich odpor. Pravdupovediac, celá karoséria tohto modelu je vytvorená nanovo s menším počtom úpravu, samozrejme z karbónu.

Predný nárazník dostal bočné podlhovasté otvory a karbónový spojler v jeho dolnej časti. Bok auta má mierne upravené otvory a pridané karbónové nástavce prahov a naprázdno neodišiel ani zadok auta, kam sa nasťahoval karbónový difúzor v kombinácií s okrúhlymi koncovkami ladeného výfukového systému. Na strechu auta poputoval predĺžený karbónový výduch a na veko kurfa sa dostalo mohutné karbónové krídlo.

Všetky tieto karbónové diely karosérie sú vytvorené s maximálnou presnosťou a autu nedodávajú len perfektný vzhľad, ale na starosti majú aj uľahčenie prúdenia vzduchu pri vyšších rýchlostiach. Ale faktom taktiež ostáva, že dizajn týchto dielov je zladený do poslednej krivky a spolu tak vytvárajú harmonické, ničím nerušené línie.

Ako však býva zvykom, takmer žiadny tuner sa neuspokojí so sériovým výkonom konkrétneho auta. Rovnako to bolo aj v prípade projektu Gemballa GT. Tu sa inžinieri pohrali s riadiacou jednotkou auta a nainštalovali tiež, vyššie spomenutý ladený výfukový systém. Výsledkom je razantné zvýšenie výkonu o 68 koní na hodnotu 670 konských síl a 630 Nm točivého momentu. Vďaka tejto posilňovacej kúre sa zlepšilo zrýchlenie o dve desatiny sekundy (konkrétne z 0 na 100km/h za 3,7s) a maximálka vzrástla na hodnotu 335 km/h. Navzdory vyššieho výkonu musela byť posilnená aj podvozková sústava GéTečka. Nainštalovaný bol elektronicky nastaviteľný podvozok, ktorý sa ovláda z kabíny vozidla. Svetlá výška celého auta sa tak v prípade potreby dá zdvihnúť o 45 mm, pričom po dosiahnutí rýchlosti 80 km/h sa automaticky vráti to pôvodnej polohy. Takže spomaľovače (retardéry) či rôzne príjazdové cesty už viac nebudú robiť problémy.

Upravená Carrera GT sa snúbi na luxusných dvojdielnych čiernych diskoch GT Sport s piatimi lúčmi a rozmermi 9.5x19 vpredu a 12.5x20 vzadu. Obutie je taktiež luxusné, slicky 263/35 ZR19 vpredu a 335/30 ZR20 vzadu.

Ani interiér neostal pozadu a po úprave je doslova preplnený karbónovými doplnkami, luxusnou čiernou kožou a hebkou Alcantarou.

gemballa porsche gt mirage carbon edition

gemballa porsche gt mirage carbon edition

gemballa porsche gt mirage carbon edition

gemballa porsche gt mirage carbon edition

Gemballa Mirage GT Carbon Edition:


Váš názor na upravené Porsche Gemballa GT Mirage Carbon Edition? Nech sa páči, hlasujte:


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Viac článkov na tému upravených áut od spoločnosti GEMBALLA nájdeš tu:

GEMBALLA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 5110x    hodnotenie: 1.3/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt