support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo nissan Úprava výkonu, exteriéru a interiéru od Senner Tuning pre mini-crossover Nissan Juke logo nissan

Úprava výkonu, exteriéru a interiéru od Senner Tuning pre mini-crossover Nissan Juke

11.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nekonvenčný mini-crossover od automobilky Nissan dokáže prekvapiť aj viac než po dvoch rokoch od svojho uvedenia na svetové trhy. Možno by ste to o ňom na prvý pohľad nepovedali ale toto zaujímavo vyzerajúce auto je nabité športovými ambíciami. Nedokazuje to len nemecká dielňa Senner Tuning, ktorá si preňho pripravila kompletný paket optického ale aj výkonnostného vylepšenia. Ukázať ho v tom najdynamickejšom svetle sa pokúsila aj samotná automobilka limitovanou edíciou Juke-R a športovým paketom Juke Nismo.

Pri pohľade na Nissan Juke najprv ani neviete kam ho zaradiť, nie je to ani ryba ani rak. Nissan ho postavil na platforme typu B, ktorú používajú aj modely Note, Leaf, či kompaktný sedan Tiida. Výrobca označuje toto auto za mini-crossover a my sa tohto označenia budeme pokojne držať. Prekvapivo pôsobí aj dizajn, ktorý je naozaj netradičný a u verejnosti vyvolal v čase svojho predstavenia skôr odpor, ako nadšenie. Nič z toho však nemusí znamenať, že model Juke je zlý. Naopak, upravovať ho, je pre tuningové dielne naozaj veľkou výzvou a v Senner Tuning sa tejto šance chopili naozaj obdivuhodne. Nečakajte od neho však 485 koní ako je v prípade najostrejšej továrenskej verzie Juke-R, čo ale neznamená, že Juke v prevedení od Senner Tuning nie je zaujímavý.

Nissan Juke od Senner Tuning poteší príjemným nárastom výkonu


Základom pre úpravy bola verzia s 1.6-litrovým benzínovým štvorvalcom. Tento agregát prepĺňaný turbodúchadlom ponúka vo svojej štandardnej podobe výkon 140 kW/188 koní. V Senner Tuning sa pohrali s jeho elektronickou riadiacou jednotkou, následne pridali športové vzduchové filtre a cestu zvyšovania výkonu zakončili inštalovaním športovej výfukovej sústavy zakončenej štvoricou nekompromisne vyzerajúcich koncoviek. Aký je výsledok? Celkový výkon teraz činí 225 koní a maximálny krútiaci moment je 275 Nm, čo predstavuje nárast o 35 Nm. Možno si poviete, že to nie je veľa, ale na modeli Juke s celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 1 400 kg rozdiel určite zbadáte. Zo zoznamu technických úprav spomeňme ešte kit pruženia znižujúci svetlú výšku až o 35 mm, čo sa z pohľadu jazdných vlastností prejaví lepšou manévrovateľnosťou.

nissan juke senner tuning

Nissan Juke Senner Tuning: úprav vzhľadu je už menej


Čo sa týka vzhľadu aj tu môžeme povedať, že v Senner Tuning udržali svoju fantáziu na uzde, zmeny zovňajška sú naozaj len decentné, no na druhej strane veľmi vonkajší vizuál veľmi príjemne skrášľujú. Snáď najviditeľnejšou zmenou sú karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel a veľmi efektné červeno-čierne 20-palcové disky Barracuda Tzunamee. Na nich sú obuté nízkoprofilové športové pneumatiky Vredestein Ultrac Sessanta 255/30 R20 so zvýšenou priľnavosťou. V Senner Tuning neodignorovali ani interiér, kde pribudli ozdobné obklady vo farbe karosérie. Opäť sa ale držali filozofie „všetko s mierou“ takže interiér pôsobí veľmi podobne ako pri bežnej verzii. Ani tento sympaticky vyladený mini-crossover nezostal povesti firmy nič dlžný, ide o príjemnú kombináciu jemne upraveného vzhľadu a primeraných technických zásahov vylepšujúcich jazdné vlastnosti.

nissan juke senner tuning

nissan juke senner tuning

nissan juke senner tuning

Fotogaléria Nissan JUKE od Senner Tuning:senner tuning logo

Nemecká firma Senner Tuning bola založená v roku 2002 a od tej doby sa špecializuje na kvalitné úpravy automobilov rôznych značiek, pričom ich záber je vskutku široký. Firma sa venuje najmä individuálnym úpravám a od svojho vzniku spravila obrovský pokrok, v súčasnosti sa chce prebojovať medzi európsku špičku v rámci svojho segmentu. Ich úpravy by sme mohli charakterizovať ako decentné avšak veľmi účinné, tvorcovia obvykle hľadajú harmonické spojenie vysokého výkonu, a atraktívneho vzhľadu s požiadavkami zákazníka.

Aký máte názor na celkový vzhľad Nissan JUKE od Senner Tuning ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Senner Tuning, tak navštívte našu podstránku:

SENNER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky NISSAN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

NISSAN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 6883x    hodnotenie: 1/5, 2 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt