support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

Jedenáste pokračovanie – Need For Speed: ProStreet !

Jedenáste pokračovanie – Need For Speed: ProStreet !

12.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tak, a je to tu ! Firma EA Games 31.mája.2007 oficiálne potvrdila výrobu novej časti série Need For Speed s podtitulom ProStreet.

História série Need For Speed:


Need For Speed 1, Need For Speed 2 – preteky na superšportoch.
Need For Speed 3: Hot Pursuit – po prvýkrát v histórii sa v sérii NFS objavili policajti, ktorí sa snažili prekaziť pouličné preteky na drahých autách.
Need For Speed 4 – ničím výnimočné pokračovanie.
Need For Speed: Porsche – jazdíte ako vodič automobilky Porsche. V tejto hre ste mohli vidieť temer všetky modely tejto značky.
Need For Speed: Hot Pursuit 2 – pokračovanie naháňačky s políciou. Prvá z častí NFS, ktorá bola hrateľná pod systémom Windows XP.
Need For Speed: Underground, Need For Speed: Underground 2 – pouličné závody na upravených automobiloch pod „rúškom noci“.
Need For Speed: Most Wanted – staňte sa najhľadanejším pouličným jazdcom v meste.
Need For Speed: Carbon – závody podľa vzoru japonským pretekov v kaňone.
Need For Speed: ProStreet – viac v tomto článku :-D.

Need for speed pro street
Hra je vyvíjaná v štúdiu EA Black Box vo Vancouveri pod vedením Larryho LaPierra. Bude distribuovaná po celom svete a dostupná takmer vo všetkých verziách elektronických platforiem (PC, Playstation2, Playstation3, Xbox, Xbox360, Wii, Playstation Portable, Nintendo DS a podobne ako predchodca bude dostupná aj v mobilných telefónoch).

Hra NFS ProStreet však bude vo veľa veciach iná ako jej predchodkyne. Asi základná zmena je v tom, že preteky prechádzajú z ilegality nočných zbesilých naháňačiek na slnko sveta – preteky na okruhoch. Vyzerá to tak, že v poslednom čase sa výrobcovia série NFS zamerali na sen každého japonského závodníka. Tak, ako v predchádzajúcich častiach NFS, tak aj reálni jazdci v Japonsku sa snažia dostať z ilegálnych pretekov po mestských uličkách a horských serpentínach na profesionálnu dráhu. No je dôležité povedať, že len málo jazdcom sa to podarí.

Pamätáte si v predošlých častiach? Na tachometri hodnota okolo 250 km/h, v tom šmyk a vy sa rútite oproti stene v plnej rýchlosti? Zrazu náraz a ..... a nič!!! Vy hráte ďalej a auto je bez škrabanca.

Táto situácia sa vám v ProStreet stať nemôže. Vývojári si dali skutočne záležať. Na spoluprácu si privolali fyzikov z Vancouverskej univerzity, ktorí sa starajú o čo najreálnejšie spracovanie každej jednej havárie. Jednoducho platí – čím viac auto „opriete“ o zvodidlá, o druhé auto a podobne tým horšie bude ovládateľné. A netešte sa,  vývojári garantujú, že ho budete „opierať častejšie ako v predchádzajúcich častiach NFS, nakoľko je tu pár „vecičiek“, ktoré vám k tomu napomôžu (ťažšia - reálnejšia ovládateľnosť, dĺžka brzdenia, možnosť sa ľahko dostať do šmyku). Treba uznať, že rozmlátenie áut majú domyslené do posledného detailu – rôzne možnosti rozbitia podľa použitého materiálu ( je rozdiel či nabúrate do steny z plechovým nárazníkom a či z laminátovým). Jedine automobilka BMW sa dohodla s výrobcami hry aby ich automobily neboli až tak „roztrieskané“ – zrejme si chcú zabezpečiť aspoň dojem bezpečného vozidla ;-))

Čo sa týka „tunenia“ vozidiel, túto možnosť našťastie nezrušili, ba naopak ešte viacej rozšírili. Na aute budeme môcť vylepšovať 90 miest, s 30-timi možnosťami nastavenia a použiť môžete až tisíc súčiastok!!! A aby sme nezabudli dodať, všetky tieto súčiastky budú autentické so súčiastkami známych tuningových firiem. Samozrejme ani v jedenástom pokračovaní nebude chýbať Autoscult – možnosť vytvoriť si „svoj originál“ nárazníka, spojlera, krídla, nasávačov a podobne. Navyše táto možnosť bude rozšírená aj o to, že jednotlivé úpravy budú mať priamo vplyv na jazdné vlastnosti. Pri nastavovaní budete mať indikátory ukazujúce či je daná úprava (napr. rozšírenie sacieho otvoru) šťastným riešením alebo nie. Novinkou je aj aerodynamický tunel, v ktorom budete môcť svojho „miláčika“ a zároveň svoje tunerské schopnosti otestovať.

Treba však pripomenúť aj to, že závody budú robené v takzvaných „víkendovkách“. Každý víkend pôjdete na oficiálne preteky na ktorých sa predvediete v rôznych disciplínach:

Závodný okruh (Circuit) - jednoduché jazdenie dokola na určitý počet kôl. Drift (jazda šmykom) – cieľom je prejsť kľukatú trať čo najrýchlejšie a s najväčším počtom bodov. Variantov je jazda šmykom, pri ktorej sa nesmiete vôbec dotknúť súperovho automobilu ale paradoxom je, že mu musíte byť v tesnom závese. Tento štýl závodenia je veľmi obľúbený v japonských Drift Challenge. Heslo znie: „Čím bližšie, tým lepšie“. Grafické spracovanie hry sa vraj predvedie najmä v tomto závode Drift. Programátori sa totiž „pohrali“ s dymom spod pneumatík a sľubujú skutočnú lahôdku – žiadne „kockaté výpary“. :-D

Need for speed pro street
Speed Challenge je tretím herným módom, v ktorom bude hrať úlohu hlavne rýchlosť. Cieľom bude prejsť okolo policajného radaru čo najrýchlejšie. Ďalšou časťou závodu má byť Drag race o ktorom žiaľ veľa informácii nevyšlo, ale podľa slov EA Games sa máme na čo tešiť. Veľmi dobrou „vecičkou“ je aj to, že nemusíte skončiť vždy na prvom mieste. Ide o to, že body z jednotlivých závodov sa vám spočítavajú a stačí ak budete prví až v celkovom hodnotení. Tak ako to bolo v NFS: Underground 2 v URL závode.

Tí, ktorí sa však vyhrajú všetky drifty a budú fakt dobrí, majú možnosť stretnúť sa v závode s „DK“ (a nie je to Don King Kong :-D) – ale pravý a nefalšovaný „Drift King“. Ak sa vám nejakou šťastnou náhodou podarí tohto borca poraziť ste na dobrej ceste k získaniu netradičného vozidla.

A keď sme už pri tých autách, máme sa vraj na čo tešiť. Veď už teraz majú licencie s 28-mi automobilkami – hlavne vozidlá strednej triedy s veľkou možnosťou úprav. Pripraviť sa však môžete aj na 8 superšportov, ktoré iste potešia nejedného priaznivca rýchlej jazdy. A ešte aby sme nezabudli, hra sa dostane na pulty obchodov už začiatkom novembra 2007. Takže ešte trošku vydržte! ;-)Malá fotogaléria screenshotov od EA sports ku hre Need For Speed Pro Street:

Videoklip Need For Speed Pro Street:

preview
download
[ 5,3 MB ]
preview
download
[ 12,9 MB ]
preview
download
[ 24,1 MB ]
320x180
640x360
1280x720


Wallpaper s námetom Need For Speed Pro Street: (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Tu si môžete pozrieť staršie články so súvisiacou témou:

pc hra need for speed most wanted nfs rally tuning pc hra need for speed carbon zavody ilegalne poulicne pc hra need for speed gotham racing 3


Čo poviete na novú, jedenástu sériu Need For Speed s názvom Pro Street? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto hre vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Cabánik
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 15650x    hodnotenie: 1.6/5, 14 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt