support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo mitsubishi Mitsubishi Lancer Evolution IX s nastaviteľným zadným krídlom a stance úprava v karbóne od Algiera logo mitsubishi

Mitsubishi Lancer Evolution IX s nastaviteľným zadným krídlom a stance úprava v karbóne od Algiera

14.Feb.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Medzi Mitsubishi Lancer Evolution a Subaru Impreza STi boli odjakživa „napäté“ vzťahy a panovala medzi nimi poriadna rivalita. Tieto dve autá boli schopné navzájom rozhádať motoristických fanúšikov a rozdeliť ich na dva pomyselné tábory. No ale prečo vôbec spomíname Imprezu STi? Nebolo to tak dávno, Algier, mladý chalan z Kalifornie, stál pred rozhodnutím, ktoré z týchto dvoch špičkových áut uprednostniť. Napokon si zvolil Mitsubishi a vďaka tomu teraz môžeme obdivovať krásy tohto vyšľachteného sedanu.

Algierov Lancer Evolution sa môže pochváliť vnútornými aj vonkajšími vylepšeniami. Biele Mitsubishi Lancer Evo IX na svoje úpravy nemusel vôbec dlho čakať. Algier neotáľal a do prvých úprav sa pustil pomerne skoro po kúpe. Ako to zväčša býva, na jednotlivé úpravy išiel postupne a predchádzalo im mnohokrát dôkladné rozhodovanie. Majiteľ uprednostnil kvalitné diely od popredných výrobcov a na začiatok sa pustil do vizuálnych zmien exteriéru. Vpredu si svoje miesto našiel športový nárazník s karbónovými spojlermi Ings+1, ktorý vkusne pasuje ku karbónovej kapote Seibon. Tá okrem toho že je veľmi ľahká, poskytuje motorovému priestoru dostatočné porcie vzduchu. Rovnakého výrobcu zvolil Algier aj v prípade veka batožinového priestoru, ktoré je tiež vyrobené z uhlíkových vlákien. Aby bola karbónová línia dokonalá a súvislá, strechu pokryla fólia v karbónovom štýle. Algierovo Mitsubishi pôsobí robustnejšie aj vďaka rozšíreným bočným prahom, ktoré sú perfektne zladené so zvyšnými časťami bodykitu. Prepracovaný je aj zadný nárazník s difúzorom. V tejto časti si ale najviac pozornosti pýtalo nastaviteľné zadné krídlo Voltex GT vo výške 150 cm nad hranou kufra. Zovňajšok je spracovaný skutočne majstrovsky a priam vyjadruje túžbu auta po okruhovom asfalte.

Algier na technike pre svoje Mitsubishi Lancer Evolution IX nešetril


Na okruhu by sa tento športovo ladený japonec určite nestratil, a to nie len vďaka svojmu vzhľadu, ale najmä vďaka tomu, čo ukrýva vo svojom vnútri. Priestor pod kapotou by sme mohli prirovnať k výkladnej skrini špičkovej techniky, ktorá z tohto vozidla robí doslova unikát. Miesto pod kapotou si našla prepracovaná chladiaca sústava s chladičom od Greedy, nové vstreky Denso, výkonnejší štartér a akumulátor, nový systém nasávania Apexi vrátane športového vzduchového filtra. V súvislosti s vyšším výkonom a novým turbom sa majiteľ rozhodol osadiť aj výkonnejšie palivové čerpadlo. Splodiny z motora odvádza prepracovaná výfuková sústava Garage HRS a doplnený bol aj katalyzátor z rally verzie tohto modelu.

mitsubishi lancer evolution ix carbon športové diely stance style tuning algier kalifornia usa

Technické úpravy, ktoré sa odohrali pod kapotou, však zďaleka nie sú jediné. Špičkovému výkonu musí zodpovedať aj podvozok. Pribudli tu tuhšie tlmiče Buddy Club určené pre preteky na okruhu, prišlo tiež na spevnenie zavesenia kolies a ochranné rámy. Podvozok je tak omnoho pevnejší a riadenie presnejšie. Aby Lancer Evo v Algierovom podaní pôsobil ešte lepšie, musel autor úprav použiť podložky pod disky, ktoré sú prínosné nielen po stránke vizuálnej, ale aj z hľadiska stability. Tomuto ostrému Japoncovi nechýba ani poriadne obutie, tým sú pneumatiky Falken s rozmerom 265/35 R18, ktoré sú obuté do atraktívnych diskov Volk. Algier sa pri úpravách venoval aj brzdám, pôvodné kotúče vymenil za väčšie od výrobcu Stoptech a pribudli tiež oceľové brzdové hadičky.

mitsubishi lancer evolution ix carbon športové diely stance style tuning algier kalifornia usa

Našou poslednou zastávkou pri odkrývaní tohto skvostu je interiér, odkiaľ Algier vyhodil kopec zbytočností. Stroho pôsobiaca palubná doska však vôbec neprekáža, majiteľ vyzbrojil kokpit novými ukazovateľmi, boost tlačidlom a športovým volantom Momo so štýlovým koženým obšitím. Výmenou prešli bočné panely dverí, ale aj pôvodné sedadlá. Tie nahradilo škrupinové sedadlo Bride Zeta III, pričom spolujazdca čaká sedadlo Bride XAX. Vernosť tomuto výrobcovi zachoval majiteľ aj pri výbere zadných sedadiel.

Len ťažko by sme hľadali takú časť, ktorú majiteľ obišiel bez povšimnutia. Mitsubishi Lancer Evolution IX si dokonale prispôsobil na svoj obraz a jazda s ním ho baví ešte viac. Do budúcnosti ale nevylučuje, že v úpravách bude ešte pokračovať...

mitsubishi lancer evolution ix carbon športové diely stance style tuning algier kalifornia usa

mitsubishi lancer evolution ix carbon športové diely stance style tuning algier kalifornia usa

mitsubishi lancer evolution ix carbon športové diely stance style tuning algier kalifornia usa

mitsubishi lancer evolution ix carbon športové diely stance style tuning algier kalifornia usa

Mitsubishi Lancer EVO IX v stance úprave od Algiera z USA:Váš názor na stance style "japonca" Mitsubishi Lancer EVO IX s karbónovým krídlom od tunera Algiera z Kalifornie ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Mitsubishi vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

MITSUBISHI tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 10966x    hodnotenie: 1.3/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt