support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo mercedes Mercedes-AMG GT s rekordom na krku od Renntech logo mercedes

Mercedes-AMG GT s rekordom na krku od Renntech

09.Dec.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Renntech so svojim najnovším počinom posúva hranice možného opäť o niečo ďalej. Predstavuje maximálne prepracovaný a perfektne zoptimalizovaný Mercedes-AMG GT, ktorý si už od svojho uvedenia stihol na svoje konto pripísať aj jeden zaujímavý rekord. K nemu sa dostaneme, no predtým sa poďme tomuto zelenému dravcovi pozrieť na zúbok.

Mercedes-AMG GT sa verejnosti po prvýkrát predstavil ešte pred tromi rokmi. Mal byť silnou konkurenciou pre ostatné modely prevažne športových značiek. A konkurentom je rozhodne viac než solídnym. So svojim výkonom 469 koní, vynikajúco vyváženou hmotnosťou a podmanivými jazdnými vlastnosťami sa v rámci svojej kategórie stal tento Mercedes veľmi obľúbený. Prirodzene, do jeho úprav sa pustilo aj viacero tuningových štúdií, medzi inými aj Renntech, ktorý sa tejto úlohy zhostil naozaj majstrovsky.

Mercedes-AMG GT má v podaní Renntechu šialený výkon


V dielňach spoločnosti Renntech sa zrodil Mercedes-AMG GT s prívlastkom R825 a aktuálne predstavuje vrchol toho, čo vám úpravca dokáže pre tento model ponúknuť. Názov samozrejme nebol vybraný náhodne, Renntech ponúka výkonnostné vylepšenia pre tento model v rozsahu 612-825 koní. V závislosti od úprav môžeme hovoriť aj o maximálnom krútiacom momente od 730 Nm do 850 Nm.

mercedes amg gt renntech

Najväčší balík úprav, ktoré maximálny výkon tohto Mercedesu posúvajú až na hodnotu 825 koní zahŕňa nielen preprogramovanie riadiacej jednotky motora ale aj kompletné prepracovanie výfukovej sústavy, nový katalyzátor, blow-off ventily, upravené nasávanie a samozrejme aj vylepšený systém prepĺňania. V súvislosti s takto vysokým výkonom bolo potrebné upraviť aj 7-stupňovú prevodovku a spojku.

mercedes amg gt renntech

Od techniky sa ale vráťme ešte k zovňajšku. V Renntech sa spolu s performance úpravami rozhodli predstaviť aj rozšírený aerodynamický paket GT R. Vzhľadové zmeny si všimnete už v oblasti predného nárazníka, kde pribudli nové lišty. Bočnú líniu dopĺňajú rozšírené športové prahy a zadnej časti zasa dominuje poriadne prítlačné krídlo a väčší difúzor. Úpravca si dal záležať aj na výbere diskov a obutia. Mercedes-AMG GT v podaní Renntechu sa spolieha na športové Michelin Pilot Sport Cup 2 ZP z kategórie semi-slick pneumatík s rozmermi 285/30 vpredu a 335/25 vzadu. Pneumatiky sú obuté na pôsobivé 20-palcové disky Vossen RPS 10.2 v čiernom prevedení s ozdobným lemovaním.

mercedes amg gt renntech

Už v samotnom úvode sme vám spomenuli, že Mercedes-AMG GT z dielne úpravcu Renntech si už na svoje konto stihol pripísať jeden dôležitý rekord. Získal vďaka nemu prezývku „beštia zo zeleného pekla“ a podľa tohto už asi tušíte, kde sa tomuto exempláru podarilo daný rekord pokoriť. Špecialisti z firmy Renntech postavili svoje dielo na slávny Nurburgring, kde sa mu podarilo odjazdiť vynikajúci čas kola 7 minút a 4 sekundy.

mercedes amg gt renntech

Sériový Mercedes-AMG GT sa mu tak podarilo pokoriť o celých 7 sekúnd a v celkovom porovnaní za sebou necháva napríklad aj Porsche 911 GT3 RS. Aby sme to zhrnuli, Mercedes-AMG GT v podaní firmy Renntech sa stal Mercedesom s najrýchlejšie odjazdeným kolom vôbec.

K rekordu sa ešte patrí spomenúť, že sa ho podarilo dosiahnuť s variantom, ktorý bol upravený na výkon 760 koní. Podľa predstaviteľov už prebiehajú horlivé prípravy na ďalšie zvýšenie k spomínanému výkonu 825 koní, takže by sme sa mohli dočkať ešte lepšieho času. Určite sa teda ešte máme na čo tešiť a o tomto Mercedes ešte budeme počuť.

mercedes amg gt renntech

mercedes amg gt renntech

mercedes amg gt renntech

mercedes amg gt renntech

mercedes amg gt renntech

AMG GT R by RENNtech, fastest Mercedes at the Nürburgring Nordschleife. Record lap onboard: 7:04 min.renntech logo

Pokiaľ si chceš takto športovo upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Čo tvoj názor na takto upravené AMG GT od tunerov zo spoločnosti RENNTECH? Nech sa páči, hlasuj tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Renntech, tak navštívte našu podstránku:

RENNTECH tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 743x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt