support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo ferrari Športové dvojmiestne kupé McLaren MP4-12C a disky 6Sporz od Wheelsandmore logo ferrari

Športové dvojmiestne kupé McLaren MP4-12C a disky 6Sporz od Wheelsandmore

08.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kto by ho nepoznal britskú značku McLaren? Jej športový model z deväťdesiatych rokov bol snom mnohých z nás. Jedno z najrýchlejších a najdrahších áut tej doby sa rýchlo po svojom vtedajšom debute stalo hitom a to na dlhé roky. Po modeli F1 sme o tomto výrobcovi mnoho nepočuli, no v roku 2008 sa začali objavovať informácie o tom, že McLaren chystá svoj veľký comeback. Tak sa nakoniec aj stalo, no model MP4-12C to už má v konkurenčnom boji o niečo ťažšie, než jeho dávnejší súrodenec. Nemôžeme však povedať, že by mu to nejakým spôsobom uberalo na atraktivite, a po roku od svojho uvedenia je atraktívny aj pre tuningové firmy. Presvedčili nás o tom páni z Wheelsandmore, ktorí nadovšetko vyznávajú symboliku. Povieme vám aj prečo.

MCLAREN MP4-12C – DVOJMIESTNE ŠPORTOVÉ KUPÉ


Športové dvojmiestne kupé McLaren MP4-12C nie je príliš častým zjavom ani na okruhoch, nie to ešte v bežnej premávke. Doposiaľ bolo vyrobených len niečo málo cez 200 kusov a to ešte na jeseň minulého roka sa výroba spomalila kvôli technologickým problémom. Šasi modelu MP4-12C je z väčšej časti vyrobené z karbónu a iných kompozitných materiálov, vďaka čomu sa jeho celkovú hmotnosť podarilo udržať na hodnote 1301 kg. Pred zadnou nápravou sa nachádza výkonný 3,8-litrový osemvalec preplňovaný dvoma turbodúchadlami. Výkon tohto agilného atléta je krásnych 441 kW (600 koní) a hrdiť sa môže aj maximálnym krútiacim momentom 601 Nm, ktorého distribúciu má na starosti sedemstupňová dvojspojková prevodovka s funkciou „Pre-Cog“, teda akejsi predprípravy rýchlostného stupňa. Možno sa aj vy pýtate, prečo upravovať auto s takýmito parametrami? Vo Wheelsandmore to brali ako veľkú výzvu, rozmontovať tohto exota a urobiť z neho ešte výkonnejšiu beštiu s originálnejším vzhľadom.

mclaren mp4 12c sportove kupe zvysenie vykonu disky wheelsandmore tuning

ZVÝŠENIE VÝKONU A ÚPRAVA PODVOZKU OD WHEELSANDMORE


Keď vo Wheelsandmore hľadali auto pre svoj ďalší projekt, cieľ bol stanovený jasne. Chceli stvoriť niečo diabolské. Výber sa teda obmedzil na rýdzo športové autá, z ktorých si nakoniec vybrali McLaren MP4-12C, ktorý zaujme viac než akékoľvek iné športové kupé a to aj bez výraznejších vonkajších zásahov. Ešte v úvode sme vám spomínali určitú diabolskú symboliku. Tvorcom sa napokon podarilo vyladiť výkon vyššie spomínanej „vé-osmičky“ na rovných 666 koní a bod maximálneho krútiaceho momentu posunúť na 640 Nm. Kit výkonnostného vylepšenia pozostáva predovšetkým z ručne vyrobenej a individuálne navrhnutej výfukovej sústavy a optimalizovanej riadiacej jednotky. Zvýšenie výkonu síce nie je až také brutálne ako by ste možno očakávali, no komu by tri šestky v tomto prípade nestačili, pre tých už vo Wheelsandmore pripravujú ďalší paket, vďaka ktorému výkon tohto McLarenu presiahne hranicu 800 koní. Pre tieto úpravy už firma testuje svoje nové turbodúchadlo a chladiacu sústavu. Zatiaľ však tuneri neprezradili bližšie špecifikácie o maximálnej rýchlosti, či zrýchlení, očakávame však, že pri predstavení druhého výkonnostného paketu ich už poznať budeme.

mclaren mp4 12c sportove kupe zvysenie vykonu disky wheelsandmore tuning

Úpravami motora to ešte samozrejme nekončí. S cieľom zlepšiť a uľahčiť ovládateľnosť tohto auta sa tvorcovia rozhodli znížiť svetlú výšku a dopriať podvozku elektronický hydraulický systém, vďaka ktorému sa vie vozidlo veľmi rýchlo prispôsobiť aktuálnym podmienkam trate. Ďalšou špecialitkou sú ultraľahké disky 6Sporz s priemerom 20“ vpredu a 21“ vzadu. Po týchto úpravách zostávalo už len McLaren MP4-12C poriadne obuť, vo Wheelsandmore uprednostnili športové pneumatiky Continental Sport Contact 5P s rozmermi 245/30 na prednej náprave a 325/25 na zadnej.

mclaren mp4 12c sportove kupe zvysenie vykonu disky wheelsandmore tuning

Samotnému vzhľadu sa úpravcovia príliš nevenovali, vzhľadom k tomu, že toto auto vyzerá perfektne už od výroby a akýkoľvek výraznejší zásah by bol asi už len na škodu. Je to aj celkom pochopiteľné. Jednoznačne však oceňujeme vzhľad krásnych oranžovo čiernych diskov príjemne ladiacich s bielym lakom a čierno oranžovým pruhom tiahnucim sa prednou kapotou. Vo Wheelsandmore sa im podarila veľmi pôsobivá úprava a to aj bez výraznejších úprav zovňajšku.

mclaren mp4 12c sportove kupe zvysenie vykonu disky wheelsandmore tuning

mclaren mp4 12c sportove kupe zvysenie vykonu disky wheelsandmore tuning

mclaren mp4 12c sportove kupe zvysenie vykonu disky wheelsandmore tuning

novitec logo

Firmu Wheelsandmore asi nepozná veľa z vás, pretože je to relatívne mladá firma z Nemecka, ktorá sa ale svojim portfóliom môže pokojne zaradiť medzi svetovú, resp. nemeckú špičku.

Náplňou jej práce je predovšetkým vývoj a následná výroba luxusných, napríklad diamantmi vykladaných ultraľahkých zliatinových diskov, špičkových brzdových systémov, podvozkov a motorových dielov ako sú chladiče, chiptuning atď. Už len samotná prezentácia produktov je ozaj úchvatná, a ak máme byť úprimní, tak si myslíme, že aj kvalita bude minimálne na takom istom stupni.

Čo poviete na toto rýchle športové dvojmiestné kupé McLaren MP4-12C v úprave od firmy WHEELSANDMORE ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy WHEELSANDMORE, tak navštívte našu podstránku:

WHEELSANDMORE tuning


Ostatné úpravy áut značky McLaren nájdete v zozname našich článkov tu:

MCLAREN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 3406x    hodnotenie: 1.2/5, 5


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt