support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo lamborghini Lamborghini Aventador ´Carbonado´ Mansory – karbónový klenot len pre vyvolených logo lamborghini

Lamborghini Aventador ´Carbonado´ Mansory – karbónový klenot len pre vyvolených

09.Nov.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Už tušíte prečo sa toto Lamborghini Aventador hrdí prívlastkom Carbonado? Áno, páni z nemeckej tuningovej dielne Mansory opäť popustili uzdu svojim fantáziám a svetlo sveta uzrel ozajstný klenot na štyroch kolesách, o ktorom si môžu nechať snívať aj tí najbohatší. Prečo? To vám prezradíme neskôr. Tešiť sa môžete ale na poriadnu dávku karbónu.

Lamborghini Aventador LP700-4 je nekompromisný športiak, ktorému v zadnej časti tepe 6.5-litrový dvanásťvalec. Tento masívny agregát sa prakticky kedykoľvek dokáže postarať o úžasné predstavenie a nezabudnuteľný šoférsky zážitok sprevádzaný poriadnou zvukovou kulisou. Vývojári modelu Aventador sa vo viacerých smeroch inšpirovali monopostami F1, podobne má tento model riešený podvozok a tiež karosériu, ktorej kostru tvorí karbónový monokok. Pre tých, ktorým nestačí zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy je tu novinka od Mansory s prívlastkom Carbonado.
Karbón je naozaj všade kam sa len pozriete a s výrazným stylingom sa toto auto môže hrdo postaviť aj vedľa Batmobilu. Neoslní však len svojim zovňajškom ale aj úpravami, ktoré sa odohrali v motorovom priestore, poďme však pekne po poriadku. A aby ste vedeli, či máte rýchlo čítať, tak vám ešte povieme, že vyrobených bude len šesť takýchto špeciálnych kúskov. Takže okrem toho, že si naň musíte pripraviť poriadne tučnú sumu peňazí, sa musíte aj dosť poponáhľať. Či to však bude za to stáť, sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Lamborghini Aventador Carbonado šokuje svojim zovňajškom


Vynikajúca kvalita úprav nie je v Mansory vôbec výnimkou, karosériu modelu Aventador pokrýva špeciálne upravená karbónová vrstva, ktorá sľubuje mimoriadnu pevnosť. Každý z dielov, ktorý tomuto modelu úpravca doprial, bol niekoľkonásobne testovaný a to aj z hľadiska aerodynamiky, ktorá je v tomto prípade mimoriadne dôležitým činiteľom ovplyvňujúcim jazdné vlastnosti. V Mansory sa rozhodli upraviť predný nárazník a rozšíriť prednú nápravu o 40 mm a zadnú o 50 mm. Na rad prišlo aj prepracovanie nasávacích otvorov, aby mohla táto upravená beštia poriadne dýchať a rovnako aby bolo zabezpečené potrebné ochladzovanie účinnejšej brzdovej sústavy. Zadnej časti dominuje väčší spojler zlepšujúci prítlak zadnej časti a o niečo výraznejší difúzor. Bodkou za výborne pôsobiacim zovňajškom sú výrazné 20-palcové, resp. 21-palcové disky vzadu vyrobené špeciálne pre tento model.

lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

Ako sme už vyššie naznačili Lamborghini Aventador v podaní Mansory nemá za cieľ prekvapiť len svojim vzhľadom ale ukázať aj svoje výnimočné vlastnosti, ktorých predpokladom je výkonný dvanásťvalec, ktorého výkon bol z pôvodných 700 koní vyhnaný ešte vyššie. Úprava elektronickej riadiacej jednotky, nasávania a optimalizácia výfukovej sústavy sa podpísali pod maximálny výkon až 555 kW/754 koní, ktorý dosahuje pri 8 300 ot./min. a výnimočný maximálny krútiaci moment 750 Nm pri 6 000 ot./min. prenášaný na všetky štyri kolesá.
O máličko sa zlepšila aj akcelerácia, stovku z pokoja dosiahnete už za 2,8 sekundy a svoje maximum dosiahne táto cestná raketa pri rýchlosti 355 km/h. Tak to už môže byť zážitok na celý život!

Uhlíkové vlákna sa v Aventadore Carbonado nevyhli ani interiéru


lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

Po nahliadnutí pod kryt motora sa dostávame do interiéru, kde na nás čaká...opäť karbón, teda presnejšie povedané množstvo dekoratívnych prvkov vyrobených práve z tohto materiálu. V kokpite, ladenom do čierno-červenej nájdete zopár noviniek, konkrétne hovoríme o hliníkových pedáloch, či prepracovanom športovom volante. O tom, že sedíte v naozaj unikátnom aute, vás presvedčí aj pohľad na stredový panel ozdobený karbónom, kde sa skvie nápis „Limited Edition“. Ako sme už spomenuli, vlastniť ho bude môcť len šesť šťastlivcov, keďže výroba je prísne obmedzená a tak aj tí, čo by naňho mali peniaze sa budú musieť uspokojiť „len s obyčajným“ Aventadorom. Prežiť sa to určite však bude dať...

lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

lamborghini lp700-4 aventador karbonova karoseria carbonado mansory

logo mansory

Ako sa Vám pozdáva Lamborghini Aventador "CARBONADO" v úprave od Mansory? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak sa chcete o firme Mansory a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj naše podstránky:

MANSORY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Lamborghini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LAMBORGHINI tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 10457x    hodnotenie: 2.3/5, 4 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt