KOP – STAV s. r. o RALLY TEAM - RALLY EGER A RALLY ROŽŇAVA

07.May.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

RALLY EGER

4. -6. apríla v Maďarskom Egry prebehla prvá súťaž Slovenských majstrovstiev v Rally. Pre našu posádku to znamenalo štart do novej sezóny. Pred štartom vládla v tíme prísna príprava. Ostali sme pri vlaňajšej technike, na ktorej bola prevedená kompletná generálka. Všetko sa stihlo pripraviť včas , my sme sa mohli vybrať do maďarského mestečka EGER.
Tréning prebehol v pokojnom tempe, všetko klapalo ako malo, Prekvapilo nás meranie rýchlosti organizátorom Rally a nie políciou. V piatok 4.apríla prebehlo administratívne a technické preberanie a večer o18 hod. slávnostný štart, ktorý v nás zanechal neskutočné dojmy. Toľko ľudí lemujúcich cestu som ešte nevidel, proste super atmosféra.
Prišla sobota , štart do rýchlostných skúšok a nás nepotešilo počasie, začalo pršať, my sme mali suché pneumatiky + 2krát Intermedia, čo na mokrej vozovke nebolo najlepším riešením.
RS boli veľmi rýchle , ťažké a šmykľavé. Neubránili sme sa ani menšiemu „výletu“. Náš najväčší súper v triede N1 Paľo Nagy na Fabií sa nám začal vzdiaľovať, snažili sme sa udržať tempo a druhé miesto v triede. Pre KOP STAV s.r.o RALLY TEAM to bola ďalšia dobrá skúsenosť. Napokon sme skončili na druhom mieste v triede N1 a na 22. mieste v Slovenskom majstrovstve. Potešilo nás však že v celkovom hodnotení súťaže sme porazili silné Suzuki Swift Sport a s jedným Ignisom sme mali zhodný celkový čas.

RALLY ROŽŇAVA

Na druhý pretek Slovenského majstrovstvá ktorý sa konal 25. -26.4.2008v Rožňave sa náš team veľmi tešil . Ja osobne preto , lebo som tužil pokoriť kopec Uhorná , ktorá mi v minulej sezóne vôbec nesadla, Tibor preto že v triede N1 nás bolo prihlásených až 5 posádok. Ako obyčajne býva ostrým štartom predchádzal tréning. Rýchlostné skúšky ostali tie isté až na RS Mlynky. V piatok 25.4.08 o 16.30 hod. bola Rally slávnostne odštartovaná.
RS Mlynky sme absolvovali úspešne, podobne aj RS Hnilec. Po dvoch RS sme mali 7 stotinový náskok pred Vilom Pavlinským. Paľo Nagy začal hneď zostra. Vzdiaľoval sa všetkým N1-čkárom. Prišlo druhé kolo, tie isté RS ale už za tmy. Naša posádka tieto RS absolvovala bez svetelnej rampy, čo nás stálo stratu 2 miesta v N1 a Vilo mal zrazu náskok 8 s. Obaja sme si vedomí že je to naša chyba, že sme si nedokázali zabezpečiť "Rampu".

V sobotu sa išli tieto RS 1 kolo: Podsúľová, Uhorná. 2. kolo Mestský okruh, Podsúľová Uhorná, 3 kolo: Podsúľová, Uhorná. Na Podsúľovej sme strácali na Pavlinského 1,6 s v RS, celkovo 11,9 s , čo nás hnalo bojovať až do konca. Prišla Uhorná, na ktorú sme sa obaja tešili. V cieli to bola strata tri stotiny, no celkovo 12 sekúnd na druhého v triede . Táto RS ma strašne chytila je to naj RS, akú som zatiaľ šiel.
Nasledoval servis, číže pre nás oddych a doplnenie energie. Po servise mestský okruh, ktorý je riadne šmykľavý a kvôli obrubníkom aj nebezpečný. Tu sa nám podarilo „naložiť“ ako sa vraví 7,5 s Pavlinskému. Celkovo to bola strata na posádku pred nami 4,7 s.V RS Podsúľová sa nám podarilo opäť stiahnuť nejaké sekundičky (konkrétne 2,5) a celkovo to bola strata na druhého 2,25s. Až prišla RS Uhorná , tam sme chceli stratu vymazať , všetko tomu aj nasvedčovalo, keby nebolo došlo k tomu čo nikto nečakal - posádke štartujúcej pred nami zhodou okolností z toho istého teamu ako my ( KOP STAV s. r. o RALLY TEAM) praskla prevodovka, na cestu vytiekol olej v tom najnevhodnejšom mieste. Bolo to v pravom „vracáku“, ktorý nasledoval po veľmi rýchlej pasáži. Tento olej sa nám stal skoro osudným, ale všetko nakoniec dopadlo dobre až na náš súboj o lepšie skóre, ktorý pre nás skončil. 26 sekúndova strata sa za dve RSky pry normálnych okolnostiach veľmi stiahnuť nedá . Rally Rožňava bola, je a dúfam že aj bude nádherná súťaž. Skončili sme v nej na treťom mieste v triede a 24. absolútne.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, naším sponzorom za dôveru a pomoc, a hlavne mechanikom za super prácu.