support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo hyundai Jonnyho Hyundai Genesis Coupé: ambiciózny projekt šikovného dizajnéra logo hyundai

Jonnyho Hyundai Genesis Coupé: ambiciózny projekt šikovného dizajnéra

26.Jul.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jonny sa profesionálne venuje dizajnu a svoje skúsenosti a znalosti sa rozhodol využiť aj pri úprave svojho vysnívaného auta. Jeho Hyundai Genesis Coupé je prepracovaný do najmenšieho detailu. Neveríte? Tak sa poďte s nami pozrieť na športový Hyundai s prepracovaným dizajnom, podvozkom a aj motorom.

Hyundai Genesis Coupé si Jonny kúpil ešte v roku 2009 ako úplne nové auto. Už vtedy sa vraj rozhodoval viac podľa vzhľadu než technických parametrov. Hľadal predovšetkým auto, ktoré zaujme už na prvý pohľad a nebude tuctovou záležitosťou. Tak si teda po čase priviezol do garáže Hyundai Genesis Coupé vybavený 3.8-litrovým šesťvalcom a začal spriadať prvé plány na jeho úpravy.

Jonnyho Hyundai Genesis Coupé: najprv sa začalo s vizuálnym tuningom


So samotnými úpravami sa však začalo až okolo roku 2012, kedy už mal približnú predstavu, ako má jeho auto vyzerať. Začal teda zháňať tuning diely, no nebol celkom úspešný, keďže neboli tak úplne podľa jeho predstáv. Bodykit sa teda rozhodol navrhnúť si sám a nechať vyrobiť. Predný nárazník, bočné prahy a blatníky sú teda výtvorom pôvodne z majiteľovej fantázie. Prednú časť zdobí karbónová kapota VIS AMS, úpravy sa dočkali predné aj zadné svetlomety a jedným z rozhodnutí bolo aj aplikovanie nového laku. Konkrétne ide o svetlozelenú metalízu s odtieňom Lime Rock Green. Celé tieto vizuálne úpravy vrátane ich navrhovania trvali takmer rok. Najťažšie bolo podľa majiteľa vzhľadovo zladiť jednotlivé prvky. Dodajme, že po samotnom návrhu dielov sa ich výroby ujala spoločnosť Custom Auto Body z Kalifornie.

Vizuálnymi úpravami však tento projekt zďaleka nekončil. Už na prvý pohľad je zrejmé, že viacero zmien sa odohralo aj v podvozkovej časti. Úplne nové sú ramená náprav, tlmiče, pružiny a taktiež je možné nastaviť odklony kolies. Vďaka tomu sa tiež podarilo dosiahnuť celkom výrazné zníženie svetlej výšky. Celkový vzhľad dotvárajú aj 20-palcové disky Forgiato Artigli ECL, ktoré pod sebou ukrývajú účinnejšie Brembo brzdy spolupracujúce s drážkovanými kotúčmi R1 Concepts.

To najlepšie sme si nechali na koniec. Hoci Jonnyho Hyundai Genesis Coupé vo svojom sériovom prevedení ponúkal výkon 228 kW/306 koní, majiteľ sa rozhodol pre ďalšie úpravy 3.8-litrového šesťvalca a ďalších súvisiacich komponentov. Novinkou je v tomto prípade nasávanie R2C, úprava riadiacej jednotky v podaní Seoulful Racing Performance a Sterlin F1 výfuková sústava.

Čo plánuje Jonny do budúcnosti? Určite sa chce povenovať aj interiéru a trochu viac ho zladiť so zovňajškom. Chystá sa tiež na niekoľko vizuálnych úprav priestoru pod prednou kapotou. Úpravy teda ešte neskončili...

hyundai genesis cuope stance johny tuning

hyundai genesis cuope stance johny tuning

hyundai genesis cuope stance johny tuning

hyundai genesis cuope stance johny tuning

hyundai genesis cuope stance johny tuning

hyundai genesis cuope stance johny tuning

hyundai genesis cuope stance johny tuning

hyundai genesis cuope stance johny tuning

Váš názor na túto zelenú nazúrenú "žabku" a lá Hyundai Genesis Coupé od tunera Jonnyho ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií o upravených autách Hyundai vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

HYUNDAI tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete,
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.COM

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 2694x    hodnotenie: 1.7/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt