support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

logo Multimediálny Hummer H2 Magnat Showcar logo

Multimediálny Hummer H2 Magnat Showcar

05.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hummer H2, nástupca modelu H1 (využívaných hlavne u armády USA), je v porovnaní zo svojím predchodcom skôr limuzína, ako terénne SUV. Možno aj preto sa veľa tuningových firiem pokúša o jeho prestavbu a musíme uznať, že s veľmi dobrými výsledkami. Takouto firmou je aj firma Magnat, ktorá sa (ako máte možnosť vidieť) na H2-ke skutočne vybláznila. Hummera H2 Magnat Showcar, sme mali možnosť vidieť aj na tohtoročnom autosalóne v Nitre (2005), kde nám odborníci na autohifi priblížili jeho výnimočnosť.

Na začiatok pár slov o sériovom „stave“ Hummera H2:

Hummer H2, tak ako ho poznáme, bol prvýkrát predstavený na automobilovej výstave North American International Auto Show, už v roku 2000. Je dodávaný v dvoch karosárskych vyhotoveniach, a to:

H2 SUT – o tomto automobile môžeme hovoriť ako o pick-upe medzi Hummermi:

preview
preview


H2 – o tomto prevedení môžeme hovoriť ako o kombi:

preview
preview


Šesťlitrový osemvalcový OHV SMPI motor so 16-timi ventilmi, disponuje výkonom 232 kW (približne 316 koní). Jeho zrýchlenie z 0 na sto km/h sa pohybuje okolo hodnoty 10 sekúnd. Maximálku má toto SUV, tesne za hranicou 150 km/h. O preraďovanie sa stará štvorrýchlostná automatická prevodovka. Samozrejme, tak ako väčšina off-roadov, aj tento má pohon všetkých kolies (4x4).

Audiošialenstvo s výrobkami firiem Magnat a Audiovox:

Na vonkajšku sa zmena asi najviac prejavila na farbe karosérie. Celý automobil je nastriekaný airbrushom. Airbrush a nanesenie sedemvrstvového laku vyšlo približne na 14.000 eur. Väčšina vonkajších dielov, je v chrómovom prevedení. Sú to napríklad:

 • pochrómovaná predná maska (plastová)
 • nasávač
 • mriežky
 • prahy
 • kľučky
 • spätné zrkadlá
 • ...atď.
O športovejší dizajn, sa starajú aj 22“, 16 lúčové, pochromované elektrónové disky, značky KMC. O to, aby sa tento „obor“ správal v zákrutách čo najbezpečnejšie, sa postaral aj športový podvozok, ktorý znížil svetlú výšku vozidla o 11 centimetrov. Pod autom môžeme nájsť aj žiarivkové trubice (neóny), na ktoré pri off-roadoch nie sme veľmi zvyknutí, ale tu sa výborne hodia ;-)

No ale prejdime do interiéru, v ktorom nás čaká ešte viac príjemných prekvapení. Hneď, ako otvoríme dvere do kabíny, istotne si všimneme všade kopu reproduktorov, LCD monitorov, ale k tejto kapitole sa dostaneme o čosi neskôr.

Rovnako ako exteriér aj interiér bol nastriekaný airbrushom a nalakovaný 7-vrstvovým lakom. Miesta na sedenie boli prečalúnené do kože a celý tento „akt“ vyšiel na cca. 5.000 eur. Podfarbenie budíkov dostalo príjemnú bielu farbu a chrómové lemovanie.

Tu môžete vidieť Hummer H2 v prevedení od značky Magnat:


Audio a multimédiá:

Hneď na začiatok si povedzme, že prestavba na Audio Showcar nebola vôbec jednoduchá a hlavne lacná, nakoľko iba elektronické komponenty vyšli úpravcov približne na 28.000 eur. O celú elektronickú časť sa stará jednotka Audiovox PAV 2000 (CD / MP3 / DVD / SVCD), ktorá ovláda aj audio, aj video.

Audio časť:

Jednotka Audiovox PAV 2000 má na starosti šesť zosilovačov (2x Magnat Pantera One, 2x Pantera Two a 2x Pantera Four), ktoré zosilňujú účinnosť dvoch maxisubwooferov (Magnat Agressor 5000DM) a 13 reproduktorov.

Video časť, je tiež napájaná z hlavnej jednotky Audiovox PAV 2000, na ktorú sú pripojené autorádio (a naň štyri LCD displeje, kamera), tri menšie monitory, dva stropné 15“ LCD monitory, obľúbená herná konzola Playstation 2 a pomocou rozbočovača je napojených ďalších 8 LCD displejov. Hummer H2 Magnat Showcar, má namiesto spätného zrkadla LCD displej.

Sumár sumárum:

 • ozvučnica pre subwoofer má objem 320 litrov jej váha sa pohybuje okolo 180 kilogramov
 • výkon 5400 Wattov
 • 19 LCD monitorov
 • celková suma (vrátane automobilu) je okolo 8 miliónov Sk !!!
Celková práca na SUV-čku, trvala úpravcom približne 1200 hodín a vyšla na 131.341 eur, čo je viac ako 5 miliónov korún. Príjemný spôsob ako utratiť dôchodok, nie? :-D


Čo hovoríte na tento multimediálny Magnat Hummer H2? ? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácii k tejto "multimediálnej krabici" sa dozviete na stránkach úpravcu:

MAGNAT


Viacej informácii k tomuto autu vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 13380x    hodnotenie: 1.8/5, 29 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt