support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

Citroën C4 Sedan.

08.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

citroen c4 sedan
Koncom roka uvedie Citroën na vybrané európske trhy novú karosársku variantu modelu C4 – klasický trojpriestorový sedan. K súčasným zástupcom modelového radu C4, štylizovanému kupé a kompaktnému hatchbacku, tak pribudne priestorovo mimoriadne disponovaná limuzína. Sedan je totiž postavený na predĺženej podvozkovej platforme C4 s rázvorom náprav 2 710 mm, čo je v porovnaní s hatchbackom až o 102 mm viac. Aj vizuálne veľmi zreteľnú väčšiu vzdialenosť medzi nápravami, ocenia predovšetkým cestujúci na zadných sedadlách, ktorí budú mať v oblasti kolien k dispozícii skutočne veľkorysý priestor. Informácia o vonkajších rozmeroch karosérie 4,77 x 1,77 x 1,51 m (dĺžka x šírka x výška) avizuje, že sedan C4 bude priestorovo štedrý ku všetkým pasažierom. Vnútorná šírka v oblasti lakťov na úrovni 1,42 m to len potvrdzuje, rovnako ako skutočnosť, že tento rozmer je totožný v oboch radoch sedadiel.

Devízou trojpriestorovej karosérie je separovaný batožinový priestor s nadpriemernou kapacitou. V prípade sedanu C4 má kufor využiteľný objem 513 litrov (VDA) a je schopný „pohltiť“ predmety dlhé až 1,21 m. Minimálna šírka kufra medzi vnútornými blatníkmi je 1,04 m.

Prepravnú kapacitu bude možné samozrejme zväčšovať prostredníctvom sklopných sedadiel zadného radu, delených v pomere 60/40. Obmedzený prístup do batožinového priestoru, tradičné slabé miesto klasických sedanov, je v prípade novej C4-ky eliminovaný mimoriadnou šírkou nakladacieho otvoru.

citroen c4 sedan
Na odloženie príručnej batožiny, resp. akýchkoľvek drobných predmetov, je k dispozícii celá rada menších či väčších odkladacích priestorov v interiéri, vrátane tradičnej schránky pred spolujazdcom, ktorá je navyše osvetlená a klimatizovaná.

Sedan C4 bude mať, rovnako ako hatchback, volant s pevným stredom, v tomto prípade však konštruktéri efektívnejšie využili neotáčajúci sa modul a umiestnili naň viacero ovládacích prvkov, ktorými sa kontroluje napríklad nastaviteľný obmedzovač rýchlosti, tempomat, či funkcie audio systému a telefónu. Informácie sa graficky vyhodnocujú na centrálnom displeji, ktorý je schopný v reálnom čase automaticky prispôsobovať kontrast okolitým svetelným podmienkam.

V čase uvedenia na európske trhy bude Citroën C4 Sedan dostupný buď so 110-koňovým benzínovým motorom 1.6 16V, alebo s naftovým HDI-čkom 1.6 16V DPFS, ktorý vyprodukuje výkon 80 kW (110 k) a jeho maximálny krútiaci moment 240 Nm je k dispozícii už pri otáčkach 1 750 min-1. V prípade naftovej verzie je možné na troch najvyšších prevodových stupňoch krútiaci moment krátkodobo zvýšiť o ďalších 20 Nm, aktivovaním funkcie „overboost“.

Citroën C4 Sedan sa už od apríla 2007 predáva na juhoamerickom kontinente, kde sa aj vyrába. Z argentínskej továrne Palomar, blízko Buenos Aires, sa budú vozidlá expedovať aj na starý kontinent, pričom prvými európskymi zákazníkmi by mali byť Španieli.

Citroen C4 Sedan:Nový Citroen C4 sedan v krátkom video-klipe:Čo poviete, pristane C4-ke fazóna serióznej limuzíny? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Citroen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 6740x    hodnotenie: 2.3/5, 4 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt