support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

Citroën C4 Picasso.

02.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

citroen c4 picasso
Určite ste už zaregistrovali pôsobivú televíznu reklamu na najnovšieho člena rodiny Citroën – model C4 Picasso. Napriek svojmu umeleckému prívlastku novinka nie je určená ako nástupca aj u nás veľmi populárnej Xsary Picasso. Citroën je totiž o obľúbenosti stredne veľkých vanov natoľko presvedčený, že si od schopnosti ponúknuť dve kompaktné MPV-éčka s odlišným charakterom sľubuje väčší záber v kategórii zákazníkov preferujúcich tento formát vozidiel.

Aj keď sa najnovšie Picasso podľa názvu hlási k modelovému radu C4, dizajn jeho karosérie je do značnej miery nezávislý. Tvar predných a zadných svetlometov a tiež „dvojlinková“ maska chladiča sa síce pokúšajú navodiť príbuzenský dojem, celková línia auta je však natoľko ucelená, že pri pohľade naň sa ani nežiada špekulovať nad väzbami v rámci značky. Dokonca sa dá povedať, že „Céštvorke“ Picasso vizuálna nezávislosť „prospieva“.

Dizajnérom sa podarilo vytvoriť veľmi kompaktný celok s nespochybniteľnou dávkou elegancie, ktorej nechýba ani potrebná štipka dynamiky. Funkčným aspektom dizajnu karosérie je nadpriemerne veľká plocha okien, ktorá zabezpečuje výborný výhľad z auta všetkým pasažierom.

Že nejde o žiadnu náhodu, potvrdzuje Citroën označením „visiospace“ , ktorým chce definovať panoramatický výhľad ako jednu z charakteristických vlastností karosérie C4 Picasso. Odhliadnuc od marketingového zámeru je pravdou, že vďaka optimalizovaným stĺpikom karosérie a o 30 cm predĺženému čelnému sklu poskytuje C4 Picasso trojrozmerný výhľad v podstatne väčšom rozsahu, než ktorýkoľvek konkurenčný automobil rovnakej kategórie. A že lepší výhľad zjednodušuje orientáciu a z pohľadu vodiča aj manévrovacie schopnosti, je tiež nespochybniteľný fakt. Každopádne na karosérii C4 Picasso zaberajú okná celkovú plochu až 5,2 m2 a s voliteľným strešným slnečným panelom je to dokonca až neuveriteľných 6,4 m2.

Na rozdiel od Xsary Picasso, je C4 Picasso dimenzované ako sedemmiestny automobil s tromi radmi sedadiel, pričom východziu konfiguráciu 2+3+2 je možné prispôsobovať individuálnym potrebám vďaka možnosti demontáže sedadiel druhého a tretieho radu. Batožinový priestor pojme pri päťsedadlovom usporiadaní 576 litrov „nákladu“ a pri odstránení všetkých troch sedadiel aj z druhého radu sa prepravná kapacita zvýši až na 1 951 litrov.

citroen c4 picasso
Citroën C4 Picasso štartuje so štvoricou pohonných agregátov, ktoré vyhovujú podmienkam emisnej normy Euro4. Dva benzínové motory 1.8i 16V (92 kW) a 2.0i 16V (103 kW) už výrobca overil pod kapotou modelu C5, pričom prvý z nich je dostupný s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a druhý je možné skombinovať alternatívne so šesťstupňovou robotizovanou prevodovkou, resp. štvorstupňovým automatom. Vznetové agregáty populárneho radu HDI zastupuje menšia 110-koňová tisícšesťstovka, ktorá už od 1 750 otáčok za minútu generuje krútiaci moment 240 Nm, pričom túto hodnotu je možné krátkodobo zvýšiť až na 260 Nm s použitím funkcie „overboost“, čiže dočasným zvýšením tlaku turbodúchadla. Druhou naftovou alternatívou je motor 2.0 HDi s výkonom 100 kW (138 k) a krútiacom momentom 270 Nm pri 2 000 otáčkach za minútu.

Zoznam dostupnej výbavy pre C4 Picasso zahŕňa mnoho moderných a inovatívnych prvkov, ako napríklad automatickú elektrickú parkovaciu brzdu, štvorzónovú klimatizáciu, senzor kvality vzduchu, či dokonca aromatický osviežovač vzduchu. V závislosti od výbavy môže mať Citroën C4 Picasso ako prvé vo svojej triede zadnú nápravu vybavenú unikátnym pneumatickým pružením.Citroen C4 Picasso:

preview
preview
preview
preview
preview
preview


Myslíte si, že Citroen C4 Picasso je dostatočným konkurentom v triede rodinných automobilov iných značiek? Prosím, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Citroen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 28130x    hodnotenie: 1.7/5, 28 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt