support icon
English French German Italian Russian Spanish
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook


Porovnanie cien na Pricemania.sk
Partnerské weby:
TOPlist

5. betliarska Autoshow !

5. betliarska Autoshow !

12.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Miesto akcie: Betliar
Dátum akcie: 9. september 2006

Už v piatok večer iste všetci zaľahli do perín skôr, ako obvykle, aby sa čím skôr prebudili do sobotného rána, ktoré bude v znamení betliarskeho šialenstva. betliar_autoshow
V sobotu sme si všetci poriadne privstali, keďže stretko na pumpe, odkiaľ sme štartovali do Betliaru, bolo naplánované na 5:30. No nič to, vstávanie až taký problém nerobí, horšie to bolo s tou poriadnou zimou. Teplomer totiž ukazoval krásnych "letných" 7 stupňov Celzia. Ešte na pumpe sa ponalepovali adresy "www.acrt.sk" na zadné okná zvyšných áut, ktoré sa nezúčastnili na štvrtkovej bojovej porade. Pritom sme samozrejme mierne vymrzli, takže sme s radosťou nasadli do vyhriatych áut a čosi okolo šiestej ráno sme sa vydali na cestu.
Všetci šli vzorne zoradení vo vláčiku, ktorý bol poriadne dlhý. Asi okolo siedmej sme šťastne dorazili k penziónu Barónka, kde prebiehalo prihlasovanie súťažiacich. Po zaregistrovaní jazdcov sme sa presunuli vyššie na parkovisko pre súťažiacich. Chlapi z MTZ Racing-u to tam mali zorganizované naozaj dobre.
Z kvalitnej aparatúry, ktorú bolo dobre počuť aj na koniec trate, sa už pred začiatkom slalomov ozýval moderátor, ktorého kvality sa prejavili hlavne počas samotných pretekov. Zasluhuje si veľkú pochvalu, keďže vedel rozprávať o autách, úpravách na autách, jazdcoch a dosť dobre vypĺňal aj "prázdne miesta", kedy si vždy našiel nejakú tému, o ktorej dokázal rozprávať. Ale nebolo to celé iba o dobrom moderátorovi, "emtezeťáci" dobre vymysleli aj slalom, ktorý rozdelili na dve rýchlostné skúšky.

betliar_autoshow
Prvá rýchlostná skúška bola trošku pomalšia, bolo potrebné viac točiť volantom, no to iste nebol žiaden problém ;-) Pri tomto slalome bola radosť hľadieť najmä na autá so zadným náhonom, ktoré pekne rozhadzovali zadkom. Druhá rýchlostná skúška bol rýchlejší slalom. Tam to trošku nevyšlo nášmu Noríkovi na BMW E36 M3, ktorý sa postaral o poriadny rozruch nielen svojimi kvalitnými driftmi, ale aj menšou nehodou, keď mu nevyšiel jeden „vracák“ a jeho M3-ka zastala so zadnými kolesami v lufte. Našťastie sa nič nepoškodilo a Norík si mohol svoju jazdu zopakovať. Opakovacia jazda mu už vyšla na jednotku s hviezdičkou. Teda aspoň čo sa týka vizuálnej stránky, výsledky som ešte nevidel, takže neviem, aký zajazdil čas ;-)
Počas oboch rýchlostných skúšok nedošlo k žiadnym nehodám, takže sme sa mohli schuti popozerať na umenie jazdcov. Po slalome bola väčšia prestávka, mne pripadala strašne nudná, ale treba vziať do úvahy, že nainštalovať také meracie zariadenie nie je určite žiadna sranda.
A po tejto prestávke nasledovali šprinty. Pôvodne sa mali ísť 2 šprinty, no z časových dôvodov a hlavne kvôli tomu, že na súťaž prišlo 78 áut, museli zredukovať počet šprintov, takže každé auto si prešlo šprint len raz. Rekord na šprintoch dosiahlo Subaru Impreza STi, ktoré cez cieľovú fotobunku preletelo v rýchlosti 135km/h.

To by bol vlastne aj koniec, no nebolo by to ACRT, keby nespravilo nejaké poriadne pálenie gumy. Tento "gumovací balet" predvádzali súbežne BMW E30 316i ovládané Driversom, Ford Sierra 2.0, ktorú držal pevne v rukách DKO a samozrejme nesmel chýbať Norík so svojim BMW E36 M3. A naozaj krásnu show predviedol aj zelený žigulátor z Mikulec Teamu.

Aby som povedal pravdu, na túto betliarsku autoshow som sa veľmi tešil. Ale toto som skutočne nečakal! Dopadlo to, myslím si, lepšie ako dobre. Boli dobré autá, dobrí jazdci, dobré počasie, dobrá atmosféra a nebudem už menovať, čo všetko bolo dobré, lebo bolo toho skutočne dosť. MTZ Racingu patrí veľká pochvala, pretože zorganizovali skutočne skvelú akciu. Ak chcete vedieť, ako to tam približne vyzeralo, tak si prezrite fotogalériu, snáď sa Vám budú fotky páčiť. ...Mimochodom, už teraz sa začínam tešiť na, už v poradí šiestu, zimnú betliarsku autoshow...

Fotogaléria objektívom fotoaparátu od Rapgowe-a:Fotogaléria objektívom fotoaparátu od Calsonic-a:Pálenie gúm v podaní DRIVERS/BMW E30 316, DKO/Ford Sierra 2.0 a NORIK/BMW M3:

preview
download
[ 9,63 MB ]

Boli ste sa pozrieť na 5. betliarsku Autoshow? Ako bolo? Hlasujte:


Viac informácií k tejto každoročnej akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: ACRT.sk

Autor textov: Rapgowe
Fotky: Rapgowe, Calsonic
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 11112x    hodnotenie: 1.6/5, 17 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt